На какви очи најчесто „паѓате“ ?

Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
5 минути е се што девојка добива ако е супер со мене го продолжувам тоа за 10,ако е екстра муабетот продолжувам повеќе и кажувам дека ми е следна девојка и толку.Доста изигравав мангуп и симињав ѕвезди.Си ги кажувам намерите и ако игра по мое таа е вистинската за мене.
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
5 минути е се што девојка добива ако е супер со мене го продолжувам тоа за 10,ако е екстра муабетот продолжувам повеќе и кажувам дека ми е следна девојка и толку.Доста изигравав мангуп и симињав ѕвезди.Си ги кажувам намерите и ако игра по мое таа е вистинската за мене.
Значи прво доаѓа awkward моментот на гледање во очи, нешто како последната сцена во “Грд,добар и лош“ после се оди на “потезање“...уште ако го има човек саундтракот на мобилен...:sneaky:

Инаку не знам...зелени,плави,црни и кафеави i guess...
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
Јазик на тело.Нејзиниот став.Се насмевнувам и таа се насмевнува.
Изигравам идиот девојка ме гледа се смее.Идам до неа и велам Насмевката е добар почеток за муабет.Ја соблакам со поглед гледам што носи.Ако носи кожа и велам:Незнаев дека жените се убијци на крави.Се што е да ја дистанцира дека и се пуштам.
Секоја чест, Стеф, успеа целосно ја демистифицираш женската психа. Малкумина го можат тоа.
Ти и Тошо Малерот, толку сте.

А болдот е the best pick up line ever!
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Секоја чест, Стеф, успеа целосно ја демистифицираш женската психа. Малкумина го можат тоа.
Ти и Тошо Малерот, толку сте.

А болдот е the best pick up line ever!
Здраво мачорке јас сум Стефан имам кола имам пари и сопствен стан,ќе дојдеш со мене...
 

miki002

Фејл гејмер
Член од
18 февруари 2010
Мислења
369
Поени од реакции
269
Јас паднав на „шарени“ очи, како моите. Јадрото е кафено, а другиот дел зелен, само што кај мене доминира зелената, а кај нејзе кафената.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.778
Поени од реакции
8.228
уште ако го има човек саундтракот на мобилен...:sneaky:
Не му треба него некаков си саундтрак шмаундтрак. Пфф.

ќе дојдеш со мене...
Еве го битниот момент. Нема тука прашалници, нема покани, молења, преколнувања. Straight to the point. Императивно и кажуваш дека без разлика на се, она ЌЕ дојде со тебе и вие ЌЕ *рандом ултра романтична сцена*.
Можам да ја замислам Мачорка после ваква бомба. Накострешена цела, влага од сите страни, како грицка нокти и чека да заспие за да може да те сонува...

он: Хаха, очи... :D
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.788
Поени од реакции
18.416
На подочњаци, бар се знае дека е крш ако ништо друго
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
5 минути е се што девојка добива ако е супер со мене го продолжувам тоа за 10,ако е екстра муабетот продолжувам повеќе и кажувам дека ми е следна девојка и толку.Доста изигравав мангуп и симињав ѕвезди.Си ги кажувам намерите и ако игра по мое таа е вистинската за мене.
Од сеа тебе ќе те прашувам за совети коа ќе бркам некоја па ти цар си бил :D.

А коа ќе и кажеш дека ти е следна девојка шо после :)?

Он топик: Очи кафени и зелени и по можност шминкани :D.
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Здраво мачорке јас сум Стефан имам кола имам пари и сопствен стан,ќе дојдеш со мене...
Не заборавај и специјалниот додаток, поглед ала Франко Бегби од Треинспотинг...;)
Women swoon over that.
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
Секоја чест, Стеф, успеа целосно ја демистифицираш женската психа. Малкумина го можат тоа.
Ти и Тошо Малерот, толку сте.

А болдот е the best pick up line ever!
Maчорке одговор чекаме, пуканки ќе ни снема :D

 
S

Stef Bachatero

Гостин
Од сеа тебе ќе те прашувам за совети коа ќе бркам некоја па ти цар си бил :D.

А коа ќе и кажеш дека ти е следна девојка шо после :)?

Он топик: Очи кафени и зелени и по можност шминкани :D.
Па зависи што сакам од девојката ако е фина и супер со мене и ме прави среќен кога сум во нејзино присуство ја поканувам на кафе и земам број/фб/скајп ако не е слободна во терминот кој јас сум го зацртал,ја прашувам нејзе кога и одговара,а ако не ми дава ни едно од двете земам лист и пенкало и пишувам мој број со порака знам дека ме свиѓаш или ако е несериозна јави се кучко една :P.Се шалам се зависи до ситауцијата и моментот како си се воспоставил.Но сепак сум искрен и кажувам отворено што мислам за неа како личност не како сексуален објект,но понекогаш има такви девојки што самите доаѓаат и ти доволно е само да подадеш рака,вчера тинејџерка седна до мене и самата почна муабет изгледаше пијано но и очајно така да ја не користам луѓе а камоли малолетни девојки 18 години незнам како ги пуштаат.
Во животот се се учи само треба да се рафинира и да си еден и единствен во нејзините очи за кога ќе отиде дома да биде фасцинирана од впечатокот што си го оставил,а првиот впечаток е секогаш тој што треба да го оставиш најдобар,после се е лесно.Но не сакам заради една авантура моја да ја изгубам личноста како пријател.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom