Најглупите вицови

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Глупи вицеви!

Вицеви без веза, глупи, без смисол ама ипак мн се смееме на нив, еве некои примери :


*Си биле две патики а едната од нив била десна а за другата не се знае.



*Си бил Мали Џокица и отишол у аптека.
Џ: Имате торта?!
Апотекарката: Не..
Џ: Добро, и онака точакот ми е надвор


*Се шетал Мујо на улица и паднал.


* Си биле двајца ќељави и се корнеле за коса


*Си биле две танги, едната била проѕирна.


*Влага Мујо во месарница и вика:
-Имате ли боја за коса?
-Не,зошто?
-Па вчера го шетав кучето,а бидејќи и така ми е колата надвор
ќе купам штрафови зашто мајка ми прави кифли.


*Си било едно дете,отишол во кино да гледа еден филм,го гледал и излегол.


:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Си бил некој човек, заборавил да диши и умрел.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.500
Поени од реакции
5.482
Се шетале два акумулатора.Едниов паднал во шахта а другиов се испразнал од смеење :pos:
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Си биле биле биле и биле и потоа повторно отишле кај еден друг биле и потоа со тој биле после кај неговиот комшија кој исто така се викал биле од таму сите билинја после кај еден нивни пријател по име биле така да сите тие билинја си биле кај секое биле.

Си биле две жаби, едната ја изел некој штрк а другата имала вујна во Америка.

Ци бил некој Си бил и овај Ци бил посол кај Си бил. Еј Си бил кај си бил, кај сум бил сум бил ич да не си бил.

Се шетале двајца без тројца и отиле у минус,дошол уште еден и немало никој.
 

Ti Si

Црнец
Член од
27 јули 2008
Мислења
269
Поени од реакции
10
Eden zajko,skokal,skokal,skokal,zaborail da skoka i ne skokal....

Edna baba zaboraila da dishe i i padnala vilicata....
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
се шетале две жаби по улица, на едната и паднала цигла а другата се викала Оливер...

Си биле Тито и Хитлер у иста клупа у школо. И Тито прднал.

Се шетале двајца џандари на улица е се карале кој да оди во средина.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Во писмена вежба:
-Сер Џон требало да појде на гости кај Кралицата.И го јавнал својот коњ и тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк, тгдк

и стигнал кај Кралицата....
 

B. Rossonere

Picka krastava
Член од
18 септември 2008
Мислења
104
Поени од реакции
9
se setal eden covek vlegol vo kafic naracal makijatao so ladno mleko,2nesa so malku preliv a mnogu seker a drugiot bez mleko bez seker i poise preliv i na kelnerot mu rekol zdravo jas sum Cak Noris
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Си биле двојца другари и едниот му рекол пу бе да ти ебем го заборавив
Си биле две деца си оделе по улицата и двете паднале
Си биле две деца и си играле на улица и поминал камион и ги згазил а на него пишувало плазма не те пушта да пораснеш:vozbud::vozbud::vozbud:
:pos2::pos2::pos2:
 

Neno-WH

Anyone interested?
Член од
21 септември 2008
Мислења
281
Поени од реакции
17
Си иделе двајца лудаци и едниот го прасува другиот Колку е саат? Овој од џеб вади топломер и вика четврток:tapp:
 
Член од
10 август 2008
Мислења
744
Поени од реакции
266
Си шетал зајаков по пустина со подморница и го видел слонов и го прашал колку е сатот и зајаков му рекол четврток. А шо била финтава? Зајакот имал вујна во Америка :helou:

Си било некое дете и паднало в шахта. И овде знајте шо е финтата? Сестра му учела гимназија.

Си биле две приколки и заврнало дожд.
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Си биле две гомна и цепеле дрва.
Тогаш дошол проливот и им рекол
- Може и јас да ви помогнам?
И овие му одговориле
- Не може...Ние работиме само со цврсти момци!

Еден автобус тргнал од Скопје до Велес во 9 часот наутро а стигнал во 10 часот и притоа возел со брзина од 95 km/h. Најди ја плоштината и волуменот на автобусот ако се знае дека шоферот на полугодие во 6 одд има 4 по француски.

Си биле 5 деца, 4 биле глуви, а едно било со кратка коса.

Си бил џуџе и одел по пат.Здогледал еден камен и седнал на него.По некое време по патот дошол поџуџе, го прашал џуџе дали може и он да седне на каменот.по некое време по истиот пат дошол и најџуџе, и он седнал до џуџе и поџуџе на каменот. по него дошол и човек.После 15 мин по друг пат дочол и почовек. и он седнал до нив. потоа дошол и најчовек и он седнал на каменот до другите петорица. си седеле така кога гледаат иде и џин. му направиле и на него место да седне на каменот. По 20 мин доаѓа и поџин. и он некако седнал на каменот. После доаѓа и најџин и некако му направиле место и он да седне на каменот. седеле така и си праеле муабет и решиле да си одат.Ама на патот накај дома имало огромна дупка. И пробал најџина да ја прескокне ама пропаднал.по него пробал и поџин ама и он пропаднал. По него рипнал и џин ама и он паднал. така рипнал и најчовек и он пропаднал. по него се залетал и почовек ама и он пропаднал. После рипнал човек и он пропаднал. По него најџуџе се двоумел ама и он рипнал и пропаднал.После рипнал поџуџе ама и он за несреќа пропаднал.на крај се залетал џуџе и ја прескокнал дупката.
- Зошто ја прескокнал??
- Затоа што имал NIKE патики!!! :tapp::pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom