Најевтино до Марибор

Член од
23 август 2019
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво на сите.


Би сакал да прашам дали некој знае кој е најевтиниот начин да се патува до Марибор? Со воз, автобуз или авион?
Исто така би сакал да знам дали има некаков попуст за студенти.

Ви благодарам.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.566
Поени од реакции
20.663
Автобус ти е околу 50 евра или пак иди на групава и пиши дека бараш превоз, па можеби ќе најдеш некој со авто што оди и има место. Исто сите земаат околу 50 евра за пат. Само стигнуваш доста побрзо. Со автобус рачунај околу 14 саати.
Со авион никако не ти се исплаќа.
 
Член од
10 јуни 2018
Мислења
18
Поени од реакции
40
zdravo jas ke odam za maribor so kola,plus 2 drugara pa ako sakas mozes so nas ke podelime trosoci pozz
 
На врв Bottom