Најплатени кошаркари во Македонија

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Dimitrovski kako igrac e prekrasen dobar suter dobar asistent no ima problemi so povredite i misam deka so povreda nema da go dade svojot maksimum ... A Feni napravi pogrsen poteg spored moi izvori platija 50.000 iljradi evra za eden igrac mo makedonija za 50.000 iljradi evra moze da se napravi tim koj ke bide nepobedliv ... no toa e toa makedonska kosarka ...

6.500 евра месечна плата, без бонусите. Мислам дека за тие пари може да се донесат двајца екстра странци кои и според квалитетот би биле подобри од Димитровски
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
Малко ризичен потег е тој на Фени за Димитровски.Radical Boy е во право за тие пари можеа да донесат 2-3 екстра странски играчи.После повредата,Од Димитровски остана само презимето.....:salut:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Малко ризичен потег е тој на Фени за Димитровски.Radical Boy е во право за тие пари можеа да донесат 2-3 екстра странски играчи.После повредата,Од Димитровски остана само презимето.....:salut:
Potplno se slozuvam i so dvajcata no toa e toa veruvajte mi Feni sega se zamisluva mokna ekipa no na krajot na sezona ke banknotira .Mozebi i na polu se zona .. Ete toa e toa Makedonska kosarka pravi tim za 1 godian i tolku eve zemajte ja vo predvid Strumica ... Napravi prekrasen tim od prosecni igraci ..Normalno mozese da se dogvori i so Dimitar Mirakovski no ako mu dadse plata od 5.500 ili 6.500 neznam tocno kolko ke dobiva Dimitrovski...
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Еве мое мислење искрено незнам што толку видоа во Димитровски..ја ни евро не би дал за него...незнам од кога отиде во Полска се упропасти какви партии пружаше во Работнички....ама тоа е за пари кога одиш тоа е .....иначе Фени како што изјавија дека ке донесат неколку јаки засилувања...Димитровски не го бива за тие пари....ке видиме ако донесат уште некој ама кој вреди за пари а не вака
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Ne se slozuvam so tebe Bila Bong Dimitrovski e prekrasen igrac no mislam za 6.500 evra e premnogu .. A i plus toa Feni ne e Ekipa koj ima budzet od 5 MILIONI ... Navistina napravi pogresen poteg
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Ne se slozuvam so tebe Bila Bong Dimitrovski e prekrasen igrac no mislam za 6.500 evra e premnogu .. A i plus toa Feni ne e Ekipa koj ima budzet od 5 MILIONI ... Navistina napravi pogresen poteg
Абе ти колку сакаш не се сложувај ама така е да бидеме искрени се сеќаваш дека секој натпревар за Работнички даваше по 20 коша се сеќаваш дека беше предводник на Работнички?,а сега се упропасти...6500 2000 не давам бе...
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Последната сезона во работнички па и не даваше по 20. А кога ке ја видеше тогаш лигата, па и јас ке давав по 20. Димитровски е страшен играч, ако е дојден тука да покаже што знае и ја сфати работата сериозно (не зборувам за последиците од повредата тука), Димитровски ке биде еден од најдобрите играчи во лигата, ако не и МВП, но како што разбрав, се однесувал како ѕвезда, глумел многу, бил премногу препотентен, не фермал ништо, е тогаш тие пари отидоа во неповрат за ништо
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Dimitrovski zaedno so Bogoev i Tasovski ke bidat najdobrite igraci i za ovaa sezona ako Dimitrovski nema problem so povredite
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
Последната сезона во работнички па и не даваше по 20. А кога ке ја видеше тогаш лигата, па и јас ке давав по 20. Димитровски е страшен играч, ако е дојден тука да покаже што знае и ја сфати работата сериозно (не зборувам за последиците од повредата тука), Димитровски ке биде еден од најдобрите играчи во лигата, ако не и МВП, но како што разбрав, се однесувал како ѕвезда, глумел многу, бил премногу препотентен, не фермал ништо, е тогаш тие пари отидоа во неповрат за ништо
Дај боже само да не го следат пак повреди!!!
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Последната сезона во работнички па и не даваше по 20. А кога ке ја видеше тогаш лигата, па и јас ке давав по 20. Димитровски е страшен играч, ако е дојден тука да покаже што знае и ја сфати работата сериозно (не зборувам за последиците од повредата тука), Димитровски ке биде еден од најдобрите играчи во лигата, ако не и МВП, но како што разбрав, се однесувал како ѕвезда, глумел многу, бил премногу препотентен, не фермал ништо, е тогаш тие пари отидоа во неповрат за ништо
Точно...ја знаев дека ке се однесува така..не му доликува ама он си знае...не верувам дека ке се врати на истиот колосек кога играше во Фершпед ама вреди да се видиhehe
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Ke vidime zosto i da ne e dobar .. Osven ako ne go macat povredi toj ke igra po 40 miinuti ..Ke vidime sto moze da pokaze Dimitrovski za 50.000 iljradi evra ...
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
Богоев е класа за него
Де не зборувај глупости молим те!!Како прво не играат иста позиција!!!!А Богоев за да го стигне на Димитровски треба уште на кошот јајцата да му ги чешка!! Уште кога има кажано дека е појак од Давор Кус:pos2::pos2:!!!Ај молам ви се!!!
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Де не зборувај глупости молим те!!Како прво не играат иста позиција!!!!А Богоев за да го стигне на Димитровски треба уште на кошот јајцата да му ги чешка!! Уште кога има кажано дека е појак од Давор Кус:pos2::pos2:!!!Ај молам ви се!!!
Dimitrovski po jak od Davor Kus ... Ti koj film si go gledal be ... Ako Dimitrovski bese po jak od Davor Kus nemase da igra vo Feni Industri ke igrase vo Klubovi kako Zvezda-Cibona-Partizan-Panathinaikos ...
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
Dimitrovski po jak od Davor Kus ... Ti koj film si go gledal be ... Ako Dimitrovski bese po jak od Davor Kus nemase da igra vo Feni Industri ke igrase vo Klubovi kako Zvezda-Cibona-Partizan-Panathinaikos ...
Момче тоа го има кажано БОГОЕВ:tapp: !!!!!ГОЛЕМИОТ ИГРАЧ!!!Не Димитровски:nenene:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom