Најомилена (култна) сцена од филм

Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Gladiator има одлична приказна, но крајот на филмот е феноменален! Премногу емоции... Кога прв пат го гледав бев во шок (слично кога го гледав Титаник, а појма немав дека Џек на крај ќе умре :pos2:)

 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Човече колку е само јака сценава. Clint Eastwood vs Lee van Cleef
Шпагети вестерн рулз...



Какви погледи само,каква глума...СОВРШЕНСТВО
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.508
Поени од реакции
5.821
Ова е дефинитивно најдобра сцена, според мене од филмот "Малите Палавковци" Boys Vs Girls :)))) (што мислат машките а што девојчињата едни за други )

 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.803
Поени од реакции
12.201
Закон...ЗАКОН!!!

 
Член од
13 август 2010
Мислења
22
Поени од реакции
5
scenata od "Alice Adams" so Katharine Hepburn kade sto ona mu vika na tipot sto go saka: A simple rose for your thoughts, taka nesto. Inace mnogu ubav film, poucen, crno-bel e
 

RZ

Член од
3 април 2010
Мислења
75
Поени од реакции
14
Сцена кога лаже баронот во кладилница од филмот "Kad porasnem bicu kengur"

 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796

Го гледав Матрикс пред некоја ден, го имав гледано и порано онака површно. Ама симболиката на оваа сцена ми направи бум бум бум ме здрма како ретко која друга филмска сцена. Да биде појасно сум имал и порано визии од сцени на филмови ама вака јасно досега не.
Neo е анаграм од One (единка), Тринити е ангелот божји кој што претставува љубов, во сцената Тринити му вика на Нео дека го бара него, се мисли на Морфеус кој што го симболизира Бога во сцената. Бара одговор на прашањето од него што е матрицата (зошто е животот е таков каков што е). И што му вика Тринити на крајот?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473

Се ежам како луд секогаш на сценава...колку симболика има само!!!

:cuc: :cuc: :cuc:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Винсент Касел во Renegede 2004 Пејоте визии..............
П.С. Ваа сцена се гледа со гласо пушчен до крај и на цел екран, бидејќи на Кајгана не може ќе мора на оригиналниот линк.

[video]http://www.liveleak.com/view?i=abe_1194887222&c=1[/video]
 

Kajgana Shop

На врв Bottom