Најнови трендови на интернетот

Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.625
Поени од реакции
7.038

Минорити репорт :D .

@teneke уствари @Ron Burgundy не е финтата да спречиме употреба на технологијата, туку технологијта да ја употребиме баш кај главните виновници за крадење, рецесии, војни и глад, а тоа е државниот систем. Затоа технологијата за следење, контрола, треба што побрзо да се примени, но, само кај вработените во државниот систем, никако кај останатите лица. Значи 24/7 да имаме информации што мислат, што јадат, каде идат, со кого се среќаваат, секој нивни прилив, па ќе видите како планетава е супер место за живот. Ние се обратно и после офкаме.

1675105210749.png
 
Член од
30 јануари 2023
Мислења
26
Поени од реакции
39
Коа ќе размислиш боље бот отколку фејк како личност.
 
Последно уредено:
Член од
3 јануари 2023
Мислења
6.467
Поени од реакции
3.933
„ChatGPT“ од фирмата „OpenAI“ добива премиум верзија. Тие кои ќе се претплат (20 долари месечно) добиваат предност при логирање. Последнава недела фирмата „OpenAI“ го претстави и својот програм кои може да препознава текстови напишани од вештачката интелигенција.
 
Член од
3 јануари 2023
Мислења
6.467
Поени од реакции
3.933
„Microsoft“ го интегрира „Chat GPT“ во премиум варијантата на „Teams“ и ќе чини 10 долари месечно. Покрај другите работи, може да прави забелешки од состаноците и да предлага нови задачи.
за повеќе информации ѕирни овде
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
961
Поени од реакции
1.453
Screenshot 2023-02-04 at 1.20.37 PM.png

Која би од овие трите момци,а? Таа од лево? Таа од десно? У средината можеби? Погледнете таа од лево колку ѝ е долга левата рака...
Не може со ниедна. Оваа слика е креирана од chatGPT и ниедна од жениве на сликата не постои.
Ова значи збогум за порничите, инфлуенсерките, манекенките. Маркетинг кампањите ќе поефтинат драстично, низ социјалните мрежи ќе кружат ботови како никогаш порано, овој пробој на вештачката интелигенција е и закана за филмската индустрија, анимацијата...
Само е прашање на секунди кога на некој ќе му текне од триве виртуелни кукли од горната слика да создаде три профили на социјалните мрежи и да ангажира бот да одговара на секој лајк, огинче, аплауз. И лесно можат да се замислат ликови како @callejón de la muerte или @paralelni svetovi како се фалат дека си фатиле девојка преку социјалните мрежи:
“Лелееее да видиш шо убава девојка си фатив преку финтици на Инстаграм бе Неподобен, ти не знаеш што е љубов, финтиците имаат дејство, види ја.“
“ОК, од каде е?“
“Од Америка. Нашата врска е на далечина, таа меѓтоа патува многу и стално е на снимања пошто е манекенка.“
 
Член од
3 јануари 2023
Мислења
6.467
Поени од реакции
3.933
Прегледај го приврзокот 365990

Која би од овие трите момци,а? Таа од лево? Таа од десно? У средината можеби? Погледнете таа од лево колку ѝ е долга левата рака...
Не може со ниедна. Оваа слика е креирана од chatGPT и ниедна од жениве на сликата не постои.
Ова значи збогум за порничите, инфлуенсерките, манекенките. Маркетинг кампањите ќе поефтинат драстично, низ социјалните мрежи ќе кружат ботови како никогаш порано, овој пробој на вештачката интелигенција е и закана за филмската индустрија, анимацијата...
Само е прашање на секунди кога на некој ќе му текне од триве виртуелни кукли од горната слика да создаде три профили на социјалните мрежи и да ангажира бот да одговара на секој лајк, огинче, аплауз. И лесно можат да се замислат ликови како @callejón de la muerte или @paralelni svetovi како се фалат дека си фатиле девојка преку социјалните мрежи:
“Лелееее да видиш шо убава девојка си фатив преку финтици на Инстаграм бе Неподобен, ти не знаеш што е љубов, финтиците имаат дејство, види ја.“
“ОК, од каде е?“
“Од Америка. Нашата врска е на далечина, таа меѓтоа патува многу и стално е на снимања пошто е манекенка.“
Поздрав од еден „паралелен свет“, во кој што не постојат жените и владее вечен мир.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.378
Поени од реакции
5.837
Прегледај го приврзокот 365990

Која би од овие трите момци,а? Таа од лево? Таа од десно? У средината можеби? Погледнете таа од лево колку ѝ е долга левата рака...
Не може со ниедна. Оваа слика е креирана од chatGPT и ниедна од жениве на сликата не постои.
Ова значи збогум за порничите, инфлуенсерките, манекенките. Маркетинг кампањите ќе поефтинат драстично, низ социјалните мрежи ќе кружат ботови како никогаш порано, овој пробој на вештачката интелигенција е и закана за филмската индустрија, анимацијата...
Само е прашање на секунди кога на некој ќе му текне од триве виртуелни кукли од горната слика да создаде три профили на социјалните мрежи и да ангажира бот да одговара на секој лајк, огинче, аплауз. И лесно можат да се замислат ликови како @callejón de la muerte или @paralelni svetovi како се фалат дека си фатиле девојка преку социјалните мрежи:
“Лелееее да видиш шо убава девојка си фатив преку финтици на Инстаграм бе Неподобен, ти не знаеш што е љубов, финтиците имаат дејство, види ја.“
“ОК, од каде е?“
“Од Америка. Нашата врска е на далечина, таа меѓтоа патува многу и стално е на снимања пошто е манекенка.“
Што ме мешаш неме каде што не ми е место? кукли, ботови, социјални мрежи, девојки непозврзани муабети некои. Сум немал девојка запозната онлајн никогаш иако имало флертови а-у али ништо повеќе од тоа. А да ти направиме Турингов тест?
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
961
Поени од реакции
1.453
Што ме мешаш неме каде што не ми е место? кукли, ботови, социјални мрежи, девојки непозврзани муабети некои. Сум немал девојка запозната онлајн никогаш иако имало флертови а-у али ништо повеќе од тоа. А да ти направиме Турингов тест?
Охо, и тоа како ти е место.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.023
Поени од реакции
17.783
Наскоро доаѓа АДА – првиот дигитален асистент во јавниот сектор во регионот
Пред нешто повеќе од една година започнавме со креирање на првиот дигитален асистент базиран на вештачка интелигенција – АДА, преку кој компаниите ќе можат да добиваат целосни информации за условите за инвестирање во нашата земја и државната помош која ја нудиме, соопшти заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања, Фатмир Битиќи.


 
Член од
6 декември 2022
Мислења
961
Поени од реакции
1.453
Ада да ја замени цела државна администрација би било фино.
Финтицата е во имплементацијата. Откако ќе го пуштат системот во употреба, ќе молиш Бога да има жив човек кому ќе му се обратиш. Мислиш некој ќе лета од работа од јавната администрација? Ахахахаха!
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.023
Поени од реакции
17.783
Goggle изгуби 120 милијарди вредност, за еден грешен одговор. Да биде поинтересно ChatGPT прави цело време грешни тврдења како ботот @Ron Burgundy во темата за војната во Украина :pos:

AI Wars: Google stock tumbles -5% premarket as Bard AI gives wrong answer at launch event, Microsoft to incorporate ChatGPT into Bing

Google’s new AI-powered chatbot Bard has stumbled at the first hurdle after it gave a misleading response during a demonstration at a launch event this week.
The AI search assistant, unveiled on Tuesday, is used by Google to generate text summaries of search results.
Yet in an animated image of Google Bard in action distributed by Google to mark the new feature’s launch, it gives a wrong answer.
The falsehood will raise further questions about the accuracy of search engines and of AI-generated answers to humans’ questions.
In an animated GIF showing how Bard works, a user types in the search query "what new discoveries from the James Webb Space Telescope can I tell my 9 year old about?"
The NASA telescope was made operational in December 2021 and has been used by scientists to make several discoveries of new planets outside the Solar System.
One of the responses generated by Bard says: "JWST took the very first pictures of a planet outside of our own solar system."
Yet this is not accurate. The first picture ever taken of a planet outside the solar system - an exoplanet - was captured in 2004 by the Very Large Telescope array in Chile.

https://www.telegraph.co.uk/technology/2023/02/08/googles-bard-ai-chatbot-gives-wrong-answer-launch-event/
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom