Најубав јазик според вас?

Спирка

Чорбаџиска Кучка
Член од
1 октомври 2008
Мислења
394
Поени од реакции
14
Македонскиот јазик, се разбира!
:oeoeoe:
 

blaster1

Искусен Кајганџија
Член од
16 декември 2008
Мислења
777
Поени од реакции
26
Македонскиот,секако.
После него може да го ставам италијанскиот.
:salut:
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Покрај мајчиниот...најшмекерски јазик е италијанскиот а после него рускиот!...Студирам руски и гледам што побрзо да го совладам и да го зборам како мајчин. Англискиот е супер...ама мрзам британски акцент. Португалскиот е кул такоџе...
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Покрај мајчиниот...најшмекерски јазик е италијанскиот а после него рускиот!...Студирам руски и гледам што побрзо да го совладам и да го зборам како мајчин. Англискиот е супер...ама мрзам британски акцент. Португалскиот е кул такоџе...
Ја њемноешка гаварју, jа учу Руски језик, ета давољна трудна.

Ќе се согласам, рускиот е бааги шмек јазик, башка многу е лесен (барем на мене) заради сличноста на дијалектот, најосновните работи ги знам и ми беше доволно само еднаш да ги чујам.

Дасвидања. : )
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Учит, учит и тољка учит Кискино. Так гаварил дједушка Ленин :)...Ета шмек јазик, правда!...и расисјских дјевушках очињ панравилсја мој шмек кагда ја бил летам на адихе во Чернегории.
Превод: Учи, учи и само учи Кискино. Така зборуваше дедо Ленин! Тоа е шмек јазик, вистина!...и на руските девојки многу им се допадна мојот шмек кога јас бев летово на одмор во Црна Гора!...
Дасвидања Кискино...мој друг :)
 
Член од
27 април 2007
Мислења
26
Поени од реакции
4
мајчиниот јазик и секој јазик кој добро се владее и правилно и писмено се зборува
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
германски у последно време, бразилски (португалски) :toe:
 
Член од
3 јануари 2009
Мислења
190
Поени од реакции
1
На прво место е македонскиот секако.После е рускиот,италијанскиот,англискиот,а и добри се и овие арабскиот и кинескиот,само што се тешки
 

Kajgana Shop

На врв Bottom