Од кога играте WoW?

Brutal

Enemy Of God
Член од
27 март 2007
Мислења
168
Поени од реакции
3
ја почнав дури у далечната 2004та ,кога на еден другар татко му ни ја донесе wow од бугарија..почнав со истиот карактер кој го играм сеа,Troll mage по име Venatik ,и првиот гилд ми беше еден македонски гилд на Skullcrusher,Pink Bustas..Памтам дека тогаш имаше многу играчи ,добри и тоа кои сега ги нема или се распрскани по други сервери..После распадот на гилдот се пребацив у друг гилд кој се викаше Aurum ,можда некој од постарите играчи овде го знае кој покасно се спои со Морбриш Ордер..Од тогаш нааму иам сменето низа сервери,ама одувек сум бил у Морбриш ,се до пред ТБЦ кога се распадна гилдот заради многуте играчи кои не продолжуваа понатаму..Од тогаш сменив неколку сервера и еве сум сега на Балназар ,па кој сака нека намине на по еден виспер ..ајде да ги видам вашите искуства..
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Поздрав Венатик, ај нека ти текне кој е тука:smir:. Скрати ми 3-4 букви од името на аватарот и ке дознаеш!

Иначе за мене: Почнав у април 2004 со Коза заедно. Уше од старт бевме у Pink BustaZ и заедно левелиравме до 60. Се споивме со хрватите во Aurum, па коа пекавме за раидови гилдот се подели, и едни отидоа кај холанѓаните во Morbrish Order, а други помогнаа да се основа archaic Order. Бев у Морбиш едно пола година, па заминав у Blackout кои во тој момент беа рамо до рамо со Last Resort, вежбавме Нефариан и се тркавме со LR за outdoor босевите. 2 недели после тоа ме банираа.
Не играв 5 месеца, па си купив бокс и почнав пак у мај 06, на комунистичкиот Stonemaul, во Морбриш ордер. Не играв хардкор и не се замарав мн со раидови, и често знаев да ги изнервирам офицерите коа на сред бос фајт им викав brb sex и ке ме снемаше на пола саат. Некаде на крај на 06та се распадна гилдот, и јас играв ваму-таму до 15 јануар, ден пред да излезе експанзијата. Откако излезе TBC се разочарав и го шитнав акаунтот. Сега играм WAR, Gods and Heroes, Guild Wars и други по малце и го чекам наредниот хит ММОRPG
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Да бе пристот тикви, а бре кумановац ме дупиш а?:pos2:
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Хахах ѕвер си нема што :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

Јебига GF >>>> WoW. А баш првиот пат коа напраив таква беља, ме кикнаа и коа се вратив после ми излинкаа 6 парчиња од Nemesis сетот што ги шардале пошо не сум бил тука да ги зеам. Да ти ибам сексот!
 

Brutal

Enemy Of God
Член од
27 март 2007
Мислења
168
Поени од реакции
3
Warlock бе..Ја па со Накот те измешав..ц`ц`...Времиња беЈа тоа..
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
леле бе ме смешал со Накот! Алоооооо кој ти беше мејџ тутор на тебе бре :star::star::star:
 

Brutal

Enemy Of God
Член од
27 март 2007
Мислења
168
Поени од реакции
3
коза и усташ кај се бе?Кој од нив сакаше да го продаде акаунтот?Иначе луѓе само ја и Сефирот сме WoW играчи овде?
 

John Doe

Not handsome enough to tempt me
Член од
29 мај 2007
Мислења
784
Поени од реакции
7
И ја почнав уште од бетата 2004
.. После бев во Pink Bustaz па се префрлив во Last Resort.
останатото е историја.
 

DarkLord

Невиден малер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
941
Поени од реакции
247
коза и усташ кај се бе?Кој од нив сакаше да го продаде акаунтот?Иначе луѓе само ја и Сефирот сме WoW играчи овде?
Тикви варени само вие двајца има многу.Иначе јас сум на spinebreakar :baeh:
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
И ја почнав уште од бетата 2004
.. После бев во Pink Bustaz па се префрлив во Last Resort.
останатото е историја.
Кримен ти ли си бе? Или Ози?

Иначе Коза мислам дека игра на Lightnings Blade во Archaic Order а Усташ мислам дека не игра веке.
 

John Doe

Not handsome enough to tempt me
Член од
29 мај 2007
Мислења
784
Поени од реакции
7
Кримен ти ли си бе? Или Ози?

Иначе Коза мислам дека игра на Lightnings Blade во Archaic Order а Усташ мислам дека не игра веке.
I'm sure that in time...
...my nick will be a mystery
even to me.
:koka:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom