Најубава жена во светот (со фотографии)

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
4.814
Поени од реакции
8.677
Не знам што да искоментирам....
Се топам од погледов.
 

Византиецот

Злобен Пич
Член од
14 март 2021
Мислења
953
Поени од реакции
3.421
Кога би бирал најубава на сите времиња, Моника Белучи.

085_monica_bellucci_theredlist.jpg

hands down вакво божество во Европа се нема родено од антика до денес, можи нема ни да се роди уште еднаш. Таква комбинација од ангелско лице + секси тело, еднаш бива.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
4.510
Поени од реакции
11.611
Не можам да издржам повеќе, ја мислам од вчера. Пред неколку месеци гледав документарец за Саудиска Арабија и тогаш прв пат ја видов. Вчера го гледав документарецот пак и не може да ми излезе од глава. Арапка е, волшебна долга црна бујна коса, благо виткана како што точно сакам, да не е права ама да не е ни афро. Контраст на егзотичен кафеафкасто-чоколаден тен со светли очи на божица што се преливаат помеѓу зелени и сини и заради кое се мрднуваш од мозокот и се запрашуваш за смислата на своето постоење. Полно усте мед да посакаш да си дијабетичар за да го пробаш, да умреш и да не жалиш. Поради неа Мухамед ја измислил бурката во исламот, криминал е тоа лице да постои на светот и секое говедо да може да го види. За овакви жени се давале сите камили, единствениот бунар во дијаметар од 500 километри со питка вода, цело имање, литар крви, обе руке. Им го сечеш вратот на сите што ќе ја погледнат, ако претходно тие не ти го исечат тебе, и на крај ако ти си тој што им ги исекол главите на сите други и даваш прстен и сабја и и викаш-Или стави го прстенот на рака, или забиј ми ја сабјата во панкреас, трет начин за мене не постои. Да, во потполност го сфаќам исламот сега и колење меѓу себе и бурки и 5 метарските ѕидови пред куќите и каменување за имање секс пред брак. Абе за неа да ја љубиш треба со закон да не видиш ниедна друга вагина ни пред ни после неа, ни никогаш во животот ни во живо ни на екран, па и тоа не е доволно. За неа би се прекрстил во Сељим, би престанал да јадам свинско, да пијам алкохол, би станувал во 4 сабајле да се молам, а ако ми даде трејлер 30 секунди да ја видам гола како најава за што ме чека, многу веројатно би направил и сунет кај оџата во Слупчане. А ако се погоди кучка, да ми ја вади душата или да ми ги цеди сите пари само ќе им го цитирам на сите Жељко Самарџиќ во Све је моје твоје:

"И рећи ћу свима, што ме зову и слепим и глупим,

Добро је док имам чиме да је купим. "

Не е хумано колку е убава. Лепота што боли ќе каже маестро Саша Матиќ. Пенисите и како полови органи и како синегдоха за нивните носители односно сопственици не заслужуваат да бидат во радиус на нејзиното видно поле. Ареж, така се вика и после неа тоа име треба да биде забрането друга да го носи, како што на Франко Барези 6-ката во Милан никој не смее да ја носи. Пред да ја пуштам:

Гејови, ако гледате има шанси да почнете да се сомневате во својата сексуалност. Стрејт жени, истото важи и за вас.

Најубавата жена на светот (со видео) од 4:07 до 5:44, ставете цел екран:

 
Последно уредено:
Член од
27 април 2009
Мислења
2.311
Поени од реакции
2.755
Најубавата жена на светот (со видео) од 4:07 до 5:44, ставете цел екран:
Крипи очи, ужасен нос, лошо распоредени црти и чудна форма на лицето, целовкупно дава некој језив вајб

989.jpg

Не шала на страна има егзотична убавина ама очеквев нешто по вау, од мене нешто слично на твоево во поглед на очи и уста, поубав нос и форма на лице и во побела верзија :D
Божица е Ксенија, ѕирни ги и другите видеа на каналот и помањачи и инста/фб.

 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.074
Поени од реакции
4.232
Не можам да издржам повеќе, ја мислам од вчера. Пред неколку месеци гледав документарец за Саудиска Арабија и тогаш прв пат ја видов. Вчера го гледав документарецот пак и не може да ми излезе од глава. Арапка е, волшебна долга црна бујна коса, благо виткана како што точно сакам, да не е права ама да не е ни афро. Контраст на егзотичен кафеафкасто-чоколаден тен со светли очи на божица што се преливаат помеѓу зелени и сини и заради кое се мрднуваш од мозокот и се запрашуваш за смислата на своето постоење. Полно усте мед да посакаш да си дијабетичар за да го пробаш, да умреш и да не жалиш. Поради неа Мухамед ја измислил бурката во исламот, криминал е тоа лице да постои на светот и секое говедо да може да го види. За овакви жени се давале сите камили, единствениот бунар во дијаметар од 500 километри со питка вода, цело имање, литар крви, обе руке. Им го сечеш вратот на сите што ќе ја погледнат, ако претходно тие не ти го исечат тебе, и на крај ако ти си тој што им ги исекол главите на сите други и даваш прстен и сабја и и викаш-Или стави го прстенот на рака, или забиј ми ја сабјата во панкреас, трет начин за мене не постои. Да, во потполност го сфаќам исламот сега и колење меѓу себе и бурки и 5 метарските ѕидови пред куќите и каменување за имање секс пред брак. Абе за неа да ја љубиш треба со закон да не видиш ниедна друга вагина ни пред ни после неа, ни никогаш во животот ни во живо ни на екран, па и тоа не е доволно. За неа би се прекрстил во Сељим, би престанал да јадам свинско, да пијам алкохол, би станувал во 4 сабајле да се молам, а ако ми даде трејлер 30 секунди да ја видам гола како најава за што ме чека, многу веројатно би направил и сунет кај оџата во Слупчане. А ако се погоди кучка, да ми ја вади душата или да ми ги цеди сите пари само ќе им го цитирам на сите Жељко Самарџиќ во Све је моје твоје:

"И рећи ћу свима, што ме зову и слепим и глупим,

Добро је док имам чиме да је купим. "

Не е хумано колку е убава. Лепота што боли ќе каже маестро Саша Матиќ. Пенисите и како полови органи и како синегдоха за нивните носители односно сопственици не заслужуваат да бидат во радиус на нејзиното видно поле. Ареж, така се вика и после неа тоа име треба да биде забрането друга да го носи, како што на Франко Барези 6-ката во Милан никој не смее да ја носи. Пред да ја пуштам:

Гејови, ако гледате има шанси да почнете да се сомневате во својата сексуалност. Стрејт жени, истото важи и за вас.

Најубавата жена на светот (со видео) од 4:07 до 5:44, ставете цел екран:Најозбилно. Секој кој не ги прочитал сите мислења кои Сусаро ги напишал на форумов нека ја откаже секоја обавеза што ја има во животот и нека седне во кревет со лаптоп во скут и нека го чита години наназад. Подобро читање него многу лектири од средно.

Сусаро е Кундера во најплодните литературни денови во периодот меѓу двете исклучувања од партијата
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
4.510
Поени од реакции
11.611
Крипи очи, ужасен нос, лошо распоредени црти и чудна форма на лицето, целовкупно дава некој језив вајб

Прегледај го приврзокот 309528

Не шала на страна има егзотична убавина ама очеквев нешто по вау, од мене нешто слично на твоево во поглед на очи и уста, поубав нос и форма на лице и во побела верзија :D
Божица е Ксенија, ѕирни ги и другите видеа на каналот и помањачи и инста/фб.

Не е убава, преубава е. Можам само да замислам тие очи како стануваат дијаманти кога ќе заплаче, прво нешто на тоа ми текна. Ама, нели темава е повеќе пристрасна, па морам да напоменам пар параметри. Овие параметри се лично мои преференци и не ја прават Ксенија понеубава, ова е чисто мој субјективен избор и објаснување зошто ќе се држам до Ареж.

Прво имам лично некоја пасија на виткана коса. Пример млада Енди МекДауел.На оваа и е помалце ама се гледа дека горе и е сплескана намерно, мислам кога ќе излезе од туш дека и е уште побујна.

Втор така фетиш, го имам спомнато и многу порано на форумов е тој контраст на катран црна каса со зелени или сини очи. Има нешто во таа комбинација што мене ме хипнотизира и зашеметува. Мислам, вакво нешто да се ми појави ќе се заборавам се што сум пишал на форумов и ќе се блокирам како третооделенец пред симпатијата.

original.jpg
И трето, имам слабост на мулаткињи. И тука контрастот и тробојот се комплетира во совршена хармонија, светли очи, црна виткана коса и кафеафкаст тен. Затоа Ријана ми е најубава жена на светот од познатите фаци, дури и сега со 300-те тетоважи и пирс на цицки. Абе каква идиотка треба да бидеш да унаказиш совршенство. Тоа е како на најдобриот бургер во светот да му ставиш чоколаден прелив. Пирс на брадавица треба да биде казниво со отсекување на дојка. Енивеј, друго сакав да кажам а тоа се сликиве:

Знаеш колку е ретка оваа комбинација? Мулаткињи, Арапки и слично под дифолт се со темни очи, или црни или кафеави. Тоа е како оној од еден лудница филм го заборавив како се викаше што сакаше строго Јапонка плавуша од Кина.Најозбилно. Секој кој не ги прочитал сите мислења кои Сусаро ги напишал на форумов нека ја откаже секоја обавеза што ја има во животот и нека седне во кревет со лаптоп во скут и нека го чита години наназад. Подобро читање него многу лектири од средно.

Сусаро е Кундера во најплодните литературни денови во периодот меѓу двете исклучувања од партијата
Фала човек, ми значи премногу, никогаш во животот не научив да примам комплименти:sramezliv: .
 
Последно уредено:
Член од
26 август 2021
Мислења
411
Поени од реакции
1.027
Sabrina Salerno стара кока добра јуха. Неверојатно е како старее така е све боља и боља. Пишти од секс комплет од глава до пети.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom