Невреме над Македонија (ваши слики)

Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Па ако де.Овие не се професионални.За аматери како нас (мене) толку.

Ај да видам ти Викторија шо си сликала?:)
 
Член од
3 март 2008
Мислења
69
Поени од реакции
37
Постои едно фотографско правило , дека окото на фотографот ја прави фотографијата , не опремата . Дури и со обичен дигиталец и без статив може да се направат посолидни резултати . Наместо статив , мобилизирај го апаратот на некоја тврда подлога .

Иван , сите ние овде сме аматери . Јас лебот не го вадам од фотографија . Со фотографија се занимавам една година . Ама и се посветив со цело мое битие .

Молња , не сум фотографирала , од причини што не ми е предизвик . Ама за следната бура ветувам ќе направам нешто .

Во секоја работа , ако ја работиш треба да и се посветиш , да читаш и усовршуваш . Секој нов ден да си подобар и подобар . Не е лесно знам , имаш падови и успони , креативни кризи и депресии . Ама тоа е убавината . Со фотографијата се спознаваш себе си и светот околу тебе , на начин многу поразличен од останатие луѓе кои не гледаат фотографски .

Ви стојам на располагање за сите работи за кои можам да ви помогнам .
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.856
Поени од реакции
4.766
E sea i jas ne se zanimavam so slikarstvo i temava ne e Upatstvo za slikanje i kako toa nie treba da se posvetime na slikanjeto ednostavno da objasnam amaterski slki od nevreme bez posvetuvanje so celo svoe bitie (u prevod nekoj ne go zanima nekoj nema oprema) ako imas nekoja dobra fotka ok ama da brcis za toa kako treba i deka nisto ne interesno i profesionalno a da ne postiras nisto za da dokazes ednostavno nema rezon,nie sme amateri . ajt sea kuliraj :smir:
 
Член од
3 март 2008
Мислења
69
Поени од реакции
37
E sea i jas ne se zanimavam so slikarstvo i temava ne e Upatstvo za slikanje i kako toa nie treba da se posvetime na slikanjeto ednostavno da objasnam amaterski slki od nevreme bez posvetuvanje so celo svoe bitie (u prevod nekoj ne go zanima nekoj nema oprema) ako imas nekoja dobra fotka ok ama da brcis za toa kako treba i deka nisto ne interesno i profesionalno a da ne postiras nisto za da dokazes ednostavno nema rezon,nie sme amateri . ajt sea kuliraj :smir:
Убаво е да си наоѓаш оправдувања за работите што не знаеш да ги направиш . Те поканувам на профил имам некои фотографии , погледни можеби ќе ти се допадне нешто ;)

Нема да дозволам да ми се обраќаш во стилот " немој да брчиш" сакав само да помогнам , поработи малку на техниката и така полесно ќе прифатиш критика .
 
Член од
10 јуни 2006
Мислења
118
Поени од реакции
7
Lele napnata situacija:vozbud:. Inaku bas mi e milo sto si imal prilika da go slikas nevremeto i si dolovil nekolku gromcinja, jas bev izlezena, a aparatot go ostaviv doma na polnac, kolku mi bese krivo, a gromovi na site strani:tapp:. No, toa e toa ke ima pak nevreme, pa ke mozam i jas da fotnam nesto.
 
Член од
27 август 2008
Мислења
15
Поени од реакции
0
Одлична фотографија, само ме интересира како успеа да го фатиш громот баш во тој момент.
Неколку пати сум пробувал и не ми успеа
 
D

Daftie

Гостин
Имам читано негде дека ако фатиш бар три грома цел живот обидувајќи се, треба да си среќен.
Иначе, не верувам дека е монтажа, кај мене вчера два пати пукна една бандера и сега ги гледам каблите се распрскани.
Интересна работа е невремето.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Еве јас ова ама од Битола сега нешто фатив случајно, штета што неможев подобра позиција да фатам.


 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Колку убави зборови си кажавте еден на друг. Продолжете така, јас ќе продолжам да ве бришам.

Тенкјукамаген

zsbreaker пробај друже на друг сајт да ги аплоудираш фотките.

Викториа фина фотка:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom