ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.800
...Искрено јас жалам што има воопшто преживеани терористи било местени или не, ама и вака немам ништо против. .
Нормално дека немаш ништо против, твојот стопан го извлече газот заради лековерноста на глупине платеници, мислеа местено е и ќе се предадат. Али не знаеле со кој си имаат работа.
Има кој да ти фрла трошки под масата, сеуште, немаш гајле, можеш вака да си лупаш глупости. До кога - ќе видиме.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.157
Се подразбира смајлито владе, ја бараташ комедијата ти иако не ти е намера.

Иначе, пак се криеш како кутренце од страв да не упатиш критика и го избегаваш проблемот, нешто што е типично повеќе за несфатен средношколец, а не за возрасна индивидуа.
Да упатам критика кон што? И го избегавам проблемот?
Кој проблем? Вашите влажни сништа и неостварени желби? Па да се обложував на вашите експертизи и нагаѓања во последната година ке бев во длабок минус. Ете толку тежите и вие и тие на кои се повикувате.
Стојанче Ангелов бе ? До таму стигнавте да тој ви крои јавно мнение и да ви креира став.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.800
Случајно Стојанче Ангелов тоа го кажа унапред. Случајно нападот се деси баш кога беа најжешките бомби, случајно ги заробија главните па ги убија отпосле. Случајно изјави мењаат будалетинките (овој израз за нашите полицајци е одобрен од највисоките инстанци на ВМРО ДПМНЕ).
Све е тоа случајно, али дефинитивно не е случајно само вакви будали да бранат такви злосторници. пошто секој со барем малку совест, етика или национално чувство не би застанал на страна на крвниците на сопствениот народ.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.157
Нормално дека немаш ништо против, твојот стопан го извлече газот заради лековерноста на глупине платеници, мислеа местено е и ќе се предадат. Али не знаеле со кој си имаат работа.
Има кој да ти фрла трошки под масата, сеуште, немаш гајле, можеш вака да си лупаш глупости. До кога - ќе видиме.
За греота терористите. Ги насамариле. Мислеле ке се предадат, во мегувреме на народот им го отргнаја вниманието од реалните проблеми како тоа дека опозицијата само што не дошла на власт.
Незнам како ке заспијам вечер знаејќи дека еден невин терорист го загубил животот оти бил насамарен. Ти ?
Туку после што со нив од кога ке се предадеа? Што кажува Стојанче околу тоа , ако овие се држеја до договорот.
Ке ги пуштеја, ке исчезнеја во ноќта, ке одслужеја дебели казни или сите до еден ке пропееја како тоа било местенка на општа радост на опозицијата?
Ајде да си играме што би било кога би било, баш да видам до кај ке терате.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.800
Добро бе, у реду е. Ги изигра фраерите, жртвуваше осум будалетинки и остана на власт (сеуште). Настанот си ја одигра улогата, го одврати регулар Џо од гомната на Грујо. Ја попрскавте собата за кратко да не смрди.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.157
Случајно Стојанче Ангелов тоа го кажа унапред. Случајно нападот се деси баш кога беа најжешките бомби, случајно ги заробија главните па ги убија отпосле. Случајно изјави мењаат будалетинките (овој израз за нашите полицајци е одобрен од највисоките инстанци на ВМРО ДПМНЕ).
Не сумљам јас воопшто во Стојанче. Кој си знае си знае. Баш очекувам овие дена да излези и да предвиди како ке му се случи нешто лошо пошто многу знаел. И после ке чекаме да видиме дали бил во право. Знаеш пијани шофери, брзо возат, не внимаваат. Секакви срања можат да се десат. Исто со сигурност можеме да потврдиме дека воопшто не е отпорен на куршуми. Сега сезони на свадби, пукаат луѓето со службени оружја на фамилијарни веселби, залутани куршуми ова она. Знаеш де како оди тоа.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.800
Мислиш дека он, жена му, децата, во ендек ќе ги најдат?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.157
Мислиш дека он, жена му, децата, во ендек ќе ги најдат?
Не мислам туку пробвам да ја употребам вашата логика и си викам ако овие биле толку ербап да наместат таква акција како во Куманово, да жртвуваат 8 невини полицајци и уште еден куп невини терористи само за да ја заебаваат опозицијата, тогаш за Стојанче би било пичкин дим. Шо велиш ти вака ? Колку можи да е тешко тоа да се изведи? Ке речиме дека е многу полесно отколку тоа во Куманово. Јас го знаам тоа, ти го знаеш тоа, Стојанче сигурно како многу поинформиран од нас го знае тоа. Затоа и нема да ме чуди утре да излези на прес и да кажи дека нешто лошо ке му се случи и ние само да чекаме пошто нели чим Стојанче каже нешто тогаш е само прашање на време кога тоа ке се оствари.
Досега се погоди.
 
Член од
27 јули 2016
Мислења
34
Поени од реакции
19
Сите диктатори од иста школа си излезени. Ердоган си мести пучеви и после тоа чистка на неистомисленици. Овие овие изгледа не биле најдобри ученици во школата за диктатори, па се обидуваат да прават некои местенки како онаа во Куманово, ама најчесто неуспешно.

А за „терористите“ ликвидирани после апсење, јасно е дека е тоа сторено по наредба.
мртов човек не зборува
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Да де цупкам. Само интересно е што уште другиот ден по настанот( или истиот не се сеќавам баш најдобро) излегоја професионалците и искусните луѓе брзо брзо да потврдат дека е местенка. Уште еден очаен обид на позицијата да го оттргни вниманието на народот од тоа што има да го кажи опозицијата како крајот е близу, како е се готово. Ете година дена помина. Тој крајот некако се издолжи многу. Да очекуваме уште некоја местенка деновиве или нема потреба.
П.с вака некако ми делуваш како да жалиш по невиниот терорист кој ете е убиен после апсењето а не пред. Сигурно уште еден куп работи ке кажеше и кога тоа ке го додадевме на бомбите кај ке ви беше крајот. Искрено јас жалам што има воопшто преживеани терористи било местени или не, ама и вака немам ништо против. Се надевам дека уште некој за брзо време ке умри под неразјаснети околности па ако сака опозицијата и ден на жалост нека прогласи.
П.с.с Прашај го Стојанче да не знае случајно кој го уби Кенеди. Ако биди да биди де.
Не спинувај, какво жалење. Мораше да се дознаат мотивите за ваков напад. Мораше!
Кои беа барањата на групата бе владе? Илирида, голема албанија, ислам? Беа фатени во некој шверц? Дрога? Оружје?
За некој да се организира во вака воено наоружана формација мора да има некаков мотив, цел?
Или си играле децата, а?
Јас никогаш не порекнувам дека албанците во преку 90% (зборам за овие што живеат во Македонија) имаат иридентистички ставови и се поддржуваат меѓусебе. И тие ќаруваат на вакви ситуации.
Ама каде им беше поддршката на терористиве од локалното население во овој случај? Која беше поврзаноста со оваа населба и овој простор? Јас го памтам конфликтот од 2001-ва, делуваа ко Борги, сложно, едногласно.
Неќеш да признаеш - настанот е сцениран, и тоа многу лошо. Да имаше каква било поврзаност, со вакво сваровски судство и вмро-мвро, до сега цела опозиција во затвор ќе беше, а не министер за внатрешни и директор на УБК да ги снема од функција за еден ден. Чавката у магла лета сега, дава несмасни изјави и само го разоткрива нарачателот на ова срање.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
825
Поени од реакции
601
Зошто ги погребаа со огромни почести на Косово ако биле пиуни на Грујо? Имаше сведоштво на еден од терористите (можеби и во темава) дека биле охрабрени од тоа што целата полиција била ангажирана за уривачките демонстрации во Скопје. Некој кој е по теориите за заговор би рекол дека демонстрантите и терористите биле раководени од ист центар. Јас не го тврдам тоа, во недостиг на поцврсти докази.

Сашко и Гоца беа сменети затоа што беа убиени и 4 странски инструктори, веројатно другарчиња на Бејли.

Тоа со полицаецот е трик прашање, во сите весници/портали ги користат токму тие зборови, а вас ви е крунски доказ и единствен извор пишувањето на Лајм, од каде што можат намерно или случајно погрешно да преведат нешто (преведено од македонски на албански па на македонски).
 
W

wicked_1

Гостин
Да упатам критика кон што? И го избегавам проблемот?
Кој проблем? Вашите влажни сништа и неостварени желби? Па да се обложував на вашите експертизи и нагаѓања во последната година ке бев во длабок минус. Ете толку тежите и вие и тие на кои се повикувате.
Стојанче Ангелов бе ? До таму стигнавте да тој ви крои јавно мнение и да ви креира став.
Пак дробиш зелени владе каков стојанче какви соништа и експертизи, не се плаши не си мало детенце.

Имаше снимки, се откри огромен криминал, прв пат се вака на тапет ликови на политичката сцена. И ти што правиш владе, се увлакаш по тепих и изиграваш тука некаков релативизатор ко платените кучиња по телевизија (така сите праат, другите не се поарни, помало зло, кур се тресе).
Замисли, ти на твоите години вака ги увлекуваш овие огромни проблеми од кои сме засегнати сите, па уште и ги напаѓаш помладите кои праќаат некаква критика. Идол младих у пм.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Па и паторот треба да го погребаат на Косово, со сите почести на учк.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.157
Не спинувај, какво жалење. Мораше да се дознаат мотивите за ваков напад. Мораше!
Кои беа барањата на групата бе владе? Илирида, голема албанија, ислам? Беа фатени во некој шверц? Дрога? Оружје?
За некој да се организира во вака воено наоружана формација мора да има некаков мотив, цел?
Или си играле децата, а?
Јас никогаш не порекнувам дека албанците во преку 90% (зборам за овие што живеат во Македонија) имаат иридентистички ставови и се поддржуваат меѓусебе. И тие ќаруваат на вакви ситуации.
Ама каде им беше поддршката на терористиве од локалното население во овој случај? Која беше поврзаноста со оваа населба и овој простор? Јас го памтам конфликтот од 2001-ва, делуваа ко Борги, сложно, едногласно.
Неќеш да признаеш - настанот е сцениран, и тоа многу лошо. Да имаше каква било поврзаност, со вакво сваровски судство и вмро-мвро, до сега цела опозиција во затвор ќе беше, а не министер за внатрешни и директор на УБК да ги снема од функција за еден ден. Чавката у магла лета сега, дава несмасни изјави и само го разоткрива нарачателот на ова срање.
И нормално кога ги немаш одговорите на сите тие прашања( а не дека и треба да знаеш, не е ова холивуд па мора некој шаблон да има ) кои мене ми ги постави најлогичен заклучок би бил дека мора да е масло на владата. Нема трето. Ти велам јас што на баба и е мило тоа и се снило. Не дека те обвинувам, така ти чини и мораш да се држиш до тоа па што сака нека биди. Утре да излези некој Талибанец и да речи тоа што сакаш да го слушнеш одма без приговор ке го земиш за факт и обратно. Инаку колку дупки, не дупки, кратери имаш во логиката тоа чудо едно.И не само ти ако ти е за утеха. Сакаш да почнам да ти набројувам вака од прва или џабе ке се мачиме пошто очигледно е дека имаш толку цврст и зацементиран став поткрепен од Стојанче , топ не те турка.[DOUBLEPOST=1469650871][/DOUBLEPOST]@Beric Dondarrion имаше едно прашање , уствари повеќе на кај твој став и мислење за кое ете не се произнесе . Не е убо така, а толку надежно почна. Не дека ти е прв пат кога ке ти згусни да те снема или да се правиш на матув ама ај си реков да те потсетам. Сакаш да ти го повторам прашањето или ке се снајдиш сам?
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Ех бе владе, се закатанчи за тој „генералот“...бегаш од суштината, ама ај.
Да имаше кратери во мојата логика ич немаше да се двоумиш и да ги напишеш.
Знаеш каде е најголемото отсуство на логика - кога медуимите што мислат исто како тебе (КУРир, Шител и компанија) ја оцрнуваат опозицијата на два начини - едниот е дека сдс ќе се распадне, дека нема никаков рејтинг и никаква поддршка од никого, а другата е дека е способна да организира вакви настани - нормален човек тука сфаќа дека се работи за обична субјективност и пристрасност во оценувањето на состојбите и настаните. Е како бе може така? Си ги испревртувате нелогичностите како ви одговараат во даден момент.
Живеј си го сонот! Не те тера никој со сила да размислуваш како мене, баш ми е гајле.
Само да те потсетам дека будењето од сонот многу лошо ќе ви дојде на сите. Велепредавство од овој тип многу строго се казнува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom