Неонацизмот во Украина.

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.414
Поени од реакции
6.136
Рече од комфортот на тој Запад каде што е згрижен. За лицемерие дека почнаа да зборат гастошиве бе :)))
не сум јас на запад, на југ сум ако не знаеше, следниот пат не трчај ко прле пред магаре со лични препуцавања, не го убив татко ти.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
491
Поени од реакции
643
не сум јас на запад, на југ сум ако не знаеше, следниот пат не трчај ко прле пред магаре со лични препуцавања, не го убив татко ти.
И Куба и Никарагва се на запад па не се запад. А Аусралија е поим за запад. Така даааа, си знаеш.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.414
Поени од реакции
6.136
И Куба и Никарагва се на запад па не се запад. А Аусралија е поим за запад. Така даааа, си знаеш.
види на картана на светот па ќе видиш каде е, не си дете јас тебе да те учам.
И каква врска има АУС со НАто и Еу што не ебаваат нас за да ја ставаш АУС во исти кош со лицемерите од запад.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
491
Поени од реакции
643
види на картана на светот па ќе видиш каде е, не си дете јас тебе да те учам.
И каква врска има АУС со НАто и Еу што не ебаваат нас за да ја ставаш АУС во исти кош со лицемерите од запад.
А ти кога ќе кажеш запад мислиш на географски запад? :))) во комон велт држава живее, дефиниција за запад изградена од британци, прашува каква врска имала Аусралија со НАТО и ЕУ :)) не бе со Киргистан има.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.414
Поени од реакции
6.136
А ти кога ќе кажеш запад мислиш на географски запад? :))) во комон велт држава живее, дефиниција за запад изградена од британци, прашува каква врска имала Аусралија со НАТО и ЕУ :)) не бе со Киргистан има.
Аус е независна држава и коректна со нас и како народ и држава, не може да ја ставаш во исти кош со Германија, ФР и не знам кој таму други говна што ти се серат на глата а ти сакаш да веруваш дека врне дожд. Уживај во лајната.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
491
Поени од реакции
643
Аус е независна држава и коректна со нас и како народ и држава, не може да ја ставаш во исти кош со Германија, ФР и не знам кој таму други говна што ти се серат на глата а ти сакаш да веруваш дека врне дожд. Уживај во лајната.
1675109637910.png

Да да една од покоректните е, треба да ти објаснувам што означува црвената боја на државите во однос на нас или ке најдеш сам? Со ваква дијаспора попут тебе, не е ни чудо.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.414
Поени од реакции
6.136
Прегледај го приврзокот 364788

Да да една од покоректните е, треба да ти објаснувам што означува црвената боја на државите во однос на нас или ке најдеш сам? Со ваква дијаспора попут тебе, не е ни чудо.
пак дијаспората крива дека вие сте решиле да пушите курови на кој ќе стигне, марш бе у пичку матер,
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
491
Поени од реакции
643
Батали пушење курови сеа, ќе имаш шанса да го праиш тоа. Пиши сеа, колку е коректна Асралија према Македонија, поготово како скроз независна од западот :))) добро ја незнам по глупоча ве бираат за иселеничка виза?
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.414
Поени од реакции
6.136
Батали пушење курови сеа, ќе имаш шанса да го праиш тоа. Пиши сеа, колку е коректна Асралија према Македонија, поготово како скроз независна од западот :))) добро ја незнам по глупоча ве бираат за иселеничка виза?
Ni tebe ni mene Australia ne ne ucena so nisto za razlika od tvoite prijateli na koj mu gi ladis madinata, ne znam sto majka ti ja baras Aus na ovaa tema ebate kurtonot severen.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
491
Поени од реакции
643
Ni tebe ni mene Australia ne ne ucena so nisto za razlika od tvoite prijateli na koj mu gi ladis madinata, ne znam sto majka ti ja baras Aus na ovaa tema ebate kurtonot severen.
Барам да ти објаснам колку си глуп кога обвинуваш некого за лицемерие кога од тебе и таквите поголеми лицемери нема. Ама глуп си пеер, никад нема сфатиш што ти зборам. Затоа и си фатил путот за Асралија јеботе енглески голи оток. Коректни биле бе :)))
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.414
Поени од реакции
6.136
Барам да ти објаснам колку си глуп кога обвинуваш некого за лицемерие кога од тебе и таквите поголеми лицемери нема. Ама глуп си пеер, никад нема сфатиш што ти зборам. Затоа и си фатил путот за Асралија јеботе енглески голи оток. Коректни биле бе :)))
Po glup od tebe I takvite ko tebe amin, se prodadovte za torba brasno ebate glupakot, toj nasol nekogo glup da go racuna.
I cekaj, sakas da mi kazes deka ne se licemeri tvoite zapadni prijateli ?
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
491
Поени од реакции
643
Po glup od tebe I takvite ko tebe amin, se prodadovte za torba brasno ebate glupakot, toj nasol nekogo glup da go racuna.
I cekaj, sakas da mi kazes deka ne se licemeri tvoite zapadni prijateli ?
Абе ја за вреќа брашно, ти за безпари :) Сакам да ти кажам дека ТИ си задњиот што смее да покажува со прст дали некој бил лицемерен или не.

Него глупсон, кажи ми убаво ти е на провинцијалската душичка кога некое неонацистче во Асралија ќе постира за Чиста Асралија? Гарант подсврши кога беше нападот во Christchurch. Ама тие неонацисти се добрите :))
 
Член од
22 јуни 2022
Мислења
432
Поени од реакции
498
Ni tebe ni mene Australia ne ne ucena so nisto za razlika od tvoite prijateli na koj mu gi ladis madinata, ne znam sto majka ti ja baras Aus na ovaa tema ebate kurtonot severen.
Како бе ти стигна до австралија, сигурно те шверцале некако :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:

До некни за вмро гасеше лифтови низ згради на ден на гласање, денес угледен австралијанец на кајгана форум. :icon_lol::icon_lol:
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.414
Поени од реакции
6.136
Kurtoni, jas ne sum predmet na diskusija na temava, da vi ebam plemeto, nebiten sum jas dali sum licemeren ili ne, vas tamu ve ucenuvaat licemerite da lizete gas kade ke stignete.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
13.363
Поени од реакции
29.226
@Vanlok јас не демантирам дека има нацисти во Украина, и сум да се збришат од лицето на земјата. Но, не поддржувам за тоа да се бомбардираат цивилни згради и болници, да се уништуваат домови на недолжни граѓани и да се влегува со тенкови во Киев поради тоа.
Можеше да биде како што сакаш, ама не сакаше владата на Украина.
Тие требаше само да го зачистат олошот, и да не им даваат повод за влез, а воедно и да ги смират страстите кон Руското население на нивната територија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom