Нутриционизам (смер на ТТФВ)

V

Vollstandig

Гостин
ТТФВ Универзитет Климент Охридски смер,Нутриционизам, дисперзирани студии има во БИТОЛА, во просториите на правен факултет, во кичево, и нормално велес, од каде што е факултетот.
Има некој што учи на овој, планира да учи, и се во врска со овој смер од технолошко техничкиот факултет.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Јас студирам у Велес на Тех.технички али не на тој смер...прехрамбен смер сум. Иначе еве да ти кажам колку што знам,смерот колку што знам е лесен нема математики и такви глупости повеќе се иде на хемии ,биологии... Професорите општо на факултетот се претежно од Скопје и од Битола..Јас лани се префрлив од Ск тамо и сум презадоволен сите се фини нема напатени професори сите се луѓе можеш ко човек да се разбереш сума сумарум добар е факултетот. Ако можам нешо друго да ти помогнам кажи.позз
 
Член од
26 март 2012
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво, сега завршувам средна четврта во Економско училиште и сакам да се запишам во Велес на нутриционизам, ама се плашам да не ми биде многу тешко поради немањето основа за на факултетов. Би ве замолил за мислење дали е тешко - совладлива материјата, кои предмети на пример се потешки и сл.
Однапред благодарам.
 
V

Vollstandig

Гостин
Здраво, сега завршувам средна четврта во Економско училиште и сакам да се запишам во Велес на нутриционизам, ама се плашам да не ми биде многу тешко поради немањето основа за на факултетов. Би ве замолил за мислење дали е тешко - совладлива материјата, кои предмети на пример се потешки и сл.
Однапред благодарам.
Апсолутно нема да имаш тешкотии, она што си го учел во основно по биологија и хемија ќе ти биди стручно предавање, во прва година имаш 6 предмети..
 
Член од
26 март 2012
Мислења
2
Поени од реакции
0
Aha, a da prasam samo uste nesto, da ne mi zdosadi fakultetot, da ne ima premnogu teorija u bubanje na pamet ... ? :)
 
V

Vollstandig

Гостин
Aha, a da prasam samo uste nesto, da ne mi zdosadi fakultetot, da ne ima premnogu teorija u bubanje na pamet ... ? :)
Од каде да знаам јас дали ќе ти здосади факултетот, се е тоа индивидуално, исто како да одиш во сендвичара и да порачаш сендвич и притоа да кажиш “Абе да не ми се одјади од сендвичов?“

Теорија има во 99 % од факултетите во македонија,така да секаде е исто.Ние сме во лабараторија секој четврток и прајме глупи експерименти:)
 
Член од
11 октомври 2022
Мислења
2
Поени од реакции
1
Lugje, pisuam 10 godini pokasno ama stvarno zaglaviv. Sega sfativ deka mojot interes e na poleto na nutricionizmot i fitnesot, ama za belja, zapisav sredno EKTA, i ne mi odat bas strucnite predmeti, pa sakav da ve prasam koi se uslovite za upis na fakultetov vo veles, i cena ako znaete?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom