Најубава жена во светот (со фотографии)

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Како ма така? Демек оваа не е? Или сакаш да кажеш дека има ептен професионалци околу неа што и нашминкана изгледа природна? :lol: :lol: :lol: Сите се такви, еве уште некоја ама незнам колку ќе е природна (освен сама да се ставам) ... :?



Meg Ryan.


Salma Hayek.




Sandra Bullock.

Ако се овие вештачки ... незнам :lol: :wink:
 

Iris

Ruzha, ruzhica...
Член од
29 април 2005
Мислења
278
Поени од реакции
7
Divine, kako prvo jas ne sum "MA", a koga replicirash gledaj da mi gi pobiesh site karakteriatiki shto gi nabrojav "prirodna, zhenstvena, sharmantna..."

Kako vtoro, za prirodna mislev bez plastichni operacii, kako treto 100000 e pozhenstvena od tie shto ti gi postirashe sega (spored mene).
Devojkata ne se ekponira po sekoja cena i ne se vklopuva vo onoj shablon od poznati lichnosti koi se pravat samo da bidat primeteni.
 
Член од
24 април 2005
Мислења
124
Поени од реакции
13
pa vidi sea, i ovie shto gi spomena divine, osobeno Meg Ryan i Sandra Bullock ne se niti veshtachki niti se eksponiraat po sekoja cena...

taka da, ne se sili pred da prochitash shto e napishano... :) imashe pravo:)...

na kraj kraeva, da gi sporedish Sandra Bullock bez shminka i Uma Thurman (koja isto taka ja obozhavam), te molam nemoj da mi kazhesh deka Uma Thurman bi bila podobra...

Sepak, let's face it... podobro od slednava slika ne postoi!

 

Iris

Ruzha, ruzhica...
Член од
29 април 2005
Мислења
278
Поени од реакции
7
LisaRowe ako ne primeti jas aludiram pred se na ZHENSTVENOST, ako ne znaesh definicija za zenstvenost najdi, procitaj, pa napishi :wink:

Nikoj ne rece deka Sandra Bullock e ruzhna, ednostavno Thurman e pozhenstvena i nekonvencionalna!

A Angelina i ostanati tetovirani Madoni lichno za mene ne se zheni vo celosna smisla na zborot (shto i da mislish ti deka toa znachi).

BTW poznat ti e zborot "DAMA", e toa pred se bi trebalo da nauchi da bide sekoja zhena! Zatoa e vprochem i zena!!! (a ne mazh)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Ау Ирис ... извини што ти се обратив ...
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Iris напиша:
LisaRowe ako ne primeti jas aludiram pred se na ZHENSTVENOST, ako ne znaesh definicija za zenstvenost najdi, procitaj, pa napishi :wink:

Nikoj ne rece deka Sandra Bullock e ruzhna, ednostavno Thurman e pozhenstvena i nekonvencionalna!

A Angelina i ostanati tetovirani Madoni lichno za mene ne se zheni vo celosna smisla na zborot (shto i da mislish ti deka toa znachi).

BTW poznat ti e zborot "DAMA", e toa pred se bi trebalo da nauchi da bide sekoja zhena! Zatoa e vprochem i zena!!! (a ne mazh)
Site drugi se bas pozenstveni od tenkata Thurman MA. demek zenstvena. :roll:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Мене лично ми е ептен одвратна ... ама ајде ... незнам што се фатила Ирис баш на неа како претставник за една женствена, шармантна дама :? Колку ги има поубави, ама нема да се убедуваме ... особено не со нервозни личности :? :P
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Meg Ryan rullllzzzz!!!

За да докажам:



Ај рест мај кејс, олрајт!!!
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ирис, олабави инаку ќе ставам погадни слики од тебе:

 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Знаев дека ќе ме поддржиш, т.е. дека имаме ист вкус :lol: :lol: :lol: :P
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
divine напиша:
Знаев дека ќе ме поддржиш, т.е. дека имаме ист вкус :lol: :lol: :lol: :P
Па се разбира, морам да подржувам се околу мег рајан, а особено тебе. Како Струга нема друга!!
 

Iris

Ruzha, ruzhica...
Член од
29 април 2005
Мислења
278
Поени од реакции
7
divine напиша:
Мене лично ми е ептен одвратна ... ама ајде ... незнам што се фатила Ирис баш на неа како претставник за една женствена, шармантна дама :? Колку ги има поубави, ама нема да се убедуваме ... особено не со нервозни личности :? :P

Divine jas voopshto ne sum nervozna, samo mi smeta koga nekoj mi se obrakja so "ma". Mislam deka ne e uchtivo.

Za devojki i zheni normalno deka ima mn ubavi, ne mozhe da e edna...
 
Член од
24 април 2005
Мислења
124
Поени од реакции
13
Iris, nema potreba tolku da se nervirash!!!

Da, spomena zhenstvenost. Isto taka spomena i prirodnost, i neeksponiranje, ali jebi ga, kao slep za stap, mesto da kazhesh neshto pametno, ti si terash po tvoeto. Spomena zhenstvenost, prirodnost, neeksponiranje i nekoi drugi stvari, jas samo ti kazhav deka koga zborime za dve od tie stvari, vo sluchajov prirodnost i neeksponiranje, ne mozhesh da rechesh deka ne bi gi kazhala i istite kako karakteristiki na glumici kako Meg Ryan i Sandra Bullock.
I toa e sve...

A za zhenstvenost, zirni ja slikata shto ja staviv pogore - ja staviv so prichina. Za mene zhenstvena e zhena koja izgleda seksi vo sekoj sluchaj, bez razlika dali nosi shminka i vecheren fustan, ili glumi sociopat, bez razlika dali glumi deka se smee, plache ili e uzhasno luta, bez razlika dali nosi farmerki ili nishto... I toa e Angelina Jolie. I povtorno, toa e zhenstvenost za mene! Se raboti za vkusovi - zirni ti vo rechnik ako ne ti e poznat toj zbor. Vkusovi, spored koi tebe ti e zhenstvena Uma Thurman, a mene Angelina Jolie. Vkusovi, spored koi ti mislish deka tetovazhite pravat edna zhena nedovolno zhenstvena, a jas mislam deka tetovazhite se uzhasno seksi. Vkusovi, spored koi tebe ti e zhenstveno ramnost i ednostavnost, a mene seksapil i divost!!!

Vkusovi:)

I povtorno, ne se nerviraj... se raboti samo za obichna diskusija na forum...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom