Нејзиното величество - ракијата

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
Пробана домача шлива у Мрс и во Манастир у Берово, врв ракија, свака част. Ја по принцип сум скептичен за домашни, повеќе претпочитам купечки, али браво, мора да се пофали квалитетот.
Пробана домашна сливова во Манастир - одлична.
 
Член од
16 јули 2021
Мислења
239
Поени од реакции
544
Мислам дека е за неколку нијанси подобра таа у Манастир од таа у Мрс, можеби имаат различен „дилер“ а може и се филмам.
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
Дали може да ми препорачате домашна ракија од врвен квалитет од каде би можел да си нарачам за лична употреба? пр. 10 литра ходишно да купам
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
2.767
Како може да се опише дека хроник намалил со ракијата??? Од 200 литри што имал во подрумот намалил на 100 литри...
 

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.428
Поени од реакции
3.133
Кога пијам ракија јазикот ми ,,се фаќа” на моменти ама мислите во главата ми функционираат нормално во фул ХД резолуција кои не сум во состојба во одредени секвенци да ги транспортирам до јазикот за да ги изговорам и пласирам правилно..
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.771
Поени од реакции
10.523
Кога пијам ракија јазикот ми ,,се фаќа” на моменти ама мислите во главата ми функционираат нормално во фул ХД резолуција кои не сум во состојба во одредени секвенци да ги транспортирам до јазикот за да ги изговорам и пласирам правилно..
Друг алкохол имаш пиено?
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.771
Поени од реакции
10.523
Имам..пиво,вино etc..оти?
Оти со што и да претераш јазикот се фаќа :D.
За пиво и вино не знам де, никогаш не сум стигнал до таков степен. Водка, виски и од секој др жесток алкохол се препарираш.
 

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.428
Поени од реакции
3.133
Оти со што и да претераш јазикот се фаќа :D.
За пиво и вино не знам де, никогаш не сум стигнал до таков степен. Водка, виски и од секој др жесток алкохол се препарираш.
Додека ти реплицирам минимум 7 чашки ракија имам испиено без мезе без ништо..на голо што се вели..и тоа домашна преку 50 степени и дали само еднаш го едитирав постов додека ти одговарам..;)
 
Член од
28 јуни 2018
Мислења
746
Поени од реакции
922
Додека ти реплицирам минимум 7 чашки ракија имам испиено без мезе без ништо..на голо што се вели..и тоа домашна преку 50 степени и дали само еднаш го едитирав постов додека ти одговарам..;)
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.883
Поени од реакции
7.263
Додека ти реплицирам минимум 7 чашки ракија имам испиено без мезе без ништо..на голо што се вели..и тоа домашна преку 50 степени и дали само еднаш го едитирав постов додека ти одговарам..;)
Јаки /издржливи членови имате во екипата:

Ја сум врзан со екипата на Исус Христос за која сум убеден дека не се преваранти
 

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.428
Поени од реакции
3.133
Ако имаш јака мисла во главата која е чиста во секој поглед..која е како стрела растегната и е спремна да ја погоди целта ниедна алкохолна формула не и може ништо или да ја попречи да стигне до целта..
Автоматски споено мислење:

Јаки /издржливи членови имате во екипата:
Претпоставував дека си осветољубив а тоа е лоша навика која го прави пепел организмот.. ;)
 
Последно уредено:
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.689
Поени од реакции
5.723
Vo cest na temava,
Zbor dva os Strucnjacive,....

 

Kajgana Shop

На врв Bottom