Ново од нашата фолк сцена! :)

Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.274
Поени од реакции
4.953
После Адријана Ацевска со Кеш Кеш се појави и ново видео на некој си Боби Спасенцовски песната се вика Матура и наиде на добар пречек на јутјуб . погледнете и сами .. и после ова го викаат фолк сцена ..
 

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.358
Поени од реакции
1.041
шо е воа бе а не им се работи и одма пеачи или пеачки стануваат или они како што се нарекуваат естраден уметник :tapp:
 

DelPiero10

10ka
Член од
25 февруари 2012
Мислења
583
Поени од реакции
251
Абе ај зафаќаат место на јутуб само без врска
 
S

stefi

Гостин
Значи као шо реков еднаш, ради вакви после нас музичарите не сметаат за прости. На овој не вреди ни името да му се спомне. За пеач да се биде треба многу повеќе од плаќање за спот и песна ама ради ваквите таков дојам имаат сите.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.274
Поени од реакции
4.953
Чувај го може утре хит ке стане ке ти го бараат од Тв ЕДО.. :P
хахахахахахахах ке го постирам за да може да се изјаснат луѓево и на јутјуб не вака 5 ком напишав и ги блокираа одма хахаха али добар е со дислајкови :D
--- надополнето: 2 мај 2012 во 17:07 ---
Не би ме чудело песнава да стане хит за матурските прослави ...:pos:
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.699
Поени од реакции
14.297
"На фотографија целата мафија... ". Ова кажува се!
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.264
Поени од реакции
17.948
Не е баш ново.....само лани песнава остана во сенка на Кеш, кеш и Мафијаш.
 
Член од
13 април 2012
Мислења
269
Поени од реакции
291
Јааооо катастрофааа !!!
 
S

Sagan

Гостин
Музиката е типична за тој правец, а и солидна е.
Типов пее добро.
На текстописецот треба да му се забрани да пишува :D
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Лошо е што неговиот менаџер и општо куќата која ги застапува Адријана Ацевска, овој и другите ко него, си тераат свој филм дека музиката ИМ Е ДОБРА а реалноста е дека Џастин Бибер прави подобра музика од нив. Оставаат црна дамка врз македонската музичка сцена
 

Kajgana Shop

На врв Bottom