Најекономично греење и ладење

Член од
11 мај 2013
Мислења
53
Поени од реакции
150
Mene mi izgleda sosema razumno i sosema ok.
Klimite na GREE ne se voopšto loši tuku vakviot način na prodažba stvara nekoja odbivnost i te oddalečuva od izbor, te tera ednostavno da nekupuvaš ništo nivno. Mene ete prv me oddaleči da kupom od drug brend.
Koga bi probale da ja spuštat topkata, da koristat rečnik bez lični navredi, da falat svoe bez da napađaat se što e tuđo, kako što se nesomneno i pismeni i stručni na ova pole, bi dobile počit od idnite kupuvači i sigurno i od nas ovde prisatni na forumov.
И мене односот тука (но и на продавачот во салонот во Аеродром) исто така ме одврати од купување на клима од кај нив иако и јас мислам дека се сосема во ред избор. Токму затоа и апелирав неколку пати некој од нивното раководство да види што прават тука нивните вработени и да преземат нешто, директно им уништуваат продажби.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.251
Поени од реакции
5.228
Koga budzetot ne dozvoluva japonska klima Sekogas bi odbral kineska izbor pomegu MIDEA Haier Vivax a ne Gree zatoa sto Gree ne moduliraat rabotat on-off i so suvi defrosti za razlika od Gree mnogu podobro rabotat MIDEA Haier Vivax

Koj ima budzet za skapi klimi togas se znae Toshiba Mitsubishi Fujitsu LG Panasonic
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.481
Поени од реакции
2.771
И мене односот тука (но и на продавачот во салонот во Аеродром) исто така ме одврати од купување на клима од кај нив иако и јас мислам дека се сосема во ред избор. Токму затоа и апелирав неколку пати некој од нивното раководство да види што прават тука нивните вработени и да преземат нешто, директно им уништуваат продажби.
Smeski zivi ste,Gree vi e nokna mora….
Poleka, poleka site ke si kupite barem po edna klima na Gree.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.303
Smeski zivi ste,Gree vi e nokna mora….
Poleka, poleka site ke si kupite barem po edna klima na Gree.
Грешка си бе друже! Вашиот "маркетинг" тука е "ноќна мора"!
За самиот Грее ми е гајле колку и за ланскиот снег што дури неможам да се сетам во кој месец падна.
Ама очигледно и тој што пари прави на Грее не е нешто посебно заинтересиран?!
Да беше, немаше да остави тројца тролови да го прљаат имиџот и на фирмата и на брендот;)
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.481
Поени од реакции
2.771
Грешка си бе друже! Вашиот "маркетинг" тука е "ноќна мора"!
За самиот Грее ми е гајле колку и за ланскиот снег што дури неможам да се сетам во кој месец падна.
Ама очигледно и тој што пари прави на Грее не е нешто посебно заинтересиран?!
Да беше, немаше да остави тројца тролови да го прљаат имиџот и на фирмата и на брендот;)
Ima tuka nekolku trolcinja sto nemozat da ne go spomnat Gree vo postot, bas kako ti.
Pozdravce za dobro utro od GREE No.1
 
Член од
25 октомври 2020
Мислења
137
Поени од реакции
242
За GREE/ Tosot клима, дали со секое исклучување на климата од далечинското се ресетира температурната компензација ?

На оваа опција мислам, кога климата се вклучува нели оваа опција баш тогаш одма после уклучувањето се поставува, па ме интересира дали на секое ново уклучување треба да се прави или нема потреба.

1640348295375.png
 
Член од
11 јануари 2018
Мислења
497
Поени од реакции
1.132
За GREE/ Tosot клима, дали со секое исклучување на климата од далечинското се ресетира температурната компензација ?

На оваа опција мислам, кога климата се вклучува нели оваа опција баш тогаш одма после уклучувањето се поставува, па ме интересира дали на секое ново уклучување треба да се прави или нема потреба.

Прегледај го приврзокот 317422
Ako snema struja ili ja isklucis od steker se vraka na fabricko ,probano kaj mene bidejki toa bese edno od ponudenite resenija za visoka modulacija i on off rabota no i toa ne pomaga .

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Член од
11 јули 2019
Мислења
287
Поени од реакции
418
Ja sam recimo zahvalan za takav marketing, jer je delovao cak i ovde na mene. Nisam kupio Gree :)
Sv B, hvala jos jednom. Ali svaka ti cast. Kao prvo radis kod njih, kao drugo tako ih reklamiras, kao trece sve im to na kraju meseca kroz platu i naplatis :)
Dok Rade , da bi se ogrebao za periodični servis , mora po cijele dane na nekoliko foruma da hvali klime čiji životni vijek je davno prošao..
 
Член од
19 март 2021
Мислења
220
Поени од реакции
542
Dok Rade , da bi se ogrebao za periodični servis , mora po cijele dane na nekoliko foruma da hvali klime čiji životni vijek je davno prošao..
Sad konacno kapiram sta u stvari dobijas da se ovako blamiras svuda. E moj Alene, po ceo dan, kako kazes, da visis po forumima, za taj servis :). Ovaj tvoj drugar Sv B je bolji od tebe, on i platu dobija za to. Slab si ti za njega. Ti moras i da nesto procitas pa pises bez razumevanja svuda, on bar ima samo patentiranu cuvenu recenicu Gree No1, pa bolje prolazi od tebe :)
 
Последно уредено:
Член од
11 јули 2019
Мислења
287
Поени од реакции
418
Mene Rade nema "svuda " ko tebe , pod 3,4,5 ( ili Bog zna koliko ) nickova , na sve foruma što postoji na balkanu , još da nešto znaš o klimama moglo bi i proći , ovako , bezevze ti čiste klime..
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.584
Поени од реакции
7.373
За GREE/ Tosot клима, дали со секое исклучување на климата од далечинското се ресетира температурната компензација ?

На оваа опција мислам, кога климата се вклучува нели оваа опција баш тогаш одма после уклучувањето се поставува, па ме интересира дали на секое ново уклучување треба да се прави или нема потреба.

Прегледај го приврзокот 317422
Прашај го продавачот на Тосот, нели многу "писмен" бил тој у ПП.
 
Член од
25 октомври 2020
Мислења
137
Поени од реакции
242
Прашај го продавачот на Тосот, нели многу "писмен" бил тој у ПП.
Смешен си.
Продавачот што го пофалив беше продавач од GREE во Прилеп, не од " Тосот ", и сериозен бев, ти ако не си сфатил како што треба, тогаш не е мој проблем и не можам да ти помогнам понатаму.

Цело време се фалите GREE NO1 а кога човек нешто сериозно ќе праша никаде ве нема, па фала богу што не има нас корисниците со добра намера за да си помогниме меѓусебно, ако чекаме од вас продавачите ништо не правиме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom