Никогаш не ни е дадено повеќе од колку што можеме да поднесеме?!

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Некогаш ни е дадено и повеке,ама дали сакам јас да издржам тоа е прашање.
Некогаш се предавам,некогаш храбро решавам да одам напред.
Некогаш и најмалото нешто ми е многу,а најголемото малку.
Се зависи од мене-дали јас можам да издржам.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Некогаш ни е дадено и повеке,ама дали сакам јас да издржам тоа е прашање.
Некогаш се предавам,некогаш храбро решавам да одам напред.
Некогаш и најмалото нешто ми е многу,а најголемото малку.
Се зависи од мене-дали јас можам да издржам.
Да, се зависи од нас, дали јас ќе го допуштам страдањето или не. Ќе тагувам ама по воља на избор е дали ќе страдам, треба контрола во секој случај.
 

Stan The Man

ADRENALIN
Член од
17 август 2009
Мислења
19
Поени од реакции
1
nie kako da ne sakame da podnesuvame no ima nesto vo nas prokleto i nesovrseno sto bara da bide izziveano i/ili kazneto
sto bi rekle srbite mozda si musko ali pi*ka u tebi trazi da dobije po pi*ki hehehe
dodeka ne dojdeme do ludilo ili do silna serioznost i koga veke nema mnogu da ne pogoduvaat rabotite
 

Eliza

EliXiR
Член од
10 ноември 2008
Мислења
129
Поени од реакции
3


Животот не е секогаш фер и некои настани се случуваат надвор од нашата контрола,но и тогаш имаме личен избор како ке реагираме и како ке се справиме со предизвиците на животот.А, најважно од се е како гледаме на на самите нив.Секоја потешкотија и секоја СРЕЌА секој ја гледа различно, секогаш е издржливо онолку колку ке дозволиме.п.с.се е во нашите глави.
 
Член од
6 ноември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
44
Животот знае понекогаш и да нокаутира....Но со само малку волја и секој удар може да биде преболен....Зошто она што не не убива,не прави посилни..

Но факт е дека некогаш ни е зададено многу повеќе од што можеме да издржиме,а за тоа покажуваат и голем број самоубиства,и секако голем број на психички пореметувања...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom