Неверојатни 750.000 евра за бензин за пратениците

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Се извинувам за грешката, станува збор во просек за 6250 евра по глава на пратеник. Па поисплатливо ќе било на сите по еден стан во Скопје да им плаќаат кирија...дупло помалку ќе излезе...
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Се извинувам за грешката, станува збор во просек за 6250 евра по глава на пратеник. Па поисплатливо ќе било на сите по еден стан во Скопје да им плаќаат кирија...дупло помалку ќе излезе...
Мислиш по една резиденција на Водно,со тие пари?:smir:
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
poleka so pisuvanjeto izgleda deka temata ja ima nekoj gledano ,mislam od ovie sto lapale nasi narodni pari za benzin.
ke prasate od kade znam?
pa gledam toj nekoj si titanik mi dal losa reputacija demek ne bendisuva sto sum gi kritikuvala ovie sto zemale tolku mnogu pari za benzin,toj izgleda misli deka trebale da zemaat po 2000 evra okruglo!
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
150
Aма и опозицијата си лапала 18000 евра по глава во просек, хехехе...
абе струмички не е посочено кој на која партија припага, и кој земал повеке или помалку, лопов си е лопов дали позиција или опозиција, браката лапаат ли лапаат без пардон :nerv::nerv:

Се извинувам за грешката, станува збор во просек за 6250 евра по глава на пратеник. Па поисплатливо ќе било на сите по еден стан во Скопје да им плаќаат кирија...дупло помалку ќе излезе...
за толкава солидарност кога би им обезбедиле и стамбено сместување, би предложил да им обезбедиме и полн кревет, нема да биде лошо што мислиш за предлогот.....................:vozbud:
 
Член од
30 март 2009
Мислења
418
Поени од реакции
27
Cuden e i prefrigan ovo Grujo. Kako frla mamki, alal d amu e. Sega ni gi nafrli pratenicite,demek ete koj gi zima parite. A kolku pari ispra toji kumovite na nasata ni mafija? Pa ovie pari od pratenicite za niv se kolku za semki. Pratenicite si zimaat kolku sto ima zakonska odredba, ako ja prekardasile neka odgovaraat. A kolku ima obvrska da zima Grujo za crkvi ,spomenici,plateni reklami i milion raboti sto ne gi znaeme? Smesno,ama efikasno. Narodot se fati za mamkata:toe:
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Ова е уште еден доказ дека нашите пратеници пијат нафта
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Хе,хе...уште 1995-6 еден германски ОЛЕСНИТЕЛ...изјави , тапа пијан на маса...дека ОДЛУКА НА МАКЕДОНСКО СОБРАНИЕ е 150.000 марки... :)
сега малку се профиниле...
И зар мислевте дека некој ко Гwујо ќе можеше да вирее и два месеца, а да не си плаќа за тоа....што на собрание, што на полиција, што на приватни полиции и на 200.000 "административци" ??????
докажано е дека секој е расиплива стока...посебно ПОЛИТИЧАРИЊАТА.....
оние од Европски Парламент..............па се шампиони....;)
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.956
poleka so pisuvanjeto izgleda deka temata ja ima nekoj gledano ,mislam od ovie sto lapale nasi narodni pari za benzin.
ke prasate od kade znam?
pa gledam toj nekoj si titanik mi dal losa reputacija demek ne bendisuva sto sum gi kritikuvala ovie sto zemale tolku mnogu pari za benzin,toj izgleda misli deka trebale da zemaat po 2000 evra okruglo!
:tapp::tapp:

Абе не е човек тебе ни репутација да ти даде,одма филмови си правиш.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
:tapp::tapp:

Абе не е човек тебе ни репутација да ти даде,одма филмови си правиш.
Како бе,па сега ќе му се враќаат “стројниците“.:pos2::pos2::pos2:
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Добро бе луѓе, мора да сфатите дека тоа се академски граѓани кои имаат многу секојдневни обврски кои бараат постојано менување на локацијата.
Собрание,влада,дома,швалерка,викендичка,стан нумеро еден,стан нумеро два, одмор нумеро еден, одмор нумеро два.Се тоа се трошоци.
За да донесуваат "квалитетни одлуки" мора сето ова да им биде овозможено...

Катастрофа....со тие пари што се не може да се направи ама ете...
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
150
.
За да донесуваат "квалитетни одлуки" мора сето ова да им биде овозможено...
за жал се им е овозможено, но од квалитетни одлуки за жал само пуста желба, остваруваат сопствени жалби ко дедо мраз.........:tapp::tapp:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
абе струмички не е посочено кој на која партија припага, и кој земал повеке или помалку, лопов си е лопов дали позиција или опозиција, браката лапаат ли лапаат без пардон :nerv::nerv:


за толкава солидарност кога би им обезбедиле и стамбено сместување, би предложил да им обезбедиме и полн кревет, нема да биде лошо што мислиш за предлогот.....................:vozbud:
Лопови нема...се си е регулирано со правилници, и се си е легално :)
Моралниот аспект е во прашање...а морал нема.
Џабе Грујо го мешате тука, кога истите тие правилници се со важност од Бог знае кога, 30% од вредноста на литар гориво по изминат километар, и се користат и по фирми, институции...насекаде...
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
57
Поени од реакции
0
хахах тек сега ќе биде тоа што ќе биде како шо се ближи крајот на мандатов се повеќе работи она "десна рука лев џеб' жалосно е што ова ни е само почеток крајот..............хм не знам искрено тешко да на видик е некаде крај краева сите се исти али:drk: и уживај
 

Kajgana Shop

На врв Bottom