Најдобриот кошаркар на сите времиња од Европа

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Дирк Новицки е најдобар европски кошаркар без конкуренција прв европски МВП на сезоната скок шут нема што да се дискутира на европското сам со 10 дрва второ место освои понатаму следуваат Петрович не сум го гледал многу од тие што сум ги гледал Бодирога Џорџевич
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
Капа Доле Мајсторе!!Дражен Петровиќ!!А сеа у моментот за мене е најдобар новицки!!оваа година му беше животна!!
 

bluu

Доктор по општесвени науки
Член од
22 февруари 2007
Мислења
213
Поени од реакции
4
Spored Mene Dejan Bodiroga i Drazen Petrovic..:salut:
 
N

n/a

Гостин
Ѕвер напиша:
Ima kosarkasi...
slabi,prosecni i dobri...
i mnogu dobri...
ali samo eden e Mozart od Sibenik!
Nikogas nema da ima takov talent,takov igrac,takov vodac i takov koj sto ke see respekt kon protivnicite kako negovoto visocanstvo:
DRAZEN PETROVIC
Kapiten na Sibenka so samo 16 god,sampion so 18 so Cibona,posle toa so Real Madrid...edinstveniot bel igrac sto mu ima dadeno poen preku oci na Michael Jordan...
RODEN DA BIDE SAMPION!
Rest in peace...placev koga razbrav deka vise go nema!:toe:
 
N

n/a

Гостин
Dali znaete....deka toj...
DRAZEN PETROVIC...
davase tri ili cetiri trojki edna zad druga?
Deka bese kapiten i na najsilnata ex YU selekcija ever (iako bese pomlad od 80% od niv,vnatre vo nea)?
(Divac,Paspalj,Kukoc,Danilovic,Radja,Zdovc,Ivanovic,...ex)
Deka davase poise od 60 kosa u natprevar...?
Deka grcite go vikaa EL DIABLO posto sam im go remetese strasniot Aris u toa vreme?
Deka istiot toj Drazen bese isklucivo nazemen decko sto zagina u golf II brzajki za pripremi,vozejki sam(mada nema mercedes sto ne mozese da si go dozvoli)?
Zagina na izlaz od Inglstad(gradot na AUDI)....
i tamu bev...i krokodilski solzi proleav sto Gospod Bog ne bese spravedliv i tolku brzo si go zema najgolemiot dijamant na ex YU da igra zasekogas za negoviot all-star!
Nikogas nema da ima drug kako nego.
Ne veruvate...?Samo stisnete go negovoto ime na youtube....
Bodiroga e igrac...ama ne e i blisku do vanserijskata klasa na Drazen Petrovic!
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
Зевсус брат, така те сакам :smir:
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Zevsus напиша:
Dali znaete....deka toj...
DRAZEN PETROVIC...
davase tri ili cetiri trojki edna zad druga?
Deka bese kapiten i na najsilnata ex YU selekcija ever (iako bese pomlad od 80% od niv,vnatre vo nea)?
(Divac,Paspalj,Kukoc,Danilovic,Zdovc,Ivanovic,...ex)
Deka davase poise od 60 kosa u natprevar...?
Deka grcite go vikaa EL DIABLO posto sam im go remetese strasniot Aris u toa vreme?
Deka istiot toj Drazen bese isklucivo nazemen decko sto zagina u golf II brzajki za pripremi,vozejki sam(mada nema mercedes sto ne mozese da si go dozvoli)?
Zagina na izlaz od Inglstad(gradot na AUDI)....
i tamu bev...i krokodilski solzi proleav sto Gospod Bog ne bese spravedliv i tolku brzo si go zema najgolemiot dijamant na ex YU da igra zasekogas za negoviot all-star!
Nikogas nema da ima drug kako nego.
Ne veruvate...?Samo stisnete go negovoto ime na youtube....
Bodiroga e igrac...ama ne e i blisku do vanserijskata klasa na Drazen Petrovic!
Што е тоа е. Си кажа Зевзус. И се согласувам и јас.
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Zevsus напиша:
Dali znaete....deka toj...
DRAZEN PETROVIC...
davase tri ili cetiri trojki edna zad druga?
Deka bese kapiten i na najsilnata ex YU selekcija ever (iako bese pomlad od 80% od niv,vnatre vo nea)?
(Divac,Paspalj,Kukoc,Danilovic,Zdovc,Ivanovic,...ex)
Deka davase poise od 60 kosa u natprevar...?
Deka grcite go vikaa EL DIABLO posto sam im go remetese strasniot Aris u toa vreme?
Deka istiot toj Drazen bese isklucivo nazemen decko sto zagina u golf II brzajki za pripremi,vozejki sam(mada nema mercedes sto ne mozese da si go dozvoli)?
Zagina na izlaz od Inglstad(gradot na AUDI)....
i tamu bev...i krokodilski solzi proleav sto Gospod Bog ne bese spravedliv i tolku brzo si go zema najgolemiot dijamant na ex YU da igra zasekogas za negoviot all-star!
Nikogas nema da ima drug kako nego.
Ne veruvate...?Samo stisnete go negovoto ime na youtube....
Bodiroga e igrac...ama ne e i blisku do vanserijskata klasa na Drazen Petrovic!
Обратно Дражен Петрович не е ни блиску до класата на Бодирога до играта на Бодирога до решавањето на мечеви...за кој Дражен можел да сонува никогаш не решил ни еден меч секогаш или не ја преземал одговорноста или ке промашел што на Бодирога му се има случено 1 од 100 пати!:smir:
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
Е Ај Ве молам без споредби ан Бодирога и на Петровиќ!!!Се знае Петровиќ е најголем на сите времиња!!!(секој си има свое мислење нели):toe:
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Petrovic ,legenda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Go imam gledano koga igrase vo Cibona , car.
Imam strajkovano so glad koga bev mala tato da me nosi Beograd po patiki , imase togas visoki patiki so negov potpis , 10 milioni bea togas pamtam:) . Uff kolku gi sakav niv deka potpisani bea od THE GREATEST!
Rest in peace.
 
N

n/a

Гостин
Била Бонг напиша:
Обратно Дражен Петрович не е ни блиску до класата на Бодирога до играта на Бодирога до решавањето на мечеви...за кој Дражен можел да сонува никогаш не решил ни еден меч секогаш или не ја преземал одговорноста или ке промашел што на Бодирога му се има случено 1 од 100 пати!:smir:
Bila Bong...ke ti pratam sliki na private kaj sto sum u dres 4 na YU (Bodiroga):pos2:
Ama ipak...da go brois nego pred DRAZEN PETROVIC,pred pink panter od Split(Toni Kukoc),pa i pred Aleksandar Sale Djordjevic,Pred Vlade Divac...Dino Radja.....
hehe...e neseriozno!:smir:
Kup Radivoe Korac...hehe...poznato ti e?Po kogo se vikase taka...
Mirza Delibasic...,Slavnic...Kicanovic...Kjosic....Dalipagic...
i Sabonis...Nikos Galis....
p.s Den denes koga mi e tesko...ona mora da napravam nesto i tesko mi ide...
sam na sebe se pcujam i vikam....joooj...koja kurva si ti ustvari...
nula covek...apsolutna nula...
seti se samo na Drazen...(on mi e idol broj eden od detstvoto)...
i nek ti bide jasno deka ne bi sakal da te pogledne...vakov....NIKAKOV!
Ke mi se predavas tuka....stupid bastard!
I da vidis kako samo...pod hitno vleguvam u forma...hehe...i davam trojka!
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
Била, не за џабе на Дражен му беше доделен надимакот кошаркарскиот Моцарт :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom