Најдобар напаѓач

Кој е најдобар напаѓач на денешницата?

  • Тиери Анри

    Гласови: 70 16,4%
  • Андреј Шевченко

    Гласови: 23 5,4%
  • Алесандро Дел Пиеро

    Гласови: 44 10,3%
  • Руд Ван Нистелрој

    Гласови: 26 6,1%
  • Раул Гонзалес

    Гласови: 13 3,0%
  • Дидие Дрогба

    Гласови: 36 8,4%
  • Франческо Тоти

    Гласови: 10 2,3%
  • Филипо Инзаги

    Гласови: 17 4,0%
  • Вејн Руни

    Гласови: 51 11,9%
  • Хавиер Савиола

    Гласови: 2 0,5%
  • Ибрахимович

    Гласови: 44 10,3%
  • Адриано

    Гласови: 5 1,2%
  • Ето

    Гласови: 50 11,7%
  • Роналдо

    Гласови: 37 8,6%

  • Вкупно гласачи
    428
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.114
Поени од реакции
5.871
pa normalno za lazio navivas krivo ti e znam

nemate igrac kako totti!!!!
-aj roki ke ve oprave

:pos2::pos2::pos2:

Нема што да ми биде криво. Играч како Тоти нема во Лацио, знам, и
подобро што нема. Фактите говорат дека Тоти е плачко, ако сакаш побарај на интернет клипови некои и ќе видиш. Можеби е добар како фудбалер, ама во карактер е серко. Затоа никогаш нема да биде Италијанска фудбалска легенда, играч од рангот на Дел Пиеро, на пример од активните фудбалери.

А што се однесува до напаѓачите на Лацио, не се секирај, ги имаме квалитетни: Пандев, Роки, Зарате. Уствари за вас доволен беше и ДиКанио...
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Od anketata bi izbral Alex Del Piero so najdobra kariera definitivno a za mene
FERNANDO TORRES bez dilemi ! :smir:
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ти фали најдобриот напаѓач на денешницата!!!:tapp:

ФЕРНАДО ТОРЕС!!!
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.892
Поени од реакции
8.755
:pos2::pos2::pos2:

Нема што да ми биде криво. Играч како Тоти нема во Лацио, знам, и
подобро што нема. Фактите говорат дека Тоти е плачко, ако сакаш побарај на интернет клипови некои и ќе видиш. Можеби е добар како фудбалер, ама во карактер е серко. Затоа никогаш нема да биде Италијанска фудбалска легенда, играч од рангот на Дел Пиеро, на пример од активните фудбалери.

А што се однесува до напаѓачите на Лацио, не се секирај, ги имаме квалитетни: Пандев, Роки, Зарате. Уствари за вас доволен беше и ДиКанио...
ako e del piero italijanska fudbalska legenda nemase da ja gree klupata za rezervni igraci vo italijanskata reprezentacija.
kako moze eden di natale da mu go zeme mestoto?

za razlika od del piero Totti go molat veke dve godini da se vrati vo reprezentacijata

di kanio veke site go zabravija vo rim a TOTTI ke se pameti so generacii

Zatoa ne brzaj vo pisuvanjeto prvo razmisli so zbores :helou:
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
Вејн Руни и Дрогба според мене се најдобри напаѓачи:toe:

Едит:Ке го заборавев Фернандо Торес
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.114
Поени од реакции
5.871
ako e del piero italijanska fudbalska legenda nemase da ja gree klupata za rezervni igraci vo italijanskata reprezentacija.
kako moze eden di natale da mu go zeme mestoto?

za razlika od del piero Totti go molat veke dve godini da se vrati vo reprezentacijata

di kanio veke site go zabravija vo rim a TOTTI ke se pameti so generacii

Zatoa ne brzaj vo pisuvanjeto prvo razmisli so zbores :helou:
Дел Пиеро е на клупа зашто веќе е стар, поминаа неговите најдобри години. Ова што го кажа за Тоти дека веќе две години го молат да се врати во репрезентација е уште еден факт што докажува дека е ѓубре. Секој нормален играч со гордост би го носел националниот дрес, само Тоти се прави ѕвезда и добива да настапува.
А, за Ди Канио изгледа погрешно ме сфати. Не реков дека е легенда во Рим (14 години немаше играно во Лацио пред да се врати) како што е вашиот (пре)ценет Тоти. Мислев на ова:


Инаку, баш ме интересира дали Тоти на 37-38 години ќе игра добро како што игра сега или пред некоја година.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.892
Поени од реакции
8.755
Дел Пиеро е на клупа зашто веќе е стар, поминаа неговите најдобри години. Ова што го кажа за Тоти дека веќе две години го молат да се врати во репрезентација е уште еден факт што докажува дека е ѓубре. Секој нормален играч со гордост би го носел националниот дрес, само Тоти се прави ѕвезда и добива да настапува.
А, за Ди Канио изгледа погрешно ме сфати. Не реков дека е легенда во Рим (14 години немаше играно во Лацио пред да се врати) како што е вашиот (пре)ценет Тоти. Мислев на ова:


Инаку, баш ме интересира дали Тоти на 37-38 години ќе игра добро како што игра сега или пред некоја година.
del piero e star so negovite 33god a Totti e mlad so negovite 31godina(za 14 dena ke polni 32godini) razlikata ne e mnogu golema pomegu Totti i del piero vo starosnata granica
znaci ne e do godinite tuku do kvalitetot i ne se sekiraj Totti ke se vrati vo reprezentacijata za da ja oprave

a so di kanio molim te ne me zasmevaj pogledni go ova klipce

 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.892
Поени од реакции
8.755
kako mozes da se fales so del piero kako italijanska fudbalska legenda zosto di kanio ne e italijanska fudbalska legenda ili nekoj drug so igra za lazio

nema ni da ima
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
kako mozes da se fales so del piero kako italijanska fudbalska legenda zosto di kanio ne e italijanska fudbalska legenda ili nekoj drug so igra za lazio

nema ni da ima
За напаѓачи какви што имал и има Лацио,Рома може комотно да сања,еден Тоти го има и тој е целиот лев,само плаче пизди на све страни,на моменти мислам дека е поголем лигуш и од ''супер''пипо инзаги...
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.114
Поени од реакции
5.871
del piero e star so negovite 33god a Totti e mlad so negovite 31godina(za 14 dena ke polni 32godini) razlikata ne e mnogu golema pomegu Totti i del piero vo starosnata granica
znaci ne e do godinite tuku do kvalitetot i ne se sekiraj Totti ke se vrati vo reprezentacijata za da ja oprave

a so di kanio molim te ne me zasmevaj pogledni go ova klipce

Нешто поново имаш? Ако добро се сеќавам ова е негде од 2001 или 2002.

kako mozes da se fales so del piero kako italijanska fudbalska legenda zosto di kanio ne e italijanska fudbalska legenda ili nekoj drug so igra za lazio

nema ni da ima
Како можеш да бидеш толку глуп да кажеш дека се фалам со Дел Пиеро? Јас само кажувам како стојат работите. А тоа што немаме италијанска легенда, ич не ми е гајле. Битно имаме повеќе квалитетни играчи. Merda го има само Тоти... и ништо повеќе. Од еден човек не бидува екипа.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.892
Поени од реакции
8.755
Нешто поново имаш? Ако добро се сеќавам ова е негде од 2001 или 2002.



Како можеш да бидеш толку глуп да кажеш дека се фалам со Дел Пиеро? Јас само кажувам како стојат работите. А тоа што немаме италијанска легенда, ич не ми е гајле. Битно имаме повеќе квалитетни играчи. Merda го има само Тоти... и ништо повеќе. Од еден човек не бидува екипа.
epa ne stojat rabotite kako so gi kazuvas ti bidejki posocuvas mi go del piero kako primer na italijanska fudbalska legenda od aktivnite igraci a toj ja gree klupata vo italija a na negovo mesto igra di natale koj ima 31 godina aj da e nekoj mlad talent so mu gozemal mestoto na del piero i taka
dodeka totti ima zagarntirano mesto megu prvite 11 kaj lipi

od lazio nema nikoj vo reprezentacijata na italija e toa e sramno

ako roma go ima "samo" totti togas lazio nema nikoj

i mozebi klipceto za tebe e staro ako navivas za lazio od pred 2-3 godini

preporacuvam ti da si najdes nekoj podobar klub a ne za tie bednici
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.114
Поени од реакции
5.871
epa ne stojat rabotite kako so gi kazuvas ti bidejki posocuvas mi go del piero kako primer na italijanska fudbalska legenda od aktivnite igraci a toj ja gree klupata vo italija a na negovo mesto igra di natale koj ima 31 godina aj da e nekoj mlad talent so mu gozemal mestoto na del piero i taka
dodeka totti ima zagarntirano mesto megu prvite 11 kaj lipi

od lazio nema nikoj vo reprezentacijata na italija e toa e sramno

ako roma go ima "samo" totti togas lazio nema nikoj

i mozebi klipceto za tebe e staro ako navivas za lazio od pred 2-3 godini

preporacuvam ti da si najdes nekoj podobar klub a ne za tie bednici
1. Ди натале има 30 години, што е у секој случај помалце од Дел Пиеро кој ма 33. Иначе, гледам колку добро им иде на Италија со Ди Натале у првите 11. Така да не можеш да заклучиш дека Ди Натале е подобар од Дели Пиеро само затоа што игра во прв тим на Италија, а Дел Пиеро не.

2. Прво види колку Италијанци има во Лацио, после збори за тоа колку од нив играат во репрезентација.

3. Лацио нема никој? Едвај чекам да дојде Derby della Capitale, па да ве поздрават Зарате и Пандев.

4. За Лацио навивам од 1999. Ти од кога си за Рома? Откако ја освоија титулата можеби?

Што се однесува до последново... Ти ли мене ќе ми кажуваш за кого да навивам, а за кого да не навивам бе м.... Гледај си го твојот тим!


А кој го имате вие во репрезентација? Де Роси?

 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.892
Поени од реакции
8.755
1. Ди натале има 30 години, што е у секој случај помалце од Дел Пиеро кој ма 33. Иначе, гледам колку добро им иде на Италија со Ди Натале у првите 11. Така да не можеш да заклучиш дека Ди Натале е подобар од Дели Пиеро само затоа што игра во прв тим на Италија, а Дел Пиеро не.

2. Прво види колку Италијанци има во Лацио, после збори за тоа колку од нив играат во репрезентација.

4. За Лацио навивам од 1999. Ти од кога си за Рома? Откако ја освоија титулата можеби?

Што се однесува до последново... Ти ли мене ќе ми кажуваш за кого да навивам, а за кого да не навивам бе м.... Гледај си го твојот тим!


А кој го имате вие во репрезентација? Де Роси?










e po so da procenam deka DEL PIERO E pojak od di natale po toa deka ga pustia 30 min kako zamena za di natale a di natale dade dva gola protiv kipar ja navivam za roma od 1999god ja sam 17 god znaci navivam za roma od 9 godini otkako so pocnav da sledam fudbal a ti navivas za lazio od 1999 god i imas 19 znaci navivas od 11 god-ehehehehehe

aj da ne se karamo gledam deka as.roma ti najomrazeniot tim i nikogas nema da ispadnam na kraj so tebe ama svakam te toa e pravilan navivac vo toa te cenam i ja da se karam so nekoj so naviva za pojak tim od roma nikogas nema da priznaam makar i da ne sum vo pravo

dfsdfs
 

Kajgana Shop

На врв Bottom