Најпотресна смрт во светот на фудбалот

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Која е за вас најпотресната смрт во светот на фудбалот? За мене е Marc Vivien Foe, гледав Куп на Конфедерации кога го слушнав коментаторот дека Фоу колабрирал и починал на теренот :(.
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
За мене најпотресна нема мене ми е жал навистина за Манце од Партизан имам гледано клипови за него и највеке што ми се допаѓаше на тие клипови беше што кога ке дадел гол на колена се лизгал 1км одличен играч жално е иако сум бил бебе а може и не сум бил роден сепак јас за него највеке жалам иако не сум го гледал како игра ама од снимки што сум гледал човекот бил многу добар :cry::cry::cry::cry::cry:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Миклош Фехер... Унгарски репрезентативец и играч на Бенфика.

Незнам ни пред колку време беше натпреварот... ама некоја 84-та, 85-та минута... се смееше, се заврте... и падна!

После 20-на секунди почнаа за глава да се држат играчите на Бенфика и противничкиот тим.... Језиво...
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Ми теквит на таја утакмица мислам, облачен ден, врнеше, судијата му извади жолт картон, овој се заврте, се насмеа и само падна...
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Serpico напиша:
Миклош Фехер... Унгарски репрезентативец и играч на Бенфика.

Незнам ни пред колку време беше натпреварот... ама некоја 84-та, 85-та минута... се смееше, се заврте... и падна!

После 20-на секунди почнаа за глава да се држат играчите на Бенфика и противничкиот тим.... Језиво...
и мене оваа.како плачеаа сите
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Леле тоа не сум го видел ама стварно тоа е ептен жално се свртел се насмевнал и паднал:nesum:жално
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
[media]http://www.youtube.com/watch?v=bj7DrdcmipA[/media]
Фое дефинитивно, уф потресна слика..
Сам се уплашив од тоа.
Потресно, ми идеше да плачам тогаш... многу лоша работа на многу голем фудбалер!
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Billa Bong напиша:
Леле тоа не сум го видел ама стварно тоа е ептен жално се свртел се насмевнал и паднал:nesum:жално
пиши го на youtube ке ти го дае.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
Смртта на Фое зашто највеќе ја памтам, и на Фехер исто беше жална ептен, само помалце ја памтам

еве го Фехер, уште потажна е реакцијата на соиграчите :(

[media]http://youtube.com/watch?v=nEBBcmIawC0[/media]
 

runBABYrun

Секој ден НЕ е Велигден
Член од
1 февруари 2007
Мислења
724
Поени од реакции
0
и јас се сложувам со фантом за фое и јас имав 13 год кога замавна со сета сила и ја промаши топката и во наредната акција дигна рака на судијата и едноставно почина.
овој трагичен момент ќе го памтим цел мој живот.
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
жално е многу жално посебно она со Фехер :nesum:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
ccc na 25 godine umre covekot.... zivotot e kucka
 

Micev

ИсКусЕн КанТерЏијА
Член од
28 февруари 2007
Мислења
482
Поени од реакции
0
Serpico напиша:
Миклош Фехер... Унгарски репрезентативец и играч на Бенфика.

Незнам ни пред колку време беше натпреварот... ама некоја 84-та, 85-та минута... се смееше, се заврте... и падна!

После 20-на секунди почнаа за глава да се држат играчите на Бенфика и противничкиот тим.... Језиво...
i ako bev mal togas ja gledav utakmicata i taa slu4ka nema da ja zaboravam do krajot na mojot zivot :( kako samo mu izvadia zolt karton se zavrte se nasmea i padna . taa slu4ka neznam so da kazam :S
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Темава ...
Ама е језиво со Фаје, а Фехер многу жалосно.

- језива е темава ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom