Ножеви

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Твојата мора што ја острев ја почнав со 400-тка истрошена, а знаеш во каква состојба беше;).
Ја поминав и со 1000-ка, ама пак некако не сум задоволен. Негде грешам у ПМ, ќе мора кога ќе се видиме следен пат да ми покажеш. Сигурно со аголот правам утка.
Важно си имам занимација на работа :D
 

Клошар.

Еднаш бев 4NHK0.
Член од
6 јуни 2014
Мислења
965
Поени од реакции
850
Ќе да се истите бидејќи фирмата е со седиште во Лескоец (Охридско село).
Може, баш пред 10ина минути барав по собата такво лифче (бидејќи знам дека чував 2-3), ама не најдов, сум ги фрлил.
 
Член од
26 април 2013
Мислења
16
Поени од реакции
19
морите ги носи фирма Лескоп Лескоец ама на големо,бев лично дома кај него и на парче не продава,а мислам дека најдобра цена мозе да се најде кај нас во Охрид во продавница за лов и риболов Трофеј https://www.facebook.com/trofej.ohrid?fref=ts.
Мислам дека треба да добие и фолдери од брендот BROWING,за тоа треба да проверам дали се стигнати[DOUBLEPOST=1416256974][/DOUBLEPOST]пред два три ден ми стигна некои модели:
IMAG0076.jpg Condor Dundee Bowie
IMAG0079.jpg Condor Pack Golok Knife
и еден мал фолдер од BOKER
IMAG0077.jpg boker magnum bulldog
за првите два немам зборови зверови(y)
 
Последно уредено:

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Dundeno mi se svigat :) uboo izgleda :)
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Прегледај го приврзокот 107076 Condor Dundee Bowie
Прегледај го приврзокот 107077 Condor Pack Golok Knife
и еден мал фолдер од BOKER
Прегледај го приврзокот 107078 boker magnum bulldog
за првите два немам зборови зверови(y)
Зверови во која смисла? Што работеше со нив? Првиот има тотално погрешен дизајн, а вториот е употреблив ако има сечиво над 25цм.
 

Клошар.

Еднаш бев 4NHK0.
Член од
6 јуни 2014
Мислења
965
Поени од реакции
850
Не знам за вас, ама мене Бокерот најмногу ми прави ќеиф.[DOUBLEPOST=1416337171][/DOUBLEPOST];) SAM_0722.JPG SAM_0721.JPG SAM_0725.JPG
 
Последно уредено:
Член од
7 ноември 2014
Мислења
444
Поени од реакции
1.007
Еве мал дел од колекцијата,одамна е сликава. IMAG0095.jpg


Од лево кон десно: Ontario 18 inch machete(military),Kukri machete(Cold Steel),USSR made hatchet(доста честа во социјалистичките земји),Muela combat knife(serrated back),Cold Steel Kobun tanto,Frost cutlery folder :)
 
Член од
26 април 2013
Мислења
16
Поени од реакции
19
па пред три дена ми стигна,а пред се тука е youtube значи има други луѓе кој го купиле првиот модел го тестирале,го работеле и беа презадоволни од него ,а што се однесуват за вториот модел долзина на сецило е 280 мм долзина на рачка 152 мм и дебелина 5,5 мм матријал 1075 High Carbon Steel.
А значењето зверови кога ќе ги видиш во стварна големина се ќе ти стани јасно,јас лично ги собирам колекционерски[DOUBLEPOST=1416352914][/DOUBLEPOST]да ти ја доловам големината IMAG0080.jpg
 
Последно уредено:
S

Samurai_Sk

Гостин
па пред три дена ми стигна,а пред се тука е youtube значи има други луѓе кој го купиле првиот модел го тестирале,го работеле и беа презадоволни од него ,а што се однесуват за вториот модел долзина на сецило е 280 мм долзина на рачка 152 мм и дебелина 5,5 мм матријал 1075 High Carbon Steel.
А значењето зверови кога ќе ги видиш во стварна големина се ќе ти стани јасно,јас лично ги собирам колекционерски[DOUBLEPOST=1416352914][/DOUBLEPOST]да ти ја доловам големинатаПрегледај го приврзокот 107183
Да те прашам последнит нож можеш да ми кажеш кај можам да најдам таков нож? :)
 
Член од
15 август 2014
Мислења
29
Поени од реакции
13
па пред три дена ми стигна,а пред се тука е youtube значи има други луѓе кој го купиле првиот модел го тестирале,го работеле и беа презадоволни од него ,а што се однесуват за вториот модел долзина на сецило е 280 мм долзина на рачка 152 мм и дебелина 5,5 мм матријал 1075 High Carbon Steel.
А значењето зверови кога ќе ги видиш во стварна големина се ќе ти стани јасно,јас лично ги собирам колекционерски[DOUBLEPOST=1416352914][/DOUBLEPOST]да ти ја доловам големинатаПрегледај го приврзокот 107183
Kolku te cinese macetata ako ne e tajna, postarina, carina se vkupno? Inaku Condor e odlicna firma spored mene i edna od najdobrite koga ke sporedis odnos cena so kvalitet zatoa sto nudat dobar kvalitet za relativno niska cena...
I mislam deka dobar izbor e macetata...
 
Член од
26 април 2013
Мислења
16
Поени од реакции
19
последниот нож од Condor го порачав од Бугарија од страна http://www.stayaliveshop.com/ имам еден пријател што студира во софија тој го порача и ми го донесе,иначе мачетата ме чинеше 140 лева (70 евра),на ова веб страна http://www.stayaliveshop.com/ ако е порачката над 100 лева го испрачува бесплатно низ цела Бугарија.Општо имат добри цени на сите производи :):)
 
S

Samurai_Sk

Гостин
последниот нож од Condor го порачав од Бугарија од страна http://www.stayaliveshop.com/ имам еден пријател што студира во софија тој го порача и ми го донесе,иначе мачетата ме чинеше 140 лева (70 евра),на ова веб страна http://www.stayaliveshop.com/ ако е порачката над 100 лева го испрачува бесплатно низ цела Бугарија.Општо имат добри цени на сите производи :):)
Супер е, а не ти прават проблеми на граница ?
 
Член од
26 април 2013
Мислења
16
Поени од реакции
19
искрено пријателот ми го носеше,сигурно некаде ги скрил :sneaky: :),а иначе имав пуштено до нив имеил за да ми го пуштат до кај мене до дома и ми одговорија вака:
Курирската услуга до Македонија е 20 лева + 60 лева за царина + 15 EURO
за увоз во Македонија.
Вкупно станува 110 лв.и нема опција за откупот, значи треба да се
плати по Банка.
Тоа е многу поскапа опција, затоа ако сакаш, кога патуваш
ти или некој твој познаник кон Бугарија, можам да го испратам бесплатно до
канцеларија на Брзо во градот по твое желба да си го земеш и таму да го
платиш (140лв).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom