Најдобри спортски сали!

  • Креатор на темата iLe
  • Време на започнување

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Па вака во оваа ке биде за најдобрите сали во Европа и во Македонија

Посебно ке се пишува за Македонските сали посебно за Европските сали.

Па ајде повелете .

Според мене најдобра сала во Македонија е на Струмица не е најголема ама мислам дека има најдобри услови .

Европска сала според мене на Аек салата ама заборавив како се вика .
:salut:
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Најдобра сала во моментов е салата во Белград собира 20000 луѓе и е со најголема оценка од салите во Европа..

Иле да те прашам што е толку добра салата на Аек хммм..да не мислеше а Панатинаикос или Олимпијакос

Од Македонија незнам Струмица to e to
 
Г

Грејвдигер

Гостин
па и така е во Македонија најголема е Струмица мислам дека собира 2223 ако си седат нормално :) :) а кога играт со Фершпед се пуни и до 2500 :) и од страната има... а во Скопје каде што играт Фершпед 20 стола , ништо повеке:rofl:
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Mene mi se svigja na Pelister salata "Mladost", bev tamu za kupot, ne e losa.
A od stranski sum bil vo ovaa vo Belgrad "Beogradska Arena" (mislam deka taka nesto se vikase) i salata e top !
 
Г

Грејвдигер

Гостин
во Битола пархетот не го бива... :)
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
A*1*T*E*A*M напиша:
во Битола пархетот не го бива... :)
Haha znam. :) Epten cuka i plus nekogas moze i topkata da ti izbega. :)
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
A*1*T*E*A*M напиша:
па и така е во Македонија најголема е Струмица мислам дека собира 2223 ако си седат нормално :) :) а кога играт со Фершпед се пуни и до 2500 :) и од страната има... а во Скопје каде што играт Фершпед 20 стола , ништо повеке:rofl:
Во Мк најголема ти е ''Младост'' 5000 ама се собирале и по 6000-6500(на ракометни натп), само е во катастрофална состојба многу пари ќе треба за реновирање тоа треба општината да си собери пари. Патриотски за Младост иако нешто поголема и поубава ќе биде новата во СК.
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
jove_bt напиша:
Патриотски за Младост иако нешто поголема и поубава ќе биде новата во СК.
Dodeka bide taa gotova.....
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
vo evropa bekgradskata e najdobra a kaj nas u strumica momentalno,a pokasno ke bide novata u skopje
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Охридската рулз.
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
spored mene vo evropa BELGRASKA ARENA ne znaete sto e salata, jas bev na evropsko od cetvrt finale do finale neznaete sto e 20000 iljadi na gleva da ti urlaat LUDILO!!!! a vo makedonija najdobra sala za vrsenje na pritisok MZT definitivno, najsredena e vo ohrid BILANINI IZVORI, najgolema e vo KUMANOVO, a najlosa e MLADOST-praketot sto da ti kazuvam prikazna za sebe, soblekuvalni katastrofa......E VELES ima ubava sala i KAVADARCI ima ubava sala!!!!!A naj naj naj odvratna sala spored mene e RABOTNICKI auuuuuuuuuu kolku e losa samo ima mnogu tvrdi obraci ,tribinite katasrofa, soblekuvalnite im se malce stedeni ali ne e toa toa sto treba da bide!!!
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.794
Поени од реакции
32
Najubava sala...Neznam.. Ama najgolema sala u Makedonija e sportska sala u kumanovo 6 ipol ili 7 000 sobirase...
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
aerodromka напиша:
spored mene vo evropa BELGRASKA ARENA ne znaete sto e salata, jas bev na evropsko od cetvrt finale do finale neznaete sto e 20000 iljadi na gleva da ti urlaat LUDILO!!!! a vo makedonija najdobra sala za vrsenje na pritisok MZT definitivno, najsredena e vo ohrid BILANINI IZVORI, najgolema e vo KUMANOVO, a najlosa e MLADOST-praketot sto da ti kazuvam prikazna za sebe, soblekuvalni katastrofa......E VELES ima ubava sala i KAVADARCI ima ubava sala!!!!!A naj naj naj odvratna sala spored mene e RABOTNICKI auuuuuuuuuu kolku e losa samo ima mnogu tvrdi obraci ,tribinite katasrofa, soblekuvalnite im se malce stedeni ali ne e toa toa sto treba da bide!!!
ahamzzz.... епа значи немаш видено дека е средена(соблекувални, кошеви цела констркција и обрачи, фарбана е цела на ново зелено за купот) едино паркетот зафркава МНОГУ, ама и пак да се обнови пак од ппремногу публика се изместува. Трибините се ок од чкембарската страна од спротива столче здраво нема многу голема инвестиција е целосно да се реконструира. нема врска треба обнова!!! за Биљанини заборавив и јас, супер е. А куманово 6-7000??? и на кровот да не има столици?!?!!
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
F.A. напиша:
Mene mi se svigja na Pelister salata "Mladost", bev tamu za kupot, ne e losa.
A od stranski sum bil vo ovaa vo Belgrad "Beogradska Arena" (mislam deka taka nesto se vikase) i salata e top !
Еми така се вика :)салата е ТоБ имам гледано слики на кампот на Бодирога покажуваа како е уредена...стварно е најубава во моментов
 

Kajgana Shop

На врв Bottom