ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

Член од
25 март 2012
Мислења
8.449
Поени од реакции
4.937
po nekoe voeno kombe( ne znam kako se vikaat) so 2 - 3 vojnici, i po strog centar gi ima...
 
Член од
16 септември 2014
Мислења
329
Поени од реакции
764
http://telma.com.mk/vesti/pronadejneno-odzemenoto-oruzhje-vo-akcija-okolu-goshince
Кај се сега овие што пишуваа дека е сценарио на Груевски?Доста мешате во секаква работа политика Груевски бил крив, Заев бил крив, очигледно е дека е работава сериозна.Се работи за безбедноста на државава и доста со шпекулации остајте ја полицијава да работи.
А шо имаме ние да изгубиме ?
 
?

..........

Гостин
Ако се бара одговорност,сите треба да ја сносат,и црвените и плавите.но главното прашање е што после нив ако дојде до тоа,која ќе биде политиката,кој ќе биде власт,а кој опозиција?

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
Ako gi nema вмро и сдс сонцето нема веке никогаш да изгрее и смрак смрака ке настене, крај на светот..
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.436
Поени од реакции
3.696
Ве читам и се смеам хаха. Зарем навистина мислите дека на некому му е гајле за трошоците на државата во овој момент? Навистина има малоумни членови тука...
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.118
Поени од реакции
6.770
i po ulici na kumanovo rasporedile vojnici, od tamu mozham da zaklucham deka situacijava e epten seriozna, inache zoshto bi izlegle, nafta ona ova...
излеа имаат некоја дојава од Хашим Тачи за терористички акции во Куманово
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
Сте се запнале сценаријо па сценаријо, луѓе државава ќе ви ја сотрат, ќе ви ја подели зајко и ќе си седите со стапот враце, ваши браќа ќе војуваат, вие го слушате онај волон некрастен стојанчо, им купува сендвичи на оние покрај него, со сокче. Овие се кучиња гладни бе, ќе седнат на власт и ќе ве сотрат, живи ќе ве изедат. Колку и да монтира заев разговори, не му држи. Ај и да се вистина, ќутетеси, убаво е вака.

Sent from my HTC One_M8
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.295
Поени од реакции
81.489
Добро е, се исполни едно од барањата на терористите, сега ваљда ќе престанат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom