Најдобар Ф1 пилот на сите времиња

Најдобар пилот на сите времиња?

  • Михаел Шумахер

    Гласови: 102 60,0%
  • Аиртон Сена

    Гласови: 50 29,4%
  • Алан Прост

    Гласови: 1 0,6%
  • Најџел Мансел

    Гласови: 1 0,6%
  • Хуан Мануел Фанџо

    Гласови: 6 3,5%
  • Џеки Стјуарт

    Гласови: 3 1,8%
  • некој друг

    Гласови: 7 4,1%

  • Вкупно гласачи
    170

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Сите ние добро го познаваме таканаречениот циркус Формула 1.Формула 1 постои уште од раната 1948та година.Од тогаш па до денес се појавиле голем број на таленти.Некој од нив загинале некои од нив сеуште се живи.Јас ја отворив оваа тема со цел да дојдеме до знаење кој е најдобриот пилот во Формула 1 на сите времиња.Според освоените титули прв на листата е Михаел Шумахер со освоени 7 титули,а веднаш зад е него е добро познатиот и одличен пилот Аиртон Сена со освоени 6 титули.После нив следуваат Нигел Мансел,Алан Прост,Џеки Стјуарт,Хуан Мануел Панџо итн...Сите овие се легенди на формула 1,кои еднаш се раѓаат.Поради тоа сакам да дознаам според вас кој е најдобар пилот на сите времиња.

Јас бидејќи сум помлада генерација за најдобар пилот го сметам Михаел Шумахер.Тој имаше една долга ера на владеење која траеше 5 години ако не се лажам.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Јас не сум по формулата и сум помлад и од горенаведените гласав за Шумахер според бројот освоени титули...
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
1.545
Иако ја сум се родил кога он умрел од тоа што имам гледано документарци и читано за него сметам дека е најдобар Ф1 возач на сите времиња. Живеел за тоа и умрел од тоа, големиот Ayrton Senna. Почивај во мир голем човеку.
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Слушам кај Шуми Шумахер, Шумахер!:helou:
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
493
Поени од реакции
13
Можеби Шумахер има најмногу титули и го почитувам, но за мене најголем возач на сите времиња е Фанџо.:wink:
 

●Mαrια...«3*

♥ 3 ♥
Член од
3 април 2009
Мислења
692
Поени од реакции
68
Не сум по формулата, но гласав за Михаел Шумахер.:helou:
 

peppeGT

BMW piacere di Guidare...
Член од
10 април 2009
Мислења
363
Поени од реакции
12
mn e bitno da stavite u predvid koj Pilot vo koi vreminja vozel pa da ja podelite tehnologiata so iskustvoto za mene: Juan Manuel Fangio.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Јас пошто не ги знам постарите возачи ке кажам Михаел Шумахер
 
C

cige

Гостин
Анкетава нема да биде успешна затоа што сите што не следат формула ќе гласаат за Шумахер.
Истото би се случило со Џордан во НБА анкета, и со Бекам во фудбалска анкета, гарантирам.
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Анкетава нема да биде успешна затоа што сите што не следат формула ќе гласаат за Шумахер.
Истото би се случило со Џордан во НБА анкета, и со Бекам во фудбалска анкета, гарантирам.
Подобро негарантирај.
Гледам ф1 10 години (освен сезонава). Шуми владееше...просто и едноставно.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Подобро негарантирај.
Гледам ф1 10 години (освен сезонава). Шуми владееше...просто и едноставно.
Шуми не владееше, туку прв тргнуваше прв завршуваше.

Најдобар возач на сите времиња е Аиртон Сена. Незнам колку се сеќавате на човекот (постарите сигурно се сеќаваат), но стварно знаеше што треба да направи во кој момент. Не се сеќавам дека некој од останатите наведени во анкетата успеал да ја извози трката во монако без влез во бокс.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
162
Подобро негарантирај.
Гледам ф1 10 години (освен сезонава). Шуми владееше...просто и едноставно.
Па анкетава е за најдобар пилот на сите времиња, не за последните 10 години.
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Резултатите си говорат сами за себе. Ко ќе го стигни некој Шумахер тогаш можи да биди најдобар а вака џабе муабет прајме. Не можи некој шо освоил 3 титули да биди подобар од некој со 7. Единствен начин да се види кој е најдобар е да возат еден против друг, а тоа не е можно. Затоа засега најдобар е Шумахер.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
1.545
Резултатите си говорат сами за себе. Ко ќе го стигни некој Шумахер тогаш можи да биди најдобар а вака џабе муабет прајме. Не можи некој шо освоил 3 титули да биди подобар од некој со 7. Единствен начин да се види кој е најдобар е да возат еден против друг, а тоа не е можно. Затоа засега најдобар е Шумахер.
Сите возачи не возеле во исто време, едни имале повеќе други помалце конкуренција. И затоа не се гледаат толку титулите колку што се гледа жарот на трката, рутината, желбата за победа еtc.
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Епа јас велам оти не можи да споредуваме кој е подобар, тоа ти е исто како да споредуваш кој е подобар од двајца добри пеачи или глумци итн. Тоа е релативна работа секој си има свој вкус. Јас го имам гледано само Шумахер и од кога се пензионира не ми е интересна формулата.Зборот ми беше дека статистиката вели оти најдобар е Шумахер а за жарот секој по свој вкус нека си одредува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom