Најлоши трансфери & најголеми флопови во Фудбалот

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
12.098
Поени од реакции
16.449
И ја не го гледам Ибра ко флоп у Барса. Он не се снајде во таа епизода, да, ама еве погоре статистиката говори поинаку, плус титула освои во Примера и Куп ако не се лажам. И играше полуфинале ЛШ, не ми текнува од кого испадна Барса тогаш.
Абе ајде седи мирен, не му текнувало...
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
21.713
Поени од реакции
47.114
Ќе ги тргнам настрана големиве клубови и играчи и ќе го спомнам Џордон Ајб.
18 милиони евра платени за него од страна на Борнмут, нивни рекорден трансфер во тоа време. Најавуван како голем талент од Ливерпул, офанзивен играч кој за Борнмут во 4 сезони постигна само 5 гола во сите натпреварувања.
За трагедијата да биде поголема, во моменти на пандемија кога неговиот клуб се бореше за опстанок не се согласи на краткорочно продолжување на договорот за да ја доигра сезоната.

Се на се, подобро со тие пари топки, знаменца и чуњеви да купеше Борнмут него играчов.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
40.460
Поени од реакции
79.480
Рано е...ама може и овој за тука? Или ќе си ја сврти кариерата у Реал догодина?


Лука Јович на позајмица во Ајнтрахт Франкфурт до крајот на сезоната.
 
Член од
24 декември 2020
Мислења
521
Поени од реакции
755
Скилачи у Арсенал.
Пепе у Арсенал.
Жервињо у Арсенал.
Енди Керол у Ливерпул.
Итандије у Ливерпул.
Доунинг у Ливерпул
Патрис Евра у Марсеј.
Чигрински у Барселона.
Афелај у Барселона.
Кеисуке Хонда у Милан.
Немања Радоњиќ у Марсеј.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom