Немирни нозе

Член од
27 октомври 2017
Мислења
515
Поени од реакции
746
Ja go imav toa. Prestanav kafe da pijam i prestanaa simptomite. Bogami loso cudno cuvstvo, taman da zaspies pocnuva da te drmaat nozete pa se.budis. nema pojke kafe za.mene sekoj den.
Gledam kafe ne pies, da ne pies kokakoli ili red bul ili slicno?
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.762
Поени од реакции
9.559
Ja go imav toa. Prestanav kafe da pijam i prestanaa simptomite. Bogami loso cudno cuvstvo, taman da zaspies pocnuva da te drmaat nozete pa se.budis. nema pojke kafe za.mene sekoj den.
Gledam kafe ne pies, da ne pies kokakoli ili red bul ili slicno?
Ниту кафе пијам, ниту пушам, благо во мали количини конзумирам....слободно можам да кажам дека почнав здрав живот да водам(колку што се може во оваа држава), стресови фала богу веќе немам, физички активна....
Почнав дијазепам да пијам, само за да ме успие побрзо, оти овој склет во нозе е убиствен. На интернет не најдов никаква информација за било каков спас, лек за оваа мака.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.330
Поени од реакции
2.178
Ниту кафе пијам, ниту пушам, благо во мали количини конзумирам....слободно можам да кажам дека почнав здрав живот да водам(колку што се може во оваа држава), стресови фала богу веќе немам, физички активна....
Почнав дијазепам да пијам, само за да ме успие побрзо, оти овој склет во нозе е убиствен. На интернет не најдов никаква информација за било каков спас, лек за оваа мака.
Обавезно Магнезиум поголема доза 1000мг дневно и Б6.
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
754
Поени од реакции
1.304
A d
Ниту кафе пијам, ниту пушам, благо во мали количини конзумирам....слободно можам да кажам дека почнав здрав живот да водам(колку што се може во оваа држава), стресови фала богу веќе немам, физички активна....
Почнав дијазепам да пијам, само за да ме успие побрзо, оти овој склет во нозе е убиствен. На интернет не најдов никаква информација за било каков спас, лек за оваа мака.
a probas da otides na lekar, vaka po forumov moze i nedaj boze hemo terapija da ti prepisat ...
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.762
Поени од реакции
9.559
... ги „олади“ нозете пред пиење со млаз средно студена вода од туш онака две три минути да протекува од колена надоле? :sakasuste:
Да, пробав, не не ми помогна....после пола час лежење во кревет склетот во ногата, обично на десната нога најмногу пак ме мачи.
Чудно е што тоа ми се случува навечер, додека наутро немам таква мака.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.640
Поени од реакции
34.846
Да, пробав, не не ми помогна....после пола час лежење во кревет склетот во ногата, обично на десната нога најмногу пак ме мачи.
Чудно е што тоа ми се случува навечер, додека наутро немам таква мака.
...ти ма со еден ден со едно пробување сакаш чуда да се случат? нормално дека преку ден го немаш проблемот се движиш воспоставена циркулација, навечер во мирување од колена надоле почнува склетот и нозете ти почнуваат да клоцаат (несвено), склетот е покачена внатрешна температура во тој дел, а твоето движење со нозете таму ваму е само рефлексно вон твоја заповест за да се „луфтираат“нозете нешто сами да пробат да се оладат, оти газдарицата спие, е па нема спиење! :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom