Најдобар спот на песна

LP Fan

Mike Shinoda
Член од
10 мај 2006
Мислења
117
Поени од реакции
1
Кој го сметате за најдобар спот на песна? Ја на пример мислам дека на Poimts of Authority od Linkin Park забршиле добра работа и направиле перфектен спот.
 
Член од
19 декември 2005
Мислења
259
Поени од реакции
2
Кога веќе зборуваш за Linkin Park подобар е In The End
 

JuveFan

Џабарлак
Член од
11 мај 2006
Мислења
918
Поени од реакции
7
Ако е муабетот за обични спотови јас мислам дека Georg Michel прај лом спотови. Ама најлудила спот ми е од Aphex Twin - Robber Johny
http://www.nearlygood.com/video/rubberjohnny.html можете сами да се уверите :)
 

Worf

Leader of the High Council
Член од
1 мај 2006
Мислења
412
Поени од реакции
3
Хммм...Интересна тема! Па вака од постарите спотови ми се допаѓаат на Peter Gabriel: Steam, Sledgehammer, Digging in the Dirt...фантастични идеи и уште подобра техничка реализација на спотот: режија, камера, постпродукција...ЗАКОН! А од поновиве шо знам има повеќе. Coldplay од претходниот албум: The Scientist добра идеја (пеење наназад) и God put a smile upon your face (Типот што го снемува), Linkin Park - Breaking the habit, Katie Melua - Nine million bicycles (девојчето шо го м'кнат за нозе), Gorrilaz - сите спотови, Basement Jaxx - Where's your head at, Depeche Mode - Precious...
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Па вака да почнам со листата : Apocalyptica feat Ville Vallo & Lauri - Bittersweet , Lordi- Hard Rock Halleluja , Aerosmith - I don't wanna miss a thing (Armagedon) , Fugees- Killing me softly ....
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Tiesto - Traffic ako ne ste go videle spotot cekajte na Party Zone na MTV Adria da znaete spotot ima dobri specijani effecti i odlicni lajt soua od negovite concerti ofcourse ( tiesto pravi koncerti so laseri koi mozat da ja osvetlat mesecinata ejjjjj )
 

Kiro Hametovski

Sniffericious
Член од
11 декември 2005
Мислења
1.685
Поени од реакции
43
многу ми се свиѓаат спотовите на песните од Weird Al Yankovic. сте чуле за него?
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
Prodigy - Smack my bitch up мислам дека беше песната...кај што гледаш ”тип” како оде по стриптиз бареви им се пушта нападно на жени, пие, бла бла бла...и на крајот дознаваш дека типот бил типка.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.730
Поени од реакции
4.937
aa

od prodigy - woody people e jak spot
crazy town - butterfly
dr.dre.featsnoop dog - next episode
roger sancez - another chance
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.400
Поени од реакции
5.953
Има многу јаки спотови, моментално ми текнуваат Cleaning out my closed - Eminem, Candy shop - 50 Cent, I don`t care - Ricky Martin, некои од спотовите на Linkin Park... и многу други...
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.730
Поени од реакции
4.937
isto taka i Fatboy slim imaat jaki spotovi ako vi tekinja na spotot so kasetata koga se zdivuvaat site , potoa spotot na Basement jax so majmunite.......
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
459
Поени од реакции
48
kiro hametovski напиша:
многу ми се свиѓаат спотовите на песните од Weird Al Yankovic. сте чуле за него?
da be mnogu mrdnat tip e. A Smell Like Nirvana si go gledal taka?
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
Superman - Eminem
Stan - Eminem
Chilli Peppers - Californication
TLC - Waterfalls

to be continued...
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Cradle Of Filth---Nymphetamine

Многу ми се свига:je:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom