Нај кул место за излегување во вашиот град!

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
joki напиша:
kaj nas naj е џез ин...а пошо преку курац ми е од кафичи, на лето споменикон му е мајката...
Ехехе споменикон легенда е, на лето ак сакаш некое дете од 13-18 да најш, таму е :)
 
Член од
11 февруари 2006
Мислења
14
Поени од реакции
0
chakra kaj boki za chilutkanje...nema vise cool mesta u skopje ne za drugo nema ventilacija nigde pa taka da od cool stanuvaat hot (normalno ne u prenosna smisla na zborot).a od kafinja corsso onaka maalski mi e mora da se isposhtuva.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Фешнбар! Ја идам у Фешнбар кај најдобрите и најубави женки тука. А што е чудо дури и ме пуштаат. :):):)
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
Najcool mesto za iska4anje... E mn gi ima takvi ali ipak najbitno e drustvoto so tebe... ina4e iska4am Colosseum (jezda sea mnogu rano zavrsuva:()... ali posle moze da se ide do Energie... a mozda i Tomas lol.... fabrik ne (ima mn nepotrebni luge:))....i so znam idam kaj sto mi se ide:)
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
mora da kazam deka u ohrid najkul mesto preku leto za mene e TABANA definitivno i normalno neizbezniot DON VITO
 

MarthaGraham

Олд Скул
Член од
21 ноември 2005
Мислења
673
Поени од реакции
8
У Скопје - Сектор, Бизар, Лезет, било кај кај што има џез свирки (пошто има на различни места) итн. - зависи што се случува дадената вечер, неам едно конкретно место.

У Охрид - Џез Ин, Куба Либре и Дак. Дневна шема Уранија.
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
895
Поени од реакции
97
MarthaGraham напиша:
У Скопје - Сектор, Бизар, Лезет, било кај кај што има џез свирки (пошто има на различни места)
Ondak poveli u petocite u MKC na Simon Kiselichki trio vo MKC kafanata na extra jazz vo zhivo
(kontrabas,klavir i tapani)
 

nia

Член од
14 април 2006
Мислења
3
Поени од реакции
0
najdobra e PALADIUM.Avie od Struga ako Oaza e najdobra diskoteka jas sum Snezana i 7-te dzudzina
 

nia

Член од
14 април 2006
Мислења
3
Поени од реакции
0
MarthaGraham напиша:
У Скопје - Сектор, Бизар, Лезет, било кај кај што има џез свирки (пошто има на различни места) итн. - зависи што се случува дадената вечер, неам едно конкретно место.

У Охрид - Џез Ин, Куба Либре и Дак. Дневна шема Уранија.
Vo Ohrid naucno dokazano e deka najdobra diskoteka e paladium:kajg:
 

Fatty

Режи :)
Член од
2 јуни 2006
Мислења
427
Поени од реакции
5
Abe kakvi diskoteki......idi si na tereza, na forum, u park.....si sedis, pies....abe ubaini :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom