Најдобар дневен весник

Најдобар весник

  • Дневник

    Гласови: 38 18,2%
  • Утрински весник

    Гласови: 11 5,3%
  • Вест

    Гласови: 81 38,8%
  • Ден

    Гласови: 12 5,7%
  • Македонски Фокус

    Гласови: 3 1,4%
  • Нова Македонија

    Гласови: 19 9,1%
  • Вечер

    Гласови: 13 6,2%
  • Македонски спорт

    Гласови: 31 14,8%
  • Не читам весник

    Гласови: 1 0,5%

  • Вкупно гласачи
    209
Член од
14 септември 2011
Мислења
577
Поени од реакции
179
купувам Вест понекогаш..најчесто за мајка ми..не за мене..:)
 

miki002

Фејл гејмер
Член од
18 февруари 2010
Мислења
369
Поени од реакции
269
Купувам од време на време за да ми се најде како хартија за подпалување :D или да ги завиткам теглите од зимницата за стерилизација :D
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Ne mi treba kupuvanje ko go ima na net bezplatno i toa so update 24/7 .. Dur izlezi vesniko ne bidi stara vest :) aftonbladet.se it is.
 

ceasar

надеж, страв и алчност
Член од
2 април 2009
Мислења
1.133
Поени од реакции
574
Дали читате дневен печат, ако да кој весник го преферирате, или пак можеби се информирате преку информативни портали, тв, радио и сл.
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Ја батка во принцип не читам.
Едино Вест, за Зграпчи го денот.
If you know what i mean :D
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
Не читам весник зашто во него ќе прочитам купени и нарачани статии. Македонскиот весник е опасен по здравје доколку го користиш и како тоалетна.
 

ceasar

надеж, страв и алчност
Член од
2 април 2009
Мислења
1.133
Поени од реакции
574
Не читам весник зашто во него ќе прочитам купени и нарачани статии. Македонскиот весник е опасен по здравје доколку го користиш и како тоалетна.
Во право си, затоа и ако си приметил колку им се мали тиражите, памтам порано биквално не можеше да го видиш тој што работи во трафика од еден куп весници сега по 10-15 примерока од секој има. Веројатно народот не е толку глуп и наивен па толку да го манипулираат
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
Во право си, затоа и ако си приметил колку им се мали тиражите, памтам порано биквално не можеше да го видиш тој што работи во трафика од еден куп весници сега по 10-15 примерока од секој има. Веројатно народот не е толку глуп и наивен па толку да го манипулираат
http://www.youtube.com/watch?v=dE8x--D5mgM&feature=player_detailpage#t=1535s
сценава сама зборува
 

ceasar

надеж, страв и алчност
Член од
2 април 2009
Мислења
1.133
Поени од реакции
574
До модераторите- не требаше да ја споите темата, оваа е стара од 2007 па некои весници денес не постојот или постојат нови, некои весници порано беа популарни а сега не, затоа решив да започнам нова за да почне анкетата од 0 и да трае еден месец за да ги видиме резултатите вака овие се стари резултати, ако ништо друго барем рефреширајте ја анкетата од 0 поздрав
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
НЕ! памтам уште на времето ја ка копиљ ко купував спорт.Тогаш беше црно-бела верзија па излезе Скок.се префрлив на него да читам.Имаше подобри содржини од спорт и за разлика од нив во скок се пишуваше повеќе за кошарката а не спорт и ден денеска има само по една-една ипол страна за кошарка.Незнам од кои причини се затвори и тоа а мак.спорт излезе во боја па пак се вратив на старото.А да него заборавам и Темпо и Журнал сум одел дури до другиот крај од градот да ги купам.Оти во тоа време ретки беа тие новини.
 
Член од
6 септември 2020
Мислења
18
Поени од реакции
8
Дали некој се уште чита весници?
Од помладите генерации сум и не сум имал многу прилика(речиси воопшто) да читам весници.
Па ако може да дадете препораки, само да не бидат премногу мејнстрим од типот "Цеца раскина со својот јебач" и слично, ако воопшто ги има такви :).

Знам дека на вебот има многу избор на добри медиуми(македонски и не баш) но сепак онака ќејф би ми било наутро со кафе да има добар весник на маса.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Дали некој се уште чита весници?
Од помладите генерации сум и не сум имал многу прилика(речиси воопшто) да читам весници.
Па ако може да дадете препораки, само да не бидат премногу мејнстрим од типот "Цеца раскина со својот јебач" и слично, ако воопшто ги има такви :).

Знам дека на вебот има многу избор на добри медиуми(македонски и не баш) но сепак онака ќејф би ми било наутро со кафе да има добар весник на маса.
Тешко дека некој уште чита редовно. Дури и татко ми кој до пред некоја година редовно земаше весници се префрли на онлајн медиуми. Инаку да, си имаше некој посебен шмек кога на раат ќе си читаш весник со кафенце. Освен Слободен печат воопшто не сум сигурен дали постојат уште други дневни весници кај нас.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom