На какви очи најчесто „паѓате“ ?

Член од
27 септември 2011
Мислења
423
Поени од реакции
682
Не е толку бојата на очите колку што е погледот пресуден за ''паѓањето'' мое, меѓу другите работи. Сакам таков заводлив поглед, поглед кој и се смешка и крие нешто истовремено... Не можам да го опишам, но би кажала нешто како погледот на Џорџ Клуни :pipi:
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
Не е толку бојата на очите колку што е погледот пресуден за ''паѓањето'' мое, меѓу другите работи. Сакам таков заводлив поглед, поглед кој и се смешка и крие нешто истовремено... Не можам да го опишам, но би кажала нешто како погледот на Џорџ Клуни :pipi:
Знам јас ти што сакаш :D

jack-nicholson-witches-eastwick-photo-1.jpg
 
S

Stef Bachatero

Гостин
"Жените се убијци на крави" will totally get you laid!

Стево, мислев по романтичен си. Памтиш кога клекна со ружичка пред една девојка со кафени очи во Велес?
Сега си ми многу суров... :(
Па сум правел луди работи да и сеуште правам.Можеби сум Тарзан и се однесувам диво и татко ми не ме воспитал како што треба но сигурно некоја Џејн ќе ја најдам која ќе се вообразам од лудување :P.Јас сум таков во врска мирен кроток,али кога сум сингл правам луди работи и ништо не ме спречува.
 
K

Khabs Staadnau

Гостин
Значи прво доаѓа awkward моментот на гледање во очи, нешто како последната сцена во “Грд,добар и лош“ после се оди на “потезање“...уште ако го има човек саундтракот на мобилен...:sneaky:
Не му треба него некаков си саундтрак шмаундтрак. Пфф.
You guys don't get the cow moment. It's all about this.

http://en.wikipedia.org/wiki/Captive_bolt_pistol

 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Па зависи што сакам од девојката ако е фина и супер со мене и ме прави среќен кога сум во нејзино присуство ја поканувам на кафе и земам број/фб/скајп ако не е слободна во терминот кој јас сум го зацртал,ја прашувам нејзе кога и одговара,а ако не ми дава ни едно од двете земам лист и пенкало и пишувам мој број со порака знам дека ме свиѓаш или ако е несериозна јави се кучко една :P.Се шалам се зависи до ситауцијата и моментот како си се воспоставил.Но сепак сум искрен и кажувам отворено што мислам за неа како личност не како сексуален објект,но понекогаш има такви девојки што самите доаѓаат и ти доволно е само да подадеш рака,вчера тинејџерка седна до мене и самата почна муабет изгледаше пијано но и очајно така да ја не користам луѓе а камоли малолетни девојки 18 години незнам како ги пуштаат.
Во животот се се учи само треба да се рафинира и да си еден и единствен во нејзините очи за кога ќе отиде дома да биде фасцинирана од впечатокот што си го оставил,а првиот впечаток е секогаш тој што треба да го оставиш најдобар,после се е лесно.Но не сакам заради една авантура моја да ја изгубам личноста како пријател.
После се чудам зашто не ми иде...уместо да зацртам термин, ја се лигавам, дудлам, нешо отворени опции...абе зацртај термин, ебате беља. Биди муж. Одлична идеја. Фала друже.

Втор болд -- за жал, ретко се воспоставувам. Коа боље ќе размислам никад не сум се воспоставил целосно како ја шо сакам. Значи ова ми е втор фејл. Ќе работам повеќе на овој план.

Трет болд: Капа ти симињам за ова. Морал и чест пред се`. Ми се гади кога некои хохштаплери искориштаваат пијани малолетни девојчиња. Најозбилно.

Задњи болд: тешко е ова, Стеф, тешко. Како ти успева да бидеш единствен во нејзините очи? Ќе и` напраиш некоја корекција на оптичките леќи, шо ли? Како ти успева бе брат? А првиот впечаток ми е увек фејл. Сеа ми е појасно.

Нек се смеат ова копиљациве на форумот, ај ти...Ја пробав финтата убијци на крави и функционира! Ко ќе имаш време пиши некоја друга таква идеја да го проширам репертоарот. Малце ми здосади само таа реченица да ја фурам.

Он топик: ми се допаѓаат очи во кои јас сум единствениот.
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.387
Во вакви очи неможам да гледам повеќе од 2 секунди, исто како да гледаш во сонце, ке ослепиш.

А и кога би гледал 2 секунди, и ке го тргнам погледот, пак ги гледам очите како кога гледаш во сонцето и после сакаш да видиш на мобилен колку е саат, невозможно. Чекаш да се вратиш у нормала.
Аманда е само пример, иначе сум имал Eye Contact у живо со ваков вид на очи, опасна работа.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
После се чудам зашто не ми иде...уместо да зацртам термин, ја се лигавам, дудлам, нешо отворени опции...абе зацртај термин, ебате беља. Биди муж. Одлична идеја. Фала друже.

Втор болд -- за жал, ретко се воспоставувам. Коа боље ќе размислам никад не сум се воспоставил целосно како ја шо сакам. Значи ова ми е втор фејл. Ќе работам повеќе на овој план.

Трет болд: Капа ти симињам за ова. Морал и чест пред се`. Ми се гади кога некои хохштаплери искориштаваат пијани малолетни девојчиња. Најозбилно.

Задњи болд: тешко е ова, Стеф, тешко. Како ти успева да бидеш единствен во нејзините очи? Ќе и` напраиш некоја корекција на оптичките леќи, шо ли? Како ти успева бе брат? А првиот впечаток ми е увек фејл. Сеа ми е појасно.

Нек се смеат ова копиљациве на форумот, ај ти...Ја пробав финтата убијци на крави и функционира! Ко ќе имаш време пиши некоја друга таква идеја да го проширам репертоарот. Малце ми здосади само таа реченица да ја фурам.

Он топик: ми се допаѓаат очи во кои јас сум единствениот.
Спонтаност,лидерство и доста веруваш дека некоја женска е повредна од тебе.
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
Нек се смеат ова копиљациве на форумот, ај ти...Ја пробав финтата убијци на крави и функционира! Ко ќе имаш време пиши некоја друга таква идеја да го проширам репертоарот. Малце ми здосади само таа реченица да ја фурам.

Он топик: ми се допаѓаат очи во кои јас сум единствениот.
Пробај и со чинчили ;)
 

Mila Mina

❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤
Член од
12 ноември 2011
Мислења
649
Поени од реакции
712
уф тешко е да се опише какви ..порани сакав исклучиво црни па се заљубив у плави така да...не е до бојата:D нели очите се огледало на душата :) значи јас ПАГАМ на душата што ја има некој тип
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Спонтаност,лидерство и доста веруваш дека некоја женска е повредна од тебе.
И јас ќе се потрудам повеќе, вакви совети цел живот чекав ;).

Он. Освен шминкани сакам и крупни очи, коа ќе ме погледне да се стопам ко чоколадо врз врела палачинка :D.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
погледот пресуден за ''паѓањето'' мое, меѓу другите работи. Сакам таков заводлив поглед, поглед кој и се смешка и крие нешто истовремено... Не можам да го опишам, но би кажала нешто како погледот на Џорџ Клуни :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom