Од денес за утре

P

PoisonLady

Гостин
Серијава е типична македонска.Не ми остави некој посебен впечаток ама ќе ја гледам.Влатко некако ми е најсимпатичен од сите :)
 
P

PewDiePie

Гостин
Баш сега ја гледам серијава,добра е ми се допаѓа ќе ја гледам.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.925
Поени од реакции
7.584
Серијава не е нешто којзнае што ,ме нервира тоа што младиве Влатко и Ана и др се гледа напамет го научиле текстот.Влатко ќе каже два три збора ќе го снема па па ќе се појави ќе седне на столче ќе каже два три збора и ќе си замине.Ана претера во првата епизода со лаптопот Станот некако многу темен им е и таа секретарката на Томче некако многу сељачки изгледа (подобро изглуми таа во Балканкан)и таа нејзината песна Горчлив живот слатко слатко ме нервира ептен
и едно најглоемо што ме нервира во стие досегашни македонски серии тоа што многу се обрнува внимание на социалниот живот на едно семејство како да немаме "ние" по весел живот
 
В

Вори

Гостин
Moже некој песната на крај што ја пее Ристо да ми ја најде на мп3?
 
T

The Cryptkeeper

Гостин
Случајно гледав неполни две минути од серијава, дно.
 
Член од
22 ноември 2010
Мислења
384
Поени од реакции
11
ima li poglupa serija?
jas mislam ne!
zabegaa mnogu

scenario nikakvo samo gluposti, humor nikakov-samo gluposti(iako glupostite se humor... ali ova se glupi gluposti :D )

lele pa vlatce sea so ovaja kinezkinjata za nigde se ej!
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Ко за прва серија после долго време,океј е,не е нешто посебно но сепак вреди да се изгледа затоа што после оваа којзнае кога следен пат ке се прави македонска серија.

Али ја би сакал да не престанат тука,да продолжат со обидите,па после неколку неуспешни може ке се наредат и неколку доста успешни македонски серии!

Enough with this turkish/indian shit on the TV!
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Мислам дека глупо време е дадено за серијава,најдобро би било вторник или среда да се емитува пошто сите сме по дома а вака недела или сабота кога беше,стварно тешко е за гледање..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom