Најдобро гејминг глувче и гејминг пад

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Кое според вас е најдоброто?

Кај мене листата оди вака :
1. Logitech MX518
2. Razer DeathAdder
3. Logitech MX510
4. Microsoft Habu™
5. Razer Diamondback 3g

Најново на пазарот е и новото иновативно глувче произведено од Microsoft наречено SideWinder™. Take a look

Препораки за гејминг пад :
SteelPad
Razer
Everglide
 
Член од
22 јули 2006
Мислења
1.265
Поени од реакции
36
G5. Има и подобри, се разбира, ама... пак е супер :)
 

JFK

Член од
9 март 2007
Мислења
966
Поени од реакции
52
Јас користам Logitech G5 и пад Steelpad 4D се е таман. Изгорен бев да купам Razer-Microsoft Habu ама не можев да најдам низ Македонијава и затоа оваа комбинација. Сепак не можам да се пожалам маусот е ЕКСТРА.
 
E

error

Гостин
Маус Logitech MX518 , а за гејминг маус пад имам повеќе врсти користено но нема ништо поубаво од Razer Mantis Control. Во Македонија го нема , а и така ретко може да се најде, али кој сака квалитетен гајминг пад ако го купи сигурно нема да зажали.
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Маус Logitech MX518 , а за гејминг маус пад имам повеќе врсти користено но нема ништо поубаво од Razer Mantis Control. Во Македонија го нема , а и така ретко може да се најде, али кој сака квалитетен гајминг пад ако го купи сигурно нема да зажали.
Набавив од Србија Mantis Speed.
Tреба да стигне деновиве. Изгледа дека е истиот квалитет, само разликата е во раката на играчот т.е. sensitivity:salut:
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Јас сум на класика:

Logitech MX500
Coolermaster X-Pad 3

За поарно, треба повеке кинта.
 

Tanes

Ништо Море!
Член од
23 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
6
Logitech e logitech da ne prajme muabet Ova razer mi e ko AMC nekako ne im vervam neznam KUTRE ti ke kazis :D Najdobar za mene e G5
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
165
Јас имам MX518 и сакам да земам некој добар маус пад али не ми се дава пари,некоја препорака за пад докај 500 денари? мислам за кантер највеке
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
670 денари Coolermaster X-pad 3, во Сет го имаш. Направен е од некоја алуминиумска легура и специјална sand-spreading површина. Топ е! Плус иде и налепница со него од Кулермастер, си ја закачив одма до Audigy лепенката :DDD
 
Член од
22 јули 2006
Мислења
1.265
Поени од реакции
36
670 денари Coolermaster X-pad 3, во Сет го имаш. Направен е од некоја алуминиумска легура и специјална sand-spreading површина. Топ е! Плус иде и налепница со него од Кулермастер, си ја закачив одма до Audigy лепенката :DDD
100% е добар пед? :)
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Абе јас за маус пад си имам една шперплоча, одлипчно си тера 2 години веќе.:vozbud:
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
Искрено барав маус кој е многу прецизен, не за игрици, туку за работа повеќе :) Bеќе долго време го користам Razer diamondback и не го менувам за ништо. Сум користел Logitech, HP и уште многу глувчиња и искрено ниту еден не се покажа така добар како овој :)


 

Kajgana Shop

На врв Bottom