Нова NFS: Most Wanted

Член од
14 ноември 2010
Мислења
708
Поени од реакции
140
Незнам како можете уште да ги играте овие срања од игри. Последна што ја играв беше NFS Undercover иако и таа не беше нешто посебно.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Џабе..поентата во NFS серијалот беше играчите да си ги прават колите по нивен избор..одкако фатија тие Criterion со Hot Pursuit,тргнаа и Customization и Free Roam и све..ќе видиме ако откријат некои детаљи понатаму,што не верувам..
Целосната поента на Need for Speed серијалот никогаш не била да прават коли за улични трки.

Тој период беше во Underground, а предтоа NFS беше за суперколи и трки по прекрасни пејсажи. Со петката се излетаа малце во симулациските и реалните води (Porsche Unleashed), па фураа андергроунд за тој стил да еволуира во Most Wanted тркања против полицијата. Дотука беше океј.

После тоа го еволуираа стилот во Pro Street, односно нема полиција и нема андерграунд едитирања. Па се вратија на Most Wanted стил, но неуспешно, па фураа со The Run и Hot Pursuit.

Само не знам кој им е филмот на Criterion, ова им е втора преработка на веќе постоечки наслов во сосема друга насока. Јас како голем фан на Most Wanted играта, не ми е сеедно што нема Блеклиста и колите се рокаат со еден удар, односно ми ја упропастија играта. Сигурно слично се чуствуваат и другите фанови.

Исто беше и со Hot Pursuit, да играш како цајкан, жими мајка...

Значи ако веќе прават reboot, нека биде верно на корените. Ако не се верни, не знам зашто го користат старото име - ќе ги одбијат старите фанови, а на новите копиљаци воопшто нема да им биде битно дали се викала Most Wanted или NFS: The Breakdown...
--- надополнето: 14 јуни 2012 во 11:02 ---
Незнам како можете уште да ги играте овие срања од игри. Последна што ја играв беше NFS Undercover иако и таа не беше нешто посебно.
The Run ја свртев само зашто ми беше мерак на force feedback волан и имаше океј графика, иначе е една од најлошите тркачки игри. Ако сакате вистински андреналиски филинг - кој не ја играл Split/Second, нека прекине да чита и нека ја сврти одма!

Дааалеку боље од последните 5 Need for Speed заедно!
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
moust wanted од 2005 та е најдобрата nfs ever. Се надевам дека нонава ќе ме изненади ама по изгледиве тешко
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Ако нема блеклиста играва ќе нема врска со името Most Wanted. Тоа ја правеше играта толку интересна. Да победиш 15 противника во најразлични трки. По гледањево на трејлеров сум 100% сигурен дека ќе биде исто срање како Hot Pursuit и The Run. Нема да има никакви модификации на колите, спојлери, body kits и остало. Ќе може ако е црвена да ја направам плава пред да почне трка:tapp: Criterion влегле у некој свој филм и тераат како сакаат.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.552
Поени од реакции
52.343

Ќе биде голем фејл според мене.

The best of burnout in NFS, прашањето за customization не го одговори баш како што треба...
Подобро ќе земам оригиналната да ја играм. :)

Underground 1/2 и Most Wanted ги играв по цел ден на времето, омилен серијал ми беше, и поновиве какви, такви, ги играв целосно. The Run само демото, ништо не ме привлече да земам цела да ја играм. :tapp:
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Underground 2 исто беше добра ама најдобра до сега според мене е оваа


Има на замунда black edision и на неа противниците се појаки
Нема врска исти се противниците. Тука само имаш некоја кола и некоја патека плус.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Нема врска исти се противниците. Тука само имаш некоја кола и некоја патека плус.
Можда мене потешки ми се видоја , не ја имав играно 5-6 години .... него оваа верзија ми гледа добра баш ќе ја пробам
Need for Speed Most Wanted - Technically Improved (2010)


You are tired of tearing stupid bots? Tired compete with botlivymi garbage? Then Technically Improved specially for you! Technically Improved a new look at the Most Wanted. The game is fully iterated.

Changed almost all that is possible, model cars, the main menu, photo finish, added drifting camera, change management and configuration of the cars, and a lot of stuff.

Features: Added 10-Th stages chase "x10" (garbage became really severe). Added Mega +10 Trainer for lazy people (not working in online mode). Changed model cars, including police officers and a helicopter. Added a free game client through the Internet (pLan.exe). The game is fully in Russian (text, sound, video). Game patched to version 1.3 + Mod Loader. Changed lighting and colors. Installation time ~ 5 min.

Instructions for playing through the Interent: 1. Run "pLan.exe" in game folder. After running it you will hang in the tray near the clock. 2. Click on this icon Right click it and select "Internet". 3. Start the Most Wanted, in the Main menu select "Game LAN" (Multiplayer). 4. Next, select the server and connect to the rooms available, or you can create your own room.
 
H

-HRO

Гостин
Најавите и трејлерите за NFS се секогаш спектакуларни, а на крај излегува дека е Crappy Game и дека нема врска со трејлерот.
Незнам зошто ама мене ми се допадна гејмплејот од Е3 и изгледот на новата Most Wanted.
Единствен голем проблем ми е дека таман се понадевав дека се враќаат NFS, а читам нема да има Car Tuning....
NFS игра без Car Tuning е као жена без ци*ки. Каде им е паметот? Најдобрите игри од NFS што излегле, сите имале Car Tuning. Тоа и дава посебен шмек на играта, и е составен дел од неа.
Слушам нешто и блеклист ќе немало? Па добро бе мајко му стара кога више правиш продолжение на Most Wanted, логично е да има блеклист.
Логично е да ги има 90% од работите што ги имало во 1-от.
Значи таман кога ќе помислиш дека се е совршено во една нова NFS игра, сфаќаш дека си во голема заблуда...
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
Добро шо е работава ? Зшото нема Ура испадна играва никој ништо да не каже, ја пробав многу е добра играва, сега гемплеј аплоудирам....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom