Најчудно и најинтересно додворување

Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Ја гледаш месечинана?
-Да.
Можам да ја фатам?
-Не.
А тебе можам?:vozbud:
Јбг селак бев.:toe:
 

bounty_hunter

Фатенко
Член од
13 октомври 2009
Мислења
1.268
Поени од реакции
322
Имам кола. Имам 2 коли, едната моја, едната од брат ми. Имам куќа, куќа на 4 спрата, по два за секој брат. Имам стан во Охрид, 2 станови, еден за мене, еден за брат ми. И исто така имам и 2 станови во Скопје. Сега за некој месец треба да правиме и куќа во Белград.

:jaj::pos:
 
Член од
11 април 2010
Мислења
9
Поени од реакции
0
hehe eve nesto sto mi se sluci epten taze.... ova ti e "online" pustanje :))

Edna cura nikako da ja dogovoram za kafe, te jas ne mozam, te ona (pocesto ona:toe:) i ja gleam na face smenila status "vo vrska"... i vikam steta, a ona zosto? Pa sakav da ti se pustam, ama sea zaebi nema kafe i vikam, nejku da ti rasipam vrska.... ama sega se menjaat rabotite, sega mi prakja isharet demek da praime kafe....

Zheni :toe: nikad ne znaes na sto si :)))))))
 
M

M del Mar

Гостин
Најтард:
Он:Сакаш да идеме на кафе?
Јас:Не!
Он:Сакаш да се муваме?
Јас:Не.
Он:Епа ај тогаш се фатиме!
Јас: :tapp: Не...

:pop:
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
А: Морам да те пофалам дека изгледаш послатко од топена Милка со лешничиња...Ма, чоколадите се твои бледи копии! Лелее колку сакам да те пробам.. Или можеби си отровна?
М: Отровна сум.
А: Еј, епа јас ги сакам тие што немаат многу отров.. ти сакаш да ме убиеш, а? Лелеле не си добра
:гррр:

З: Здраво. Јас сум твој обожавател. Те гледам кога одиш, но никогаш не ми збориш, те гледам покрај мене минуваш, но никогаш ни здраво не ми кажуваш.. Зошто е тоа така? Кој те сменил убавице една? :)

--------------------------------------------

К: Девојкоооо..?
М: Молам?
К: Сакаш да те запознаам? :)
<3 :back:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.250
Поени од реакции
19.533
Интересно Додворување примери има повеќе,ми имаат кажувано дека е вистинска случка :pos2:
Дечко наоѓа женска која стои сама покрај шанкот.
И приоѓа и и вели:
"Маче,сам сум дома денес,ако сакаш да одиме кај мене на кафе-мафе":vozbud:
Таа мртва ладна му одговара:
"Дечко кафе не пијам,a за МАФЕ не можам МЕНСТРУАЦИЈА имам":pos2::vozbud:
 
H

^HITMAN^

Гостин
Со 3-ца другари правење серенада пред нејзината куќа. Јас со гитара, другар со хармоника :vozbud: и еден со тарабука:vozbud: Започнуваме да "свириме" Тивка ноќ е сите спијат " излегува татко и и го одврзува кучето од позади, магла станавме за 1 минута + скинати фармерки на другар ми од кучето, + претрпен шок + не ни разбра девојката дека сме и правеле "серенада"...
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
Д: сакаш да се фатиме?
М: не, знаеш сега раскинав па....
Д: Сакаш да се муваме?
М: не...
Д: А да си останевме ние пријатели? :tapp:
М: е тоа може......
 

Comic

Syntarginaris
Член од
14 април 2010
Мислења
430
Поени од реакции
32
mene vo eden kafic, mi doagja decko i me fakja za raka da igrame. Bese sladok ne velam ne, ali posle kratko vreme, me pusti, ja pikna rakata u dzeb i od tamu izvadi sise pivo i mi vika sakas pivo??? U sred kafic :pos2:

ОД џеб? Шо пиво ке беше тоа , да не беше со големина на привезок за клучови случајно, инаку твојот пост ме изнасмеа цели 4 минути и 11 секунди :)
 
G

Giggles

Гостин
Он: Здраво! Може да се запознаеме?
Јас: Не,фала!
Он: Јас сум Слободан,мило ми е.А ти?
Јас: Абе ти глув си?
Он: Сакаш да играмее???
Јас: Не.
Он: А да се муваме сакаш???
Јас: :pos2: :pos2: :pos2:
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Со 3-ца другари правење серенада пред нејзината куќа. Јас со гитара, другар со хармоника :vozbud: и еден со тарабука:vozbud: Започнуваме да "свириме" Тивка ноќ е сите спијат " излегува татко и и го одврзува кучето од позади, магла станавме за 1 минута + скинати фармерки на другар ми од кучето, + претрпен шок + не ни разбра девојката дека сме и правеле "серенада"...
:zver::zver::zver:
Ова мислев само на к-15 го има
 

Kajgana Shop

На врв Bottom