Најдобар голман

Кој е најдобар светски голман?


  • Вкупно гласачи
    326
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 мај 2008
Мислења
318
Поени од реакции
8
So ogled na toa deka pred niv dvajca ne igraat stoperi od svetska klasa tuku navistina prosecni stoepri za mene Bufon i Kasiljas....ne mozam ni pod poim razno da gi stavam Van Der Sar i Cheh tuka zatoa sto pred niv stojata dva od trite najdobri svetski stoperi i dve od trite najcvrsti odbrani vo svetot....
Zatoa Bufon i Kasiljas tesko se odluciv no go kliknav Bufon!
 

CurvaSud_Milan

rossoner4life
Член од
21 март 2008
Мислења
622
Поени од реакции
4
Буфон дефинитивно!!! Дида имаше еден период од 2-3 сезони пред неколку години кога беше во најмала рака на исто ниво со Буфон, ама тоа беше само период, Буфон е класа и класа си остана.
 

B. Rossonere

Picka krastava
Член од
18 септември 2008
Мислења
104
Поени од реакции
9
Navivam za Milan ali Buffon spored mene e use najbolji tipot e u konstantna forma nema sezona da reces slabo brani
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Го имате заборавено Ока Николов. :)
 

NanI

\Man_Utd/
Член од
14 јуни 2008
Мислења
540
Поени од реакции
2
Ван дер сар ама веќе го газат годините:wink:
 
Член од
24 септември 2008
Мислења
49
Поени од реакции
0
моментално касиљас,иако единствена слабост му се пеналите :wink:
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Касиљас :zver: тој што фатил другиве голмани само можа да сонуаа;
А инаку прошлата сезона Ван дер сар беше во најголема форма и беше еден од главните фактори што Ман ја освоиа и ЛШ и премиер а пак сезона ми изгледа дека не може веќе да брани а особено не ко минатата сезона и мислам дека требаше да се пензионира така беше во најголема форма а и освои две титули плус и е пристар;
А пак има и Буфон многу добро брани ама некако ми изгледа дека неговото време поминало и не е како порано;
А за Петар Чех нема што многу да се каже, човекот брани супер има одлични рефлекси само еденствен проблем е што во неговата кариера нема фатено многу пенали и тоа е единствена мана на него, но пак за пенал треба да се има среќа а и плус треба да се биде понизок а не ко Чех два метра.
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Каков Робинсон,Леман,Дида....каде е Фреј?Фреј оваа година е број 1 у Италија!
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Икер Касиљас е најдобар во моментов!!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom