Најомилено чоколадо?

Која ви е омилена чоколада зошто?


  • Вкупно гласачи
    920

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Најубави ми се Милка, ама често си купувам Синтагма-не ми се даваат 50 ден секој ден:):):) Многу се убави а и станав зависен од нив во последно време. На одморот на школо обавезно си зимам по едно...
 

Грмуш

Пичкмајчин
Член од
11 октомври 2007
Мислења
1.118
Поени од реакции
90
Бело нестле...мммммммммммммм се топам...Или милка со течна карамела!
 

*MC*

Печурче
Член од
26 февруари 2008
Мислења
344
Поени од реакции
0
Абе секаква чоколада јадам, обожавам чоколада, ни еден ден не можам да издржам без чоколада.
 

Cresevo

Внимавај на називот во иднина.
Член од
9 октомври 2008
Мислења
923
Поени од реакции
2.103
Милка е без конкуренција
 

~windy~

urban hippie
Член од
10 септември 2008
Мислења
774
Поени од реакции
119
Nestle dark so kora od portokal:vozbud:
ili temna cokolada so gjumbir...:vozbud:
 

FrEaKy GiRL

...FaLLeN AnGeL...
Член од
20 јули 2007
Мислења
623
Поени од реакции
28
Милка! Дефинитивно најдобра чоколада. Најубава ми е ноисет. Не дека др. не ги сакам! Сите ми се убави и сите ги обожавам, со исклучок на онаа со суво грозје!

Ми недостигаат оние времиња кога мајка ми од работа за Нова Година ќе ми донесеше цело пакетче од Милка, правено специјално за нив, како дистрибутери на Милка. Абе што немаше внатре... 9 Милка 300гр., десетина 100 гр. Лила Паузе, Лео, Емџои, разни наполитанки, чоколадно млеко во прав...Абе...се и сешто...Милина да ти е само да го гледаш пакетчето...а замислете кога ќе ги јадете тие чоколади. Ама...убаво викаат, сешто е слатко, трае кратко. Чоколадите брзо ги снемуваше...а јас веќе немам 10 години или помалку да примам пакетчиња!:( (Глупа работа, им даваат пакетчиња на бебињата, што не јадат, а на поголемите од 10год. т.е. тие најмн. што јадат не!:nesum:)
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
милка со цели лешници мх мх
 

Kajgana Shop

На врв Bottom