Нискобуџетни авиокомпании на Македонските Аеродроми

Кои нискобуџетни авиокомпании треба според вас да слетуваат и полетуваат од Македонските аеродроми?

 • Ryanair

  Гласови: 7 53,8%
 • EasyJet

  Гласови: 4 30,8%
 • Norwegian

  Гласови: 3 23,1%
 • Eurowings

  Гласови: 0 0,0%
 • Wizz Air ( со повеќе дестинации од Охридскиот Аеродром [ но и од Скопскиот ] )

  Гласови: 11 84,6%

 • Вкупно гласачи
  13
Член од
24 март 2018
Мислења
19
Поени од реакции
2
Ја чувствувам потребата на народот за додавање уште нискобуџетни авиокомпании на Скопскиот и Охридскиот Аеродром како и нови дестинации со нив.Би предложил доаѓање на авиокомпаниите како RyanAir, EasyJet, Norwegian, Eurowings...и отварање нови директни летови кон Северна и Централна Европа. Кое е вашето мислење, дали Македонија и Македонскот народ заслужува повеќе дестинации од своите Аеродроми ?
 
K

kicodarker

Гостин
Ја чувствувам потребата на народот за додавање уште нискобуџетни авиокомпании на Скопскиот и Охридскиот Аеродром како и нови дестинации со нив.Би предложил доаѓање на авиокомпаниите како RyanAir, EasyJet, Norwegian, Eurowings...и отварање нови директни летови кон Северна и Централна Европа. Кое е вашето мислење, дали Македонија и Македонскот народ заслужува повеќе дестинации од своите Аеродроми ?
download.jpg
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
593
Поени од реакции
334
Јас ја чувствувам потребата од авио компанија која ќе организира приватни летови за помали групи, за бизнисмени, за вработени во фирми кои одат на саеми на пр во Дубаи, Катар, Лондон, Париз, итн, за семејства кои одат на одмор во Египет, Кипар, Итлија...
Србите имаат неколку (Пинк Аир, Ројал Чартер Сервис,) а мислам дека и во Македонија има платежно моќни луѓе кои можат да си дозволат ваков лукзус. А имаме и два аеродрома кои душа дала баш за вакви летала
 

Kajgana Shop

На врв Bottom