Најекономично греење и ладење

Член од
16 март 2019
Мислења
3.219
Поени од реакции
5.177
Гледај го видеото Toshiba компресор во Vivax

On-off Vivax oem Midea 2-reden izmenuvac vo nadvoresnata edinica i so Toshiba GMCC Compressor top kvalitet
 
Член од
19 септември 2022
Мислења
238
Поени од реакции
326
@ZokiFifty на 26:50 од видеото се спомнува сензорот на внатрешната што треба да се грее.
Иначе нема гаранција, ако правиш нешто на тебе е хехе
 
Член од
27 септември 2023
Мислења
5
Поени од реакции
0
Препорачајте клима 18ка за простор од нешто помалку од 40 квадрати со низок плафон отворен простор до кај 50000 ден првенствено за греење со добар однос перформанси, цена, потрошувачка ( колку би можело во тој ценовен ранг ама толку се можностите)
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.219
Поени од реакции
5.177
Препорачајте клима 18ка за простор од нешто помалку од 40 квадрати со низок плафон отворен простор до кај 50000 ден првенствено за греење со добар однос перформанси, цена, потрошувачка ( колку би можело во тој ценовен ранг ама толку се можностите)
Moj predlog se ovie modeli







 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.439
Поени од реакции
2.725
Препорачајте клима 18ка за простор од нешто помалку од 40 квадрати со низок плафон отворен простор до кај 50000 ден првенствено за греење со добар однос перформанси, цена, потрошувачка ( колку би можело во тој ценовен ранг ама толку се можностите)
Top model, malce nad tvojot budzet, ali vredi.
 
Член од
2 август 2014
Мислења
1.723
Поени од реакции
4.062
Moe mislenje e deka najdobar izbor e Mideata.
Ostanatite od popisot se postari od 3-4 god modeli, Vivax-ot e star model na Midea, Haierot isto i nema pod 550 W da ti raboti, Aux- ot e tek totalna nepoznatica.
I mene mi treba 12- ka, gledajći gore dole Mideite Extrem nordic mi se vo top 5.
 
Член од
20 јануари 2023
Мислења
346
Поени од реакции
454
Moe mislenje e deka najdobar izbor e Mideata.
Ostanatite od popisot se postari od 3-4 god modeli, Vivax-ot e star model na Midea, Haierot isto i nema pod 550 W da ti raboti, Aux- ot e tek totalna nepoznatica.
I mene mi treba 12- ka, gledajći gore dole Mideite Extrem nordic mi se vo top 5.
Za malata spalna planiras 12-ka ?
Автоматски споено мислење:

Ovde Strelec lupna glupost deka EEV kosta 100 E, i ostana ziv. Cenata na kineski EEV za klima e 5-10 $ vo trgovija, a proizvodna cena za sopstveni potrebi e uste 30-40% poniska, 100 E moze oni vo servis na GREE da naplakaat za promena na EEV :) Tuku, ne e deka on ne znae kolku e cenata, tuku se obiduva (za poneupateni, kako sto veli) da kaze deka, eve vo Gree vgraduvaat tolku skap del koj kaj drugite retko go ima. Pa nekade i ke pomine taa prikriena reklama. Sepak, i toj nacin e poveke vo red otkolku kaj Sv B, koj na sekoe prasanje ovde ima samo eden odgovor. Nekoj tuka da prasa kolku e saat, SvB ke odgovori; zemi Gree tamu ima vgraden saat ...
 
Последно уредено:
Член од
28 декември 2011
Мислења
180
Поени од реакции
325
I kolku e saat @Sv B ?
Автоматски споено мислење:

Kolku e problem da se povrze Amber Nordic 12 na 3x1.5 elektricna instalacija?
Mislam deka cel sprat do stekeri imam 3x1.5
 
Последно уредено:
Член од
2 август 2014
Мислења
1.723
Поени од реакции
4.062
Za malata spalna planiras 12-ka ?
Da 12-ka, poveće za ladenje na cel stan zaedno so HAIER-ot. Sega go postigam i so NEO on-off istoto. Za greenje e sekundarno ako ima potreba da možem pak cel stan da go greem. Poradi toa mi treba niskomoduliračka klima, može će ispadne i japonec, ne sum gadliv kon ništo ( ha, ha, ha ) samo nisko da raboti.
Za EEV- to si vo pravo ima čekorni so 5-6 različni položbi, običen elektromagnet so dizna, elektronikata e ednostavna i eftina, taman e cenata od 5-10E so se upravuvanje, softverot i onaka nekoj go pravi......
 
Член од
27 септември 2023
Мислења
5
Поени од реакции
0
Kako sto citam karamteristiki po net od oficijalnata brosura pisuva deka minimalnata potrosuvacka na Midea Extreme Save Pro 18ka iznesuva 780w sto mi se cini epten mnogu, duri za 24 pisuva minimalna potrosuvacka od 320w sto nekako ne mi e logicki da ne praam muabet pa za 12 kata iznesuva pod 200, dali e napravena greska pri pisuvanje na originalnata brosura od Midea
 
Член од
19 септември 2022
Мислења
238
Поени од реакции
326
Moe mislenje e deka najdobar izbor e Mideata.
Ostanatite od popisot se postari od 3-4 god modeli, Vivax-ot e star model na Midea, Haierot isto i nema pod 550 W da ti raboti, Aux- ot e tek totalna nepoznatica.
I mene mi treba 12- ka, gledajći gore dole Mideite Extrem nordic mi se vo top 5.
Да ама многу се лажи во Сетек
И јас гледав 2.5 Midea Forest еве оваа


Според Еуровент TOL -10 ама Сетек напишале Нордик верзија -25
Значи сепак има Еуровент би требало да е солидна, ама македончето ако не излажи не можи
 
Последно уредено:
Член од
2 август 2014
Мислења
1.723
Поени од реакции
4.062
Kako sto citam karamteristiki po net od oficijalnata brosura pisuva deka minimalnata potrosuvacka na Midea Extreme Save Pro 18ka iznesuva 780w sto mi se cini epten mnogu, duri za 24 pisuva minimalna potrosuvacka od 320w sto nekako ne mi e logicki da ne praam muabet pa za 12 kata iznesuva pod 200, dali e napravena greska pri pisuvanje na originalnata brosura od Midea
Toa e najverojatno greška https://midea.mk/?page_id=11252, treba da pobaraš drugi brošuri po net.... Imaše eden postar model na 18-ka MIDEA MISION za koj se žaleaše eden korisnik deka ne sleguva pod 700W pa gi zameni za FUJITSU.... no toa e model postar od 3-4 godini.

Bidejki sakas da kupis vtor klimatizer Ovoj model e odlicen za cenata prema Eurovent Specifikacii vs Cena best buy
Ni pod razno nema da go kupam, toa e vlezen model na MIDEA i e mnogu tenko toa, malku e i za 9-ka, a deklarirano za 12-ka.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom