Нервоза - колку се нервирате и зошто?

bella

*HOT*
Член од
8 јуни 2008
Мислења
407
Поени од реакции
27
Често ке слушнеме или и самите ке кажеме-Нервозна сум,остај ме на мира!!!!!Зошто се нервираме,која е вашата најчеста причина за нервоза???Јас лично ретко се нервирам,а и кога сум нервозна не се истурам на други личности,може ке си поплачам малце и ке ми помине нервозата,но има некои,уфффффф!како вие се справувате со нервозата ваш и на другите окулу вас!јас кога ке видам некој дека е нервозен,само ке го прашам зошто е нервозен,и ако ми се раздере или не ми каже ке си покутам,да не го нервирам уште повеке!
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
теее, не се нервирај толку....

јас лично не се нервирам многу, пошто онака сум, лед ит би...биднало биднало, се ке се среди....
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Se nerviram koa nema da Shmeknam nekoja devojka osobeno nekoja so mi se dopaga:)...
ama nervozata mi pominuva za 5 minuti se do naredniot shmek:):)
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
^лесно ти е тебе... ќе си шмекнеш и немаш гајле. а ние обичните нешмеќери што да праиме? мене ме држи прилично долго нервозата. мада, интензитетот зависи од изворот и така. лошо е што многу се нервирам и за ситници за кои не вреди потрошениот нерв, ама тоа е.
позз до сите. нејсе, поз.
 
Член од
6 ноември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
44
Јас се нервирам когааа..когааа...хм..когааа...Уствари сега видов и дека ретко се нервирам....А да..не знам по кој пат ќе напоменам ама пак ќе си напишам,ме нервираат лаги...И кога не ми веруваат други а јас сум во право..Ако ми текне уште нешто ќе си се надополнам...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Многу лесно и брзо се нервирам.А богами и многу често.
За глупости и ситници за кои не би требало да се нервирам.Ама брзо ми поминува нервозата,после се смеам и се ми е рамно.:pipi:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Порано се нервирав мнооогу ама сеа речиси и не се нервирам :)
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
На многу работи се нервирам, ме мрзи да ги набројувам. Но добрата работа е што почнувам да се контролирам :)
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Највише се нервирам на сабајле кога највеќе ми се спие, и треба да идам на работа, или безразлика, ако ме разбудат а не сум донаспан нерва ми се крева.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
11
Jas mnogu se nerviram za sekakvi raboti ama nervozata tesko mi pominuva,mnogu tesko i ne mozam da ja kontroliram na momenti,mnogu brzo izbuvnuvam i toa e se.
 
Член од
26 јуни 2008
Мислења
79
Поени од реакции
3
Emi nerviram se nekoj kooo ke me iznervire:)
koo nemozam nekoj da slusam koo govore gluposti a ne sam raspolozena da slusam,neznam sicko me nervire i koo se nerviram cikam i na drugi se isturam mada posle mi e maka ama tava ti e...pusta nervoza
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Бев многу смирен... но времето и некои работи си го прават своето... уште сум смирен но сам во себе пукам од нервоза... а тоа е лошо.

Имам приметено дека ако подолго време поминам без женско друштво (само дружење не други работи) исто така станувам понервозен. Додека ако сум без општење (со кој и да било пол) 2-3 дена тогаш станувам многу темпераментен.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Се нервирам најмногу за фудбал и кога некој нереално гледа на работите, можам да збеснам и сум опасен за пошироката околина.
За други работи сум многу смирен и не се замарам воопшто!
 

spidio

SOBEDEBEL
Член од
18 јуни 2007
Мислења
200
Поени од реакции
2
c c c ic ne se nerviram, gleam ovie skolskive maturantive oci izvadoa za maturava kako ce ja polagale, oko ne mi trepna. ama ako neso bas moze da me iznervira e koa cekam nekoj pola sat, i ce mi se javi po uste eden pola sat, da mi kazi deka ce dojdi za pola sat da go pocekam, e UPM
 

Kajgana Shop

На врв Bottom