Нејзиното величество - ракијата

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.357
Поени од реакции
21.873
Додека ти реплицирам минимум 7 чашки ракија имам испиено без мезе без ништо..на голо што се вели..и тоа домашна преку 50 степени и дали само еднаш го едитирав постов додека ти одговарам..;)
60 плус пробај после 6-7 чашки луѓе ќе ти излагаат.
 

Лаик

Калдераш
Член од
4 август 2018
Мислења
1.468
Поени од реакции
3.200
60 плус пробај после 6-7 чашки луѓе ќе ти излагаат.
Хехехх ма ќе пробам никаков проблем само да не ми излегуваат луѓе вакцинирани од конго-кримската треска..кои ќе бидат зомбирани и ќе ме отрезнат за пар секунди..
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.180
Поени од реакции
12.729
Величество? Хах на дното на шишето живее сатаната, да величество ама на подземниот свет.
Ако некој почне со цело шише и доека ја измези салатата шо си му ја напраила стигне до дното на шишето тогај да. Ги има такви што поседуваат моќ да претворат литар ракија во семејно насилство.

Но 2-3 ракии како аперитив со ручекот што вие чупињата ќе го спремите е величенствено :)
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Ако некој почне со цело шише и доека ја измези салатата шо си му ја напраила стигне до дното на шишето тогај да. Ги има такви што поседуваат моќ да претворат литар ракија во семејно насилство.

Но 2-3 ракии како аперитив со ручекот што вие чупињата ќе го спремите е величенствено :)
Чупиња и спремање ручек :pos:
Модерни се сеа не пијат ракија испод чест им е ниту пак готват.
Автоматски споено мислење:

Sto preferira da pie gospozata ako ne e tajna ?
Тоа што во странство е најефтин пијалак а е искомерцијализирано. Да знае како се прави вотката, вискито и сите остали познати брендови нема да вика дека сатаната лежи во ракијата. :D
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.823
Поени од реакции
18.494

Kajgana Shop

На врв Bottom