На која такси компанија најмногу и верувате?

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
2.768
Апсолутно ич не се замарам која такси компанија е најдобра/најлоша, или пак која е најефтина/најскапа.

Некои се жалат леле сега изгор цените се за возење во такси. Ами ако ти е скапо тогаш што бараш да се возиш??? Епа убаво ви прават додека има овци ќе има и волна.

Ами што е со некои луѓе млади, здрави, прави ги мрзи било каде да си одат со точак? Како можам јас насекаде да одам со точак? Како може и пензионери да одат со точак???

Таксито не е никаква потреба, туку тоа е луксуз. Но сето тоа што е луксуз треба драстично цената да поскапи...
 
Член од
24 август 2015
Мислења
241
Поени од реакции
346
Апсолутно ич не се замарам која такси компанија е најдобра/најлоша, или пак која е најефтина/најскапа.

Некои се жалат леле сега изгор цените се за возење во такси. Ами ако ти е скапо тогаш што бараш да се возиш??? Епа убаво ви прават додека има овци ќе има и волна.

Ами што е со некои луѓе млади, здрави, прави ги мрзи било каде да си одат со точак? Како можам јас насекаде да одам со точак? Како може и пензионери да одат со точак???

Таксито не е никаква потреба, туку тоа е луксуз. Но сето тоа што е луксуз треба драстично цената да поскапи...
Temata e od 2015 prijatele welcome to 2023
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
2.768
Temata e od 2015 prijatele welcome to 2023
Не знам што ти е поентата на муабетов???

Демек во 2015 година таксито беше потреба, а сега е луксуз, или пак во 2015 година беше луксуз, а сега е потреба а???

Дај за оваа состојба подетално објаснување!!!

Или пак сакаат луѓево таксистите да остварат висока заработка???

Навистина јас будала сум што сум роден 1985 година, а од 1992 година возам точак PONY, потоа BMX, и уште 6 други брендови на велосипеди??? Планетава земја јас со точак ја имам заобиколено едно 11 пати околу екваторот...!!!

Кога ми кажа еден пријател јас имам фобија од возење на точак, па што бараш ајр од него.

Мислам луѓе што имаат фобија од возење на точак треба за нив приоритетен упат за Бардовци и за Демир Хисар... Ама таму да си лежат едно 3-4 години.

Или пак третман за лечење на нивната хронична мрзливост...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom