Новиот беспилотен X47B на Американската морнарица

Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
Air Vehicle 1 или “Злочестиот робот’’ од Northrop Grumman најавува голема промена во концептот на водење војна од морнаричката авијација. Направен е за да се тестира способноста да напаѓа со беспилотни летала од Нимиц-класа носачи на авиони.

http://www.95news.com/navy-unveils-x47b-unmanned-jet-evil-robot/











 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
vakov e frisko isprzen od tava..:) :


a vakov na pat za testiranje...da proba da leta :


ne ve potsekja na scenata od Flight of the Navigator koga toa UFO-to go nosea.....vo istata baza.. :)

interesno ke bide ...koga ova ke proba da leta... :) :)...:
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
2.201
Поени од реакции
86
После терминатор иам некоја одбивност кон играчкиве ама не е лош концептов.



ne ve potsekja na scenata od Flight of the Navigator koga toa UFO-to go nosea.....vo istata baza.. :)
ХАхаххах...бравос токму на тоа.....го обожував филмот.Па и МТВ ко што имаше обичај да го дава по 50 пати секогаш го гледав.Дејвид се викаше детето ако се сеќавам добро.....

interesno ke b
ide ...koga ova ke proba da leta... :) :)...:
Оваа слика е намалена. Кликнете тука за ја видите во оригиналната големина, која изнесува 1010x505.
Старгејт?Сепак 10 за дизајнот ама ако мене ме прашаш попрво ке се осмелат Русите да дизајнираат вакво нешто......
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703


kako leta vreme...ona gore bese YA-9 na Douglas koj vo tesniot izbor so A10 izgubi......Ruskiot Suhoj Su25..koi gi ima kako muzejski eksponati i kaj nas...ima mnogu slicna konfiguracija... :)

 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
После терминатор иам некоја одбивност кон играчкиве ама не е лош концептов.

ХАхаххах...бравос токму на тоа.....го обожував филмот.Па и МТВ ко што имаше обичај да го дава по 50 пати секогаш го гледав.Дејвид се викаше детето ако се сеќавам добро.....

interesno ke b
Старгејт?Сепак 10 за дизајнот ама ако мене ме прашаш попрво ке се осмелат Русите да дизајнираат вакво нешто......
Rusite veke imaat dizajnirano:
 
R

RAYTHEON23

Гостин
nisto posebno ke bide lesno soboruvan so upotreba na jamming i pasivni elektronski merki,iako ova e novo letalo jas ke ve vratam vo vremeto koga yugoslavija bese bombardirana...togasniot predator ne"fakase"toa sto treba tuku toa sto neprijatelot saka(pasivna odbrana)ottuka faktorot covek e na lice mesto a bez jojstikbi bilo poefikasno avionce
 

Kajgana Shop

На врв Bottom