Нега на лице за мажи

Член од
27 јуни 2023
Мислења
219
Поени од реакции
600
Ме интересира дали користите некаква нега,препарати и креми за вашето лице или само сапун и вода?
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.125
Поени од реакции
8.930
zavisi od mnogu faktori - kade zivees, dali rabotis nesto so prasina / necistotii, vozrast, fizicka aktivnost itn

delot kaj sho se bricam (okolu obrazite) se odrzuva so bricenje. za drugite delovi (ostatokot od obrazite, okolu nos i chelo), koristam sapun / gel za mienje, exfoliate (ne znam kako da go pisham na mkd) za otstranuvanje na star sloj od kozhata, i krem ili moisturizer.

E755E864-0522-4CB2-A3BF-D1D63FCFAA82.jpeg

BullDog se odlicni, 2-3 pati im go imam setot zemano, moze malku da se poskapi za mkd budzet, ama si vredat.

posledno gi zemav ovie od nivea, ama nemam navika da gi koristam redovno, treba da se podobram za toa.

zimno vreme bez krema vo Svedska, nema shansi bez kremi, epten se sushi kozha i na lice i na race, mora ozbilno odrzuvanje.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.731
Поени од реакции
9.782
Гел/вода за миење + moisturizer сабајле (летно време ако одам надвор исто крем со SPF фактор). Со тушот секојдневно wash peeling. Пред спиење гел/вода за миење + retinol крема. Користам 2 марки, Neutrogena и La Roche Posay.
 
Член од
27 јуни 2023
Мислења
219
Поени од реакции
600
Гел/вода за миење + moisturizer сабајле (летно време ако одам надвор исто крем со SPF фактор). Со тушот секојдневно wash peeling. Пред спиење гел/вода за миење + retinol крема. Користам 2 марки, Neutrogena и La Roche Posay.
Се купуваат како сет или посебно и каде би ги имало во Мк?
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.731
Поени од реакции
9.782
Се купуваат како сет или посебно и каде би ги имало во Мк?
Искрено немам појма, долго време живеам надвор од МК. Овде ги има во DM, пробај таму. Немам видено сет, посебно ги купувам.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
 
Член од
9 мај 2019
Мислења
165
Поени од реакции
766
Се купуваат како сет или посебно и каде би ги имало во Мк?
Ла рош во сите подобро снабдени аптеки - Анни фарм, Еурофарм, Зегин (ако не се лажам попустот од 20% во Зегин трае до 2ри август), а дел производи на Неутрогена има и во дм. Кремата со ретинол ја нема кај нас, единствено 0.3% серум.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.687
Поени од реакции
2.545
Нежен cleanser на сабајле проследено со лосион и бензонил пероксид и навечер пред легнување ретинол. Стакло кожата.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.687
Поени од реакции
2.545
Коа ве читам ми иде сценава у глава ...


Освен афтершејв балсам ништо не користам, се држам до младолика генетика
Камо да можев само со толку да поминам јас...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom