Најекономично греење (затоплување)

Член од
11 јули 2019
Мислења
287
Поени од реакции
418
Прегледај го приврзокот 291972
Gree-ботино.... колку (ефтино) те купија!?
Што е милина на темава со недели... нема повраќаници!
Освен понекоја како ова погоре.
Čuj tebe , pa lijepo pitam da li je to rebrendirana Midea .. Koju btw smatram , uz Gree , ekstra proizvodjačima.. Po opisanom vjerovatno jeste..
S toga , čemu takav komentar ?

A Vitamin C je do sad nevidjeno , optostite ako je koga uvrijedio moj komentar na tu " funkciju " klime :)
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.431
Поени од реакции
2.712
Čuj tebe , pa lijepo pitam da li je to rebrendirana Midea .. Koju btw smatram , uz Gree , ekstra proizvodjačima.. Po opisanom vjerovatno jeste..
S toga , čemu takav komentar ?

A Vitamin C je do sad nevidjeno , optostite ako je koga uvrijedio moj komentar na tu " funkciju " klime :)
Midea e, entry model.
Nalepnica stavile i 200Evra plus.... bolna rabota.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.541
Поени од реакции
7.297
Jel ovo Midea ? 3D DC , follow me ? Ima čak i vitamin C , vjerovatno radi prehlade od niske modulacije :) ..
Bas Midea, a sve informacije dostupne su na sajtu
Energeticarive cesto pravat reklami bez da gi stavat oznakite na Vnatresna/Nadvorena edinica za da napravat zabuna koja lesno se otkriva
Oznakite na vnatresna/nadvoresna se poznati od https://klimi.mk/product/473
Pa taka Carrier Crystal II 42QHB12D8SA / 38QHB12D8S
Ima Product Fiche dokument vo koj stoi opis "Guangdong Midea Refrigeration Equipment Co., Ltd." so logoto na Midea
slika1.jpg
Kako i Deklaracija so Petoktrakata od Guandong:)
slika2.jpg

Interesno e da se pokaze kakov PdesignH imaat ovie modeli za tie pari i ceni i sekoj dobro neka razmisli za kolku m2 se ovie klimi

slika3.jpg

Za 3.5kw model koj kosta 34.990 se dobiva greenje do 2,7kw
Slika 6.jpeg
 
Последно уредено:
Член од
3 јуни 2016
Мислења
369
Поени од реакции
642
Bas Midea, a sve informacije dostupne su na sajtu
Energeticarive cesto pravat reklami bez da gi stavat oznakite na Vnatresna/Nadvorena edinica za da napravat zabuna koja lesno se otkriva
Oznakite na vnatresna/nadvoresna se poznati od https://klimi.mk/product/473
Pa taka Carrier Crystal II 42QHB12D8SA / 38QHB12D8S
Ima Product Fiche dokument vo koj stoi opis "Guangdong Midea Refrigeration Equipment Co., Ltd." so logoto na Midea
Прегледај го приврзокот 292036
Kako i Deklaracija so Petoktrakata od Guandong:)
Прегледај го приврзокот 292037

Interesno e da se pokaze kakov PdesignH imaat ovie modeli za tie pari i ceni i sekoj dobro neka razmisli za kolku m2 se ovie klimi

Прегледај го приврзокот 292039

Za 3.5kw model koj kosta 34.990 se dobiva greenje do 2,7kw
Прегледај го приврзокот 292051
Kaj si be strelco @Strelec, nesto te snema ama lajkuvas so srbive gree reklamcinja po forumi. A se spomne nesto drugo osven galickoto tvoe aktiviraj botovite odma. Ke ti trebaat site botovi, cuvaj si silite, bombardment ke.imas od galicani letovo
A ne se sekiraj za razmisluvanje so da se kupi, dosta e pari za greaci po tacni i potrosuvacka ko termo pecka elind od "ninverter galicki"
Aj sega so botovite utre na sobir i pazete se letovo, tesko ke.bide ☀
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.760
Поени од реакции
10.248
Ако не ве мрзи, убаво би било после зимава сите да постираат кој точно модел на клима имаат и колку kw електрична енергија потрошиле за просторот кој го греат (со опис на простор во однос на квадратура, отворен-затворен простор, изолација и слично), колку да добијат новите членови и оние кои идат по информација тука корисничко искуство - и онака сите по дома имаме мерачи.

Тој што нема мерач може да опише со потрошувачка според сметката од ЕВН.

Сето тоа на крај може да се сумира во еден пост и да стои како информација.
 
Последно уредено:
Член од
11 јули 2019
Мислења
287
Поени од реакции
418
Bas Midea, a sve informacije dostupne su na sajtu
Energeticarive cesto pravat reklami bez da gi stavat oznakite na Vnatresna/Nadvorena edinica za da napravat zabuna koja lesno se otkriva
Oznakite na vnatresna/nadvoresna se poznati od https://klimi.mk/product/473
Pa taka Carrier Crystal II 42QHB12D8SA / 38QHB12D8S
Ima Product Fiche dokument vo koj stoi opis "Guangdong Midea Refrigeration Equipment Co., Ltd." so logoto na Midea
Прегледај го приврзокот 292036
Kako i Deklaracija so Petoktrakata od Guandong:)
Прегледај го приврзокот 292037

Interesno e da se pokaze kakov PdesignH imaat ovie modeli za tie pari i ceni i sekoj dobro neka razmisli za kolku m2 se ovie klimi

Прегледај го приврзокот 292039

Za 3.5kw model koj kosta 34.990 se dobiva greenje do 2,7kw
Прегледај го приврзокот 292051

Pa i nije Pdh od 2.7 kw za 3.5 klimu loše , makar kad usporedimo trenutnu ponudu..
Npr Seiya 2.2 , Shorai premium 2.5 , Mitsu BT 2.4 , fujitsu KM 2.19 , KG 2.3 ..

Šta tek reći na ove "konzervativne " Pdh..
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Дечки јас се преплавив од информации и веќе не знам што е подобро. Моите сакаат да ги искористат субвенциите од 1000 евра за инвертер на 55-60 квадрати, ги одбрав брендовите што се фалени по темата, наместив филтрите и би ви бил благодарен ако некој фрли око и ми даде совет

 
Член од
3 март 2021
Мислења
150
Поени од реакции
194
Moze li nekoj da objasni kako se pravi edno propisno montiranje na klima, konkretno me interesira postavuvanjeto bakarna instalacija, povrzuvanjeto, testovite sto se pravat pred vakumiranje, drugo vakumiranje i se sto sledi polnenje so freon, ako moze nekoj strucno da objasni, moze i za kompletna instalacija, ne me mrzi da citam :) i sto mislite, kolku monterite od razlicnive nasi firmi rabotat dobro i propisno, kolku vreme treba da se napravi kvalitetna montaza, blagodaram odnapred
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.541
Поени од реакции
7.297
Не се разбирам многу, можда и инвертери ке чистат ковид, во моментов само прочистувачи на воздух против ковид се нудат и по порталиве и по ФБ има такви реклами, најмалку 3 такви производа може да се најдат кај нас, дури има што се на попуст.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom