Нов Македонски филм: До балчак - Приказна од дивиот исток

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.804
Пa јa незнaев декa и сo пaри нa влaстa е дoзвoленo дa се прaвaт aнтимaкедoнски филмoви, т.е дa бидеме престaвени кaкo дивјaци oд кaменa дoбa.(бaшкa штo филмoт немa никaквa прикaзнa)

Знaе ли некoј кoј е критериумoт зa дoбивaње нa средствaтa?
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
7.813
Поени од реакции
11.545
А шо е со визуелниве ефекти ?
Коа ќе ги погоди куршум како со топ да пукале, прскаат крвои ко без рака да останале...
И уште нешто што ме нервираше е оноа „алаху екбер“, епа не се изговара „алаху екбер“ да му ебам мајката...
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.783
Поени од реакции
7.707
Таман го ставија филмот на нет и никој нема мислење! Хахах!
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.183
Поени од реакции
5.243
Таман го ставија филмот на нет и никој нема мислење! Хахах!
Филмот е прикажан одамна на МРТ 1 и одамна ставен на интернет. Повторно е прикажан овојпат на Алфа пред неколку недели.
 
На врв Bottom