Најголем дел од интелигентните и талентирани тинејџери одбираат да слушаат хеви метал

Статус
Затворена за нови мислења.

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Смислувам по пат а. Бурн да пише дека еднаш само имал секс у живот и стави смајлиња ти тоа ке го земеш како веродостоен податок иако е млад 24 годишен дечко. :pos2: :) Убо знам ја колку пати било тоа. Хард рок е само пример.

Твоите обвинувања ги склопи од само еден мој пост денешен, и дури после ги прочита другите што сум ги имал. Обвинувањата пак излегоа од твојата глава ко што кажав, сакаш да неметнеш една слика која што потоа можеш да ја браниш.

Насловот не е мој, туку на статијата. Статијата е пренесена како што е.

Никаде не кажав дека не е наменета за дискусија :pos: Повторно твој заклучок кој што ми го наметнуваш.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Секако,ќе се натегаме до утре.
Да се исправам,дозволи :
Наменета е за дискусија,односно секој што дискутира да ја види малограѓанштината во себе.

А за другите постови,како можеш тоа да го тврдиш,кога уште од 2рата страна на темава имам коментари и дискутирам на неа?

Впрочем,што имам да бранам на темава јас,се катапултираше самиот ти,не остана веќе ништо за дискусија...

А за говорот на смајлињата,не планирам да се замарам дали има вакво :bip: ,вакво :vozbud:,или вакво :tapp: смајли на крај на реченица,нејзината содржина е битна.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Формата покрај содржината е составен и битен дел на една реченица, учи македонски.

Обвинувањата твои баш денес конкретно ги насочи кон мене, и баш денес кажа за прв пат дека сум сакал да навредам форумџии.
Ко што кажа брн, убави години кога пробуваш да бидеш најпаметен, најенергичен во општеството, полн со бутновништво, и за жал бајаги глупости во себе кои што стареење повеќе ке научиш да ги артикулираш.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Добро,мислам не мора да вртите некакви психолошки игри,ако вашите аргументи за темата се истрошени.
Ако веќе е за информација,имам искуство со дебати,аргументи и факти,како и поставувања директни прашања кои покренуваат домино ефект на самоуништување.

Не сум битен јас на темава,не си битен ти,битна е темата.
Бидејќи ти не можеш да го одржиш тој баланс,на што е битно и што не,почнувате со "Животни лекции од Burn84 и Гижо"...
Единствениот мој излез од оваа ситуација,е да викнам некој 26 годишен,па он да ви дава животни лекции на вас,смешно:kesa:

Што постигна ти со темата,освен бесмислено глодање на секоја страница со мисловни загатки и ругање врз другите членови?
Не ја гледам тука филозофската смисла и поврзаност на мозок со металот,а ако и ти не ја гледаш,зашто е темава во филозофија?
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.778
Поени од реакции
8.228
Мац,пеер,колку притискаш ташаци овде,тоа е дури загрижувачко.
Чисто статистички,ја прегледав темата,и насловот.
Оној кој става некакво проучување,па макар и недоволно обмислено,не го кажува своето мислење со тоа,туку само презентира материјал,составен од друг на база на некое испитување.Не знам колку со тоа навреди некого,и колку во првите две страни воопшто го имаше човекот и што лошо кажа.
Оној кој се наоѓа засегнат,цепидлачи.Понекогаш и безвеза,колку да го има.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Зошто некој ми ја преместил тука ваљда :tapp: Што требаше да постигнам освен дискусии?

Мило ми е што сметаш дека имаш искуство со дебати, критики и домино ефекти на самоуништувања, и мислење за себе дека си способен. Ме мрзи пак да пишам дека си млад, и енергичен и бла бла......

Не разликуваш животна лекција од нешто што е нормално да го кажеш за тинејџер. Батали и тоа...

Raziel Прекрасно кажа све остало.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Одлично,конечно некој ти помогна во изразувањето,да беше појасен можеби ќе ги изгубевме последните 3-4 поста во дешифрирање.
А замисли да не ми пишуваше 19 во профил,тогаш што ли ќе имаше за пишување ти?:bip:

Друга ствар,конечно ја сфатив темата,најдов и малограѓанштина :vozbud:

Тоагш не се интелигнетни, секој што совесно го одбира тоа или е луд или има блага форма на ретардација...а лудаците се ретки.
А со истото,и нелогичност која барам од вас,да ми ја разјасните...
Ако турбофолкерите се ретардирани,зашто тогаш Брн излегува со нив,и воопшто е во нивно друштво?
Не го прави тоа лицемерен?
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Јас сум Гижо, не сум Брн. Како и да е, он за да биде лицемерен треба да каже дека не сака да се дружи со нив, и после да го фатиш како се дружи. Во спротивно сака да се дружи со ретардирани, кои што он си ги смета за ретардирани, и тука нема ништо лицемерно.

Честито пронаоѓање.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Јас сум Анастазија и сум чокохолик.
А вие сите здружно - отупевте на темава!
 

Mainframe

Mr.Goodkat
Член од
14 јануари 2008
Мислења
336
Поени од реакции
30
Јас сум Анастазија и сум чокохолик.
А вие сите здружно - отупевте на темава!
Мислам оти е првата паметна работа кажана во овие неколку страници. Ќе се исколете бре луѓе...Многу оф-топици излегоа и не би сакал да им кажувам на одговорните како да си ја работат нивната работа, ама да бев на нивно место ќе ја избришав темата. No offense:smir:

BTW: Мислам оти анкетата е чиста случајност. Има и интелигентни турбофолкери а воедно и металци. Има и интелигентни луѓе кои слушаат и транс, техно, поп, и сите останати музички правци. Се се сведува на стил и естетика. Толку од мене
@Crazy in Love: Исправено
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Мислам оти е првата паметна работа кажана во овие неколку страници. Ќе се исколете бре луѓе...Многу оф-топици излегоа и не би сакал да им кажувам на одговорните како да си ја работат нивната работа, ама да бев на нивно место ќе ја избришав темата. No offense:smir:
И ова шо го пиша ти е оф -топик.
Нема зашто да се брише темава, само оф-топиците.:)
Инаку темава нема крај, до утре ќе се дискутира. Единствено нешто за што сите се сложивме е дека ова е само една обична генерализација и ништо повеќе.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Признавам дека излеговме од генералниот концепт,што е и моја и твоја вина,мојата цел беше само да покажам дека не може да се прифати апсурдното тврдење на Брн,дека сите турбофолкери се ретардирани...
Мислам,и јас кога ќе ги пушти другар ми неговите хитови,прв сум што му викам "Гаси тоа срање",но сепак тоа е личен избор и го почитувам тоа :)

Друго,не сакам да помислите ти,брн или кој било друг дека имам нешто лично против вас (како што имаше тенденции на другите теми),туку едноставно како дискусија што малку избега од конторола.
Впрочем,ве почитувам тебе и Брн како форумски,а тебе и како "во живо" лик,заедно со вашите мислења,да не дојде до некоја заблуда :)

Како и да е,се надевам на идни дискусии и подигање копја на други теми,само на подобро ниво

Namaste
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
No heart feelings :) Бар од моја страна :))) Јоцо сам за себе одговара.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
No heart feelings :) Бар од моја страна :))) Јоцо сам за себе одговара.
Јас сум задоволен што после долго време се разви убава дискусија:)
 

Nu`Bia

Деталка
Член од
10 август 2008
Мислења
59
Поени од реакции
1
Најголем дел од интелигентните и талентирани тинејџери одбираат да слушаат хеви метал Еј металци мислам дека е ова единствениот комплимент шо сте го добиле :D
Мада шо мислам дека почвет со то разгалени деца и богаташи шо гледет филмчиња како старите рокери прает шо сакет,живеет рокерски живот,пијаат и спијат по паркој,за нив е то авантура освен сркање сладолед на воден кревет...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom