Нема бесплатен паркинг во општина Центар - ќе плаќаат сите

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
Да,така треба,граѓаните на централен Лондон за паркинг пред зграда,мора да издвојат и по 2000 фунти годишно.Па ако се спореди цената на еден квадрат во Скопје со цената на еден квадрат во Лондон,може да се рече дека Скопјани поминуваат и премногу ефтино.:pos2:
бре, што се си запнал! кога граѓаните на скопје ќе имаат плата колку граѓаните на лондон, тогаш ќе плаќаат паркинг :smir:

Немаат..три четвртини од нив и последната пара ја даваат за да не им го земат аутцето од лизинг компанијата...,тоа ти е нешто да се чудиш и да се крстиш, како и многу други македонски работи ..нигде ги нема на друго место...ендемски се......:)
комплетно си во право. знам барем 3-4ца што леб нема да јадат, ама ќе ја платат ратата за лизингот за мерцедес или некоја поскапа кола (иако никогаш не можам да сфатам кој е лезетот во возење мерцедес на лизинг). еве и кога си ја земав јас колата, имаше со мене уште еден дечко што земаше passat cc на лизинг (што мислам баш и не е буџетарска кола за на лизинг). а има и еден куп таксисти што земаат добри коли, ги возат година дена, па ги враќаат на лизинг компанијата. полни им се паркинзите со одземени коли.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.741
Поени од реакции
12.184
бре, што се си запнал! кога граѓаните на скопје ќе имаат плата колку граѓаните на лондон, тогаш ќе плаќаат паркинг :smir:
А мислам и кога ќе го средат тој дел да личи, ред да има и она што го спомиња Ацид кој најверојатно живее во таа зона -да се обезбедат нормални услови за нормално функционирање на граѓаните од тој дел. Да не испадне да се борат за парче простор. Ако живеат во тој дел не значи дека треба да бидат казнети :smir:
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.387
Поени од реакции
18.282
Погледни го само возниот парк што се вози низ Скопје и немој да кажеш дека тие смрдловци што ги возат тие автомобили немаат 50 денари за паркинг? :uvo:
Интересно размислување за својот народ.

Кај рече дека живееш ти во моментов?
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
бре, што се си запнал! кога граѓаните на скопје ќе имаат плата колку граѓаните на лондон, тогаш ќе плаќаат паркинг :smir:

Па затоа никој не им бара на Скопјани по 2 000 фунти за паркинг бе.Ќе треба да им земаат по 1000,оти и платите им се помали ебаго.:smir:
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
А мислам и кога ќе го средат тој дел да личи, ред да има и она што го спомиња Ацид кој најверојатно живее во таа зона -да се обезбедат нормални услови за нормално функционирање на граѓаните од тој дел. Да не испадне да се борат за парче простор. Ако живеат во тој дел не значи дека треба да бидат казнети :smir:
па тоа и јас го зборев во претходните постови. бараат да се плати, а не гарантираат место. ќе платам, нема проблем, ама нека ми нацрта еден правоаголник, нека стои таму моето име и да не може никој друг да паркира на тоа место. вака е буквално казна за живеење во центар. ама и онака се навртеле на луѓето во центар што живеат, па очигледно и Е казна за жителство во населбата :)
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
па тоа и јас го зборев во претходните постови. бараат да се плати, а не гарантираат место. ќе платам, нема проблем, ама нека ми нацрта еден правоаголник, нека стои таму моето име и да не може никој друг да паркира на тоа место. вака е буквално казна за живеење во центар. ама и онака се навртеле на луѓето во центар што живеат, па очигледно и Е казна за жителство во населбата :)
Центарот треба да се расчисти за да има повеќе место урбаната мафија да интервенира со ексклузивни локали и деловни објекти,и по некоја црква или џамија,колку да ја одоброволи верската концесија кон која се приклонети поголемиот дел граѓани.Па зарем досега не ви текнало дека им сметате на сите во Македонија,ем сте релативно малку како значаен субјект за гласови,ем сте стално на некакви протести,ем наместо да одобрувате вакви проекти од каде ќе се прибираат пари за полнење партијски каси,вие демонстрирате несогласност и го палите народот како ова било еден срамен и непримерен гест на властите.:smir:
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Интересно размислување за својот народ.

Кај рече дека живееш ти во моментов?
Живеам дома :) а мој народ не се снобовите кои зеле кредити и се курчат по градот со нивните добри коли а немаат пари паркинг да си платат и во кутија од Марлборо ставиле ОРИЕНТАЛ цигари :pos2:.
Дали го разбра сега мојот пост?
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.387
Поени од реакции
18.282
Живеам дома :) а мој народ не се снобовите кои зеле кредити и се курчат по градот со нивните добри коли а немаат пари паркинг да си платат и во кутија од Марлборо ставиле ОРИЕНТАЛ цигари :pos2:.
Дали го разбра сега мојот пост?

Таму кај што седиш, нема снобовите кои зеле кредити и се курчат по градот со нивните добри коли.
Кеш плаќаат?!?

Еве јас немам кола на кредит, си купив на старо кола, солидна е, ама пак немам пари за паркинг да платам.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Таму кај што седиш, нема снобовите кои зеле кредити и се курчат по градот со нивните добри коли.
Кеш плаќаат?!?

Еве јас немам кола на кредит, си купив на старо кола, солидна е, ама пак немам пари за паркинг да платам.
Немаш попаметна работа па тераш инает со мене?
Темата е за Македонија за паркирањето во Скопје, ако ти си од Скопје и не ти одговара да плаќаш паркинг, не сакаш да бидеш сноб тогаш оди живеј во провинција кај што можеш колата да ја паркираш на тротоар, некому пред дуќан и ќе си ги решиш сите проблеми...
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
Немаш попаметна работа па тераш инает со мене?
Темата е за Македонија за паркирањето во Скопје, ако ти си од Скопје и не ти одговара да плаќаш паркинг, не сакаш да бидеш сноб тогаш оди живеј во провинција кај што можеш колата да ја паркираш на тротоар, некому пред дуќан и ќе си ги решиш сите проблеми...
финтата е што ќе наплаќаат и за пред дуќан паркирање :smir:
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
финтата е што ќе наплаќаат и за пред дуќан паркирање :smir:
Во Република Скопје ќе наплаќаат а во Струмица не наплаќаат, доаѓа пајакот и ти ја дига колата и ја носи, наместо да платиш 50 денари паркинг ќе платиш 3.000 денари за да си ја земеш од паркингот :helou:
Сето тоа е политика на к(г)радоначалникот!
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Јас имам еден предлог.

Нека ја направат Јаја-паша со зонско наплаќање! : )

 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Јас имам еден предлог.

Нека ја направат Јаја-паша со зонско наплаќање! : )
Tamu Vladava na Gwujo so se ministerkata mu vnatresna nemaat pristap.....taka da verojatno nema namera da pravi situacija...i site da vidat deka ne ja kontrolira celata teritorija na drzavata..... :)
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Потребно е само малку време за регистрација и потоа ќе уживате во можноста за лесно паркирање и плаќање со вашиот мобилен телефон.

Првото паркирање со СМС е БЕСПЛАТНО!

Пробајте! Акцијата трае до 1 октомври 2009


Цена на секој СМС изнесува 5 денари со вклучен ДДВ.

Посебно ми се допадна она “уживате“ во веб рекламата.:pos2::pos2::pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom