Најдобрите твитови

Член од
8 јуни 2012
Мислења
374
Поени од реакции
829
Користите ли твитер ?
Според мене на твитер има многу интересни твитови.
Во оваа тема ќе постираме твитови што ви оставиле најголем впечаток.
Еве јас ќе почнам прва :

Тара ‏@ana_od_vtori 40m
Мајки, не им давајте грди имиња на вашите синови, утре треба да бидат дечко некому!!

Маци ‏@ViktoryNik Apr 22
Те сакам ко долгото во тетрис.

Филозофот ‏@firerot_ Apr 18
Некои чувства засекогаш остануваат во Drafts.

Wraith Queen ‏@irenaxxxx Jan 8
Љубов е кога ќе им се израдуваш на раширени раце а не на раширени нозе.

Wraith Queen ‏@irenaxxxx Mar 16
"Љубовта е слепа". Сакаш да ја водиме?

Ana Hristova ‏@anemalo Oct 9
Заспивањето со скршено срце и не е толку страшно. Будењето е.

Божемска ‏@The_Bibi_ Mar 31
Никогаш не сум можела да разберам што значи „ме гуши неговата љубов“. Ако е љубов,
не може никако да те гуши; ако те гуши, тогаш не е љубов.

Л ‏@Claptonovata Feb 9
ми требаш, да ме чуваш од мене.

Mare Kostovska@marekostovska4h
Извини, не ти дојдов на роденден, бидејќи не го одобрувам твоето раѓање.

Wraith Queen ‏@irenaxxxx Feb 13
Англичаниве викаат "Over you" а ние "те преболив". Повеќе ми се свиѓа англискава варијанта. Не мора да боли.

Ангела ‏@RumShtangla 30 Nov 2012
Тажно е што се поминува како #љубов поради страв од осаменост.

Троа полудена багра ‏@slabkarakter Feb 21
Броењето овци пред спиење не помага. Напротив, се појавуваат нови прашања. Од каде се тие овци? Ги има ли во избирачки? За кого ќе гласаат?
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
3.996
Поени од реакции
7.019
Импресиониран сум жими се.
 

HellRaiser

Реметам кајганџии
Член од
1 јануари 2014
Мислења
777
Поени од реакции
847
Паметни овие твитерџииве и дури се мислам кој е попаметен ние од кајгана или тие од твитер.
 

fkpromaja

In the Heaven.
Член од
28 јули 2012
Мислења
449
Поени од реакции
255
Зрнца на мудроста #2
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
1.811
Не напишавте ниеден мој твит? Страм да ви е!:icon_lol:

За оние кои не користат Твитер а сакаат да се насмеат, тајм.мк имат многу добра алатка http://www.time.mk/twitter/
Можете да ги најдете најдобрите твитови изминатиот ден, изминатата недела, изминатиот месец, најдобрите твитерџи...
 
O

Olimpij

Гостин
Najdobrite tviterdziii. :D
Covek glup ke napravi kategorija i na gomna. Poubavo gomno, najubavo gomno, najvlijatelno gomno. :pos:
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.592
Поени од реакции
2.535
Не ми го вреѓајте slabkarakter ќе в'убијам!
 
На врв Bottom